Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Aparat de tradus "limba" cainilor

Postări Recomandate

BANGcaOca. O femeie din capitala, Thailandei, sta la "taclale" cu catelul ei, "Bouy", in varsta de opt ani. Oamenii pot intelege mai usor sentimentele cainilor gratie unui aparat, botezat "Bowlingual", care traduce pe un mic monitor latratul si maraitul patrupedelor. Inventatorul dispozitivului sustine ca "Bowlingual" poate distinge intre sase stari de spirit ale cainilor: bucurie, tristete, frustrare, furie, dorinta si durere. Mai mult, aparatul poate fi programat sa traduca latratul in functie de rasa.

 

Sursa: Libertatea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Functioneaza si in limba romana? As vrea sa vorbesc si eu cu catelul meu.

 

Marina :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:dee

 

Trebuie sa studiez serios problema asta, adica pentru pisici nu exista traductor inca? Hm...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gargara... :pee

Sa fim seriosi! Cad despre sursa acestei infromatii: Ziarul Libertatea, nu ma mira ca au mai scos si tampenia asta, sunt cei mai patetici.

Roportal, poet imi dai si mie cateva adrese cu pagini despre OZN, mult mai intersante, sau poate cunosti adrese despre SETI (inafara de cea pe care o stiu si eu), lucruri CU MULT MAI INTERESANTE, zic eu.

Bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca nu peste mult timp voi vorbi si eu cu bunicamea ... din mormant :cry: ....  ::cry::

Se poate si aia. Am citit pe undeva ca unii se ocupau cu transmiterea de mesaje in lumea de dincolo. Cum faceau? II puneau pe bolnavii in ultimul stadiu sa invete mesajele. Culmea cica aveau si clienti. :socca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×