Sari la conținut
Forum Roportal
dan-marius

Credinta, religie si Dan-Marius

Postări Recomandate

Ca sa nu mai deviem de la subiectul discutiilor de la aceasta categoriei, toate discutiile pe tema credintei si religiei le vom duce aici. Ma refer la toti cei care au ceva de impartit cu mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca sa nu mai deviem de la subiectul discutiilor de la aceasta categoriei, toate discutiile pe tema credintei si religiei le vom duce aici. Ma refer la toti cei care au ceva de impartit cu mine.

[snapbacca]65712[/snapbacca]

Dragul meu,m-ai inteles pe dos.Aici putem discuta despre masini,jocuri pe calculator,fotbal.Sau ce crezi ca te mai pricepi tu.Sau cu ce crezi ca ai mai multa legatura.dar religie si credinta.Eu nu am legatura cu cele enumerate mai sus dar pot face un efort pentru tine dar sa VORBESC in cadrul sectiunii RELIGIE SI SPIRITUALITATE! Cu tine!...:- esti funny.Tu esti "fetita care la-a luat pe NU in brate".Ai ceva de impartit cu religia.HO!Am inteles ca nu crezi in biserica,dumnezeu,crestinism etc. Dar de aici pana la a te da cunoscator si partener de discutie pe teme de spiritualitate,stii tu vorba aia? "e o cale atat de lunga ca mii de ani ti-ar trebui" :(

deci..fotbal? :- si muta topicul la "diverse"

:spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragul meu,m-ai inteles pe dos.

Cind anume? :De

Aici putem discuta despre masini,jocuri pe calculator,fotbal.Sau ce crezi ca  te mai pricepi tu.Sau cu ce crezi ca ai mai multa legatura.dar religie si credinta.Eu nu am legatura cu cele enumerate mai sus dar pot face un efort pentru tine dar sa VORBESC in cadrul sectiunii RELIGIE SI SPIRITUALITATE! Cu tine!...:-

Da, tocmai cu mine.

 

esti funny.

Mi sa-a mai spus asta. In cel mau bun sens al cuvintului. :Pe

Tu esti "fetita care la-a luat pe NU in brate".Ai ceva de impartit cu religia.

Nu: aici scrii numai daca ai ceva de impartit cu mine. Pe tema credintei si a religie.

HO!Am inteles ca nu crezi in biserica,dumnezeu,crestinism etc.

Ai inteles gresit. Biserica e o cladire si este si o institutie. Ea exista, nu am motive sa cred in ea. Crestinismul este o religie, dar nu sint adeptul ei. Adica iar nu se pune problema de credinta. Doar la subiectul Dumnezeu se pune aceasta problema. 1 din 3 nu e tocmai rau, pentru inceput. Mai incearca.

Dar de aici pana la a te da cunoscator si partener de discutie pe teme de spiritualitate,stii tu vorba aia? "e o cale atat de lunga ca mii de ani ti-ar trebui" :-

Nu sint cunoscator si nici partener de discutie pe teme de spiritualitate. :( Stii de ce? Pentru ca o neg.

deci..fotbal? :) si muta topicul la "diverse"

  :-

[snapbacca]65719[/snapbacca]

Nu se va intimpla. Nu vreau si nici nu am drepturi pentru asta. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Negi spiritualitatea?pai atunci "terminatorule",eu zic ca esti sarac.Sau simplu Ia-o cum vrei

Am o mare lehamite de pusti aflati la varsta cautarilor,care se simt "cool" facand pe nihilisti.Si bag mana in foc ca nu ai 16 ani.Aia e singura varsta la care se mai poate inchide din ochi si spune.."lasa-la ca e mic,isi revine el"

Si apropo,am auzit un zvon:"nu negi cu disperare,decat ceva in ceea ce crezi in subconstientul tau".Stiu ca nu e cazul tau :De.Tu esti prea "cool" pentru asta :-

deci nu vrei fotbal?...pacat! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iuhuuu!!! Ce bine, acum putem sa ne caftim :De

Dar parca nu asta este denumirea perfecta, mergea mai bine, credinta, ateismul si Dan marius it dai seama, trei entitati distincte :spiteful: Poti face un subforum care o sa se dezvolte cu succes... :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Negi spiritualitatea?pai atunci "terminatorule",eu zic ca esti sarac.Sau simplu Ia-o cum vrei

Am o mare lehamite de pusti aflati la varsta cautarilor,care se simt  "cool" facand pe nihilisti.

Bravo. Pentru ca nu sint o asemenea persoana.

Si bag mana in foc ca nu ai 16 ani.Aia e singura varsta la care se mai poate inchide din ochi si spune.."lasa-la ca e mic,isi revine el"

Vezi sa nu te arzi. :( Pentru ca nici nu am virsta aia... am un pic mai mult.

Si apropo,am auzit un zvon:"nu negi cu disperare,decat ceva in ceea ce crezi in subconstientul tau".Stiu ca nu e cazul tau :De.Tu esti prea "cool" pentru asta :-

Ti se pare ca stii, dar nu suficient. Mai incearca.

deci nu vrei fotbal?...pacat! :spiteful:

[snapbacca]65732[/snapbacca]

:- Asta e.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iuhuuu!!! Ce bine, acum putem sa ne caftim :De

Dar parca nu asta este denumirea perfecta, mergea mai bine, credinta, ateismul si Dan marius it dai seama, trei entitati distincte  :-  Poti face un subforum care o sa se dezvolte cu succes... :(

[snapbacca]65735[/snapbacca]

Forumul ala... e pe cale sa fie facut. :spiteful: Doar rabdare te rog sa ai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Forumul ala... e pe cale sa fie facut.  :spiteful: Doar rabdare te rog sa ai.

[snapbacca]65740[/snapbacca]

a, super! eu am zis subforum! ar fi culmea sa descopar un forum unde toti vin si insearca sa se contrazica cu tine... Ceea ce e si-asa in van ca tu nu ii contrazici efectiv, de obicei esti evaziv e o placere :Pe

 

ma intreb ce legatura are cu spiritualitatea toata chestia asta...pana si aici sunt offtopic :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×