Sari la conținut
Forum Roportal
Schimbarea

Schimbarea care va avea loc

Postări Recomandate

Ati vazut filmul "the secret"? Cred ca e o metoda mai buna de te "impotrivi" celor spuse de Schimbarea... Asupra carui lucru iti indrepti atentia, acel lucru va creste...daca esti atent numai la the dark side ...aceea va creste in jurul tau...Sunt o gramada de lucruri frumoase in lume asupra carora trebuie sa ne indreptam atentia... Chiar si animalul de casa... :spiteful:

Cateva citate din film :

"Ai dovada existentei Legii atractiei in societate, atunci cand vezi ca cel care vorbeste

cel mai mult de boala, o si are.

Cand vezi ca cel care vorbeste cel mai mult

despre prosperitate o si are.

Legea atractiei este evidenta

oriunde in jurul tau, daca intelegi despre ce este vorba."

Tu esti un magnet care atrage ganduri, oameni,

intamplari si moduri de viata.

Intr-adevar, tot ceea aduci in existenta ta ti se intampla din cauza

puternicei Legi a atractiei."

Editat de Arcadia2007

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:P Arcadia, tocmai ai fost manipulat(a) :roll: ... c'mon aveam pretentii de la tine.

 

Ce spui tu :rtfm: este doar un dresaj al mintii care sa te faca voit sa ignori si sa dai delete la toate problemele si atrocitatile din societate. Dresorii au pervertit-o si p'asta - newageistii in mare parte au devenit niste insingurati care spera la o lume buna, la salavarea din cer, la 2012 fara a se implica social si politic... -_- pica para malaiata. Timp in care baietii destepti fura la liber - ca lumea nu ar trebui sa se uite la ei sa nu se indispuna ; sa nu-si beleasca astfel aura si karma :D .

 

Unde e actiunea ? Unde e solidaritatea ? Ce vrei pace mintala prin ignoranta ca si evanghelistii ?

Cu alte cuvinte sa privim in alta directie :- daca vedem un hot, un viol, o injustitie sociala ? Ne condamni la :spiteful: ignoranta crasa ! :crazy:

 

Thunami, Caliope ce ziceti multa iubire v2.0 ?

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

" Ba, nene... FAPTE! Ceea ce spui tu e UTOPIE! " - nyna.

 

Din moment ce-ai spus - " bai nene " imi dau seama ce fel de caracter ai... :spiteful: Mai utopica decat pisicutza ta inarmata nu cred ca este o alta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:) Arcadia, tocmai ai fost manipulat(a) :x: ... c'mon aveam pretentii de la tine.

 

Ce spui tu :rtfm: este doar un dresaj al mintii care sa te faca voit sa ignori si sa dai delete la toate problemele si atrocitatile din societate. Dresorii au pervertit-o si p'asta - newageistii in mare parte au devenit niste insingurati care spera la o lume buna, la salavarea din cer, la 2012 fara a se implica social si politic... -_- pica para malaiata. Timp in care baietii destepti fura la liber - ca lumea nu ar trebui sa se uite la ei sa nu se indispuna ; sa nu-si beleasca astfel aura si karma :haha: .

 

Unde e actiunea ? Unde e solidaritatea ? Ce vrei pace mintala prin ignoranta ca si evanghelistii ?

Cu alte cuvinte sa privim in alta directie :- daca vedem un hot, un viol, o injustitie sociala ? Ne condamni la :- ignoranta crasa ! :tease:

 

Thunami, Caliope ce ziceti multa iubire v2.0 ?

 

Stii vorba ceea din batrani " de ce tie frica de aia nu scapi?" E explicatia legii atractiei. Sa nu iti fie frica de manipulare, ca, vazand-o peste tot, sa nu dai tocmai de ea...

Si-apoi...am fost manipulata? :o: Dar cand nu am fost? Sunt manipulata de Iluzia din jur, care e colectiva, e Cosmica...

Ma manipuleaza senzatia de foame, de somn, legile fizicii etc, nu pot face ce vreau , trebuie sa ii dau burtii de mancare cand ii e foame, odihna creierului cand a obosit, iar daca merg pe apa, trebuie sa cad la fund...Cand o sa scap de astea oi zice poate ca nu ma manipuleaza nimeni, dar nu sunt sigura...Poate ma manipuleaza Dumnezeu.

Nu mi-e frica de manipulare, dedic totul Lui... Faca-se Voia Ta...

Legea atractiei nu inseamna lene spirituala sau inchiderea ochilor. Invatand sa folosesti legile universului te disciplinezi , te igienizezi. Exista cateva legi pe care le cunosc, iar una din ele e legea atractiei... E bine sa cunosti chestiile cu dresajul si manipularea, dar sa te focalizezi pe pozitiv, pe benefic, pe "multa iubire v2.0", deci consider ca iubirea si cunoasterea trebuie sa fie bune prietene...

"Cine cauta sa isi salveze sufletul, si-l va pierde" asta trebuie stiut de cei carora le e frica sa nu isi "beleasca" aura si karma...Trebuie sa fim eroi moderni, capabili de sacrificiu...Insa trebuie delimitat si sacrificiul de compromis...DEci, trebuie discernamant, ascultarea vocii interioare.

 

Paranormal e adevarat pentru ca Structura Spatiului e ALTFEL decat stim?

Totul e altfel decat stim...

Eu stiu ca nu stiu nimic.

Intelepciunea dumnezeiasca incepe acolo unde se termina cea omeneasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lumea se schimba prea repede

si daca am luat atitudine si nu am privit in alta parte ? nu am rezolvat nimic

mi-au intors spatele chiar cei pentru care nu am privit in alta parte

cum sa nu fim manipulati ?si motanul meu ma manipuleaza

am refuzat sa citesc ziare, sa ma uit la televizor, sa vad reclame, sa respect reguli

m-am rupt de lume

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Maiestria consta in a fi liber si in cea mai drastica inchisoare (inchisoare fiind orice spatiu limitat, chiar virtual, mental, cel al emotiilor, nu neaparat o inchisoare fizica) si fericit in cea mai crancena suferinta.

"De ma duc in iad, Tu cu mine esti" (Psalmii lui David)

Uitati-va la sfintii torturati, de ex Sf Pantelimon, era chinuit dar el nu avea nici o treaba, cred ca nici nu simtea suferinta fizica...Sub frecventa de 7 Hz, creierul produce o stare asemanatoare unui analgezic puternic, ceea ce s-ar traduce ca ,de la o anumita frecventa a creierului, spiritul omului nu mai reuseste sa stea in trup, ci iese, ceea ce se petrece de altfel si in timpul somnului. Cine a facut decorporari , stie la ce ma refer.

 

Undele cerebrale se

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×