Sari la conținut
Forum Roportal
Schimbarea

Schimbarea care va avea loc

Postări Recomandate

Ignorarea raului nu inseamna disparitia lui. Legea asta a atractiei este cuvantul diavolului.

Asta e secretul: nu sa atragi (adica sa insusesti) ci sa emiti (adica sa daruiesti).

 

a gandi pozitiv = a avea credinta ca va fi bine - e cuvantul diavolului? hmmm, nu prea cred... mai degraba decat sa dai cu tifla mai bine deschizi bratele si accepti ca ambele voastre teorii sunt bune atat vrem cat sunt impletite: prin credinta ai in interior sentiment si ganduri virtuoase si pozitive -> emiti din aceste trairi si celor din jur... daruieste numai stari de bine in jur ...

 

sau preferi sa traiesti frica si ingrijorarea ca sa mai molipsesti si pe altii? tocmai, ca frica = necredinta e unealta diavolului

 

eu nu zic sa ignoram raul ci doar sa ramanem in credinta= pozitivism orice am face, in timp ce raul se zbate sa ne aduca la necredinta = frica... :jester: huh, e greu tare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"marea schimbare " de fapt sunt marile schimbari care vor avea loc si care multe deja se petrec la toate nivelurile la nivel spiritual ,material sau cum ar veni la toate niveluile energetice .ganditiva numai la faptul k cineva a avut ideia de a lipi 2 campuri de energie cu vibratii diferite unul cu vibratii joase si unul cu vibratii inalte. pentru asta ai trebuia un suport sau o interfata, acum imagineaza ti ca noi suntem interfata intre cele dou a campuri . de aici incep intrebarile cine? pentru ce scop ?in ce mod?

 

 

apoi gandestete la faptul ca pana prin 1800 am fo numai vreo 1,2 mld de oameni acum suntem vreo 6 mld, desi se spune ca actualul ciclu evolutiv pe pamant are deja varsta de 7000 ani sau peste de aici intrebari iarasi .de ce acum? e una (stiu oamenii fac mai mult se acum :blink: )

 

sau urmatoarea schimbare: de prin 86 ,cred, frecventa de rezonata a pamantului se modifica in mod constant de la cca 6 hz a ajuns la cca 9hz asta se manifesta palpabil prin comprimarea timpului .cum ? in ce fel ne afecteaza ? de ce acum ?

 

evolutia tehnologica . prin 63 dupa 7000 de ani de existenta omul a descoperit trannzistorul in ultimi 10 ani tehnologia a evoluat cat pt 200 de ani, cineva spunea ca aceasta tehnologie nea fost data de catre "altii"

cine si de ce a dorit asta acum ,cine a dorit sa puna in mana noastra tehnologie de distrugere in masa cand se stie ca omul o va folosii in cele din urma si de ce acum oare in anii de pana acum nu sau mai nascut genii care sa poate inventa toate astea aici vb de mii de ani

 

si hopa toate astea se intampla acum si mai sunt multe alte schimbari .daca te uiti la timp k la o linie si pui aceste schimbari pe aceasta linie observi dintrodata ca toate au inceput sa se petreaca in ultimi 100 de ani. e ca un bum pe aceasta linie a timpului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exactamente... si toti astia care vor sa ne tina in intuneric ca sa ne exploateze isi rod unghiile de nervi...

 

Din pacate acesti Dresori de Minti Umane nu vor sa lase puterea din mana - actualmente situatia geo-politic mondiala este cam asa :

 

http://www.roportal.ro/discutii/index.php?...st&p=906706 - un topic deosebit de interesant !

Editat de Schimbarea Perceptiei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E naiv filmul asta... si cei care cred in el!

Ignorarea raului nu inseamna disparitia lui. Legea asta a atractiei este cuvantul diavolului. Nu vezi ce suntem indemnati sa ne dorim, nu vezi ce suntem indemnati sa atragem? Totul se reduce la bani, la avere. Inca un os de ros pentru rataciti.

 

Credinta nu atrage ceva din exterior, credinta creeaza energie interioara si emite in exterior putere.

Asta e secretul: nu sa atragi (adica sa insusesti) ci sa emiti (adica sa daruiesti).

Am tot ros ideea cu daruind vei dobandi, hm...asa am invatat si la economie si la mlm-urile astea, adica trebuie sa investesti mai intai, ca sa primesti . Cineva a zis bine mai sus , a daruit datoria de 1 miliard ...

Sa ne uitam in natura, copacul daca ar fi foarte darnic si nu ar trage seva din pamant, nu ar mai creste, s-ar ofili. Dar dupa ce ia seva, creste , ramurile lui devin mari si fructele dulci pot bucura pe toata lumea.

Adica cineva a mai zis "iubeste-l pe aproapele tau ca pe tine insuti..." iubirea de sine e primul pas.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
a gandi pozitiv = a avea credinta ca va fi bine - e cuvantul diavolului? hmmm, nu prea cred... mai degraba decat sa dai cu tifla mai bine deschizi bratele si accepti ca ambele voastre teorii sunt bune atat vrem cat sunt impletite: prin credinta ai in interior sentiment si ganduri virtuoase si pozitive -> emiti din aceste trairi si celor din jur... daruieste numai stari de bine in jur ...

 

sau preferi sa traiesti frica si ingrijorarea ca sa mai molipsesti si pe altii? tocmai, ca frica = necredinta e unealta diavolului

 

eu nu zic sa ignoram raul ci doar sa ramanem in credinta= pozitivism orice am face, in timp ce raul se zbate sa ne aduca la necredinta = frica... :lol2: huh, e greu tare?

Eu am comentat "binele" marsav din acel film si ratacirea la care ne indeamna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Schimbareo draga, tu ai copii? Cum poti spune asemenea aberatii? Cum sa lasi un copil de capul sau cica sa invete singur? Tu gandesti cand faci asemenea afirmatii? Sau ceea ce spui este simpla propaganda?

Te-am citit dragule, iti cam dai singur cu firma-n cap.

Incep sa-i dau dreptate intru totul lui scorpionhunter. Ceea ce spui este doar un mare ..... ca sa nu-i spun pe nume.

Ce incerci tu de fapt sa ne convingi aici? Sa nastem copii dupa care sa-i aruncam in strada ca sa invete singuri sa traiasca? Asta te invata pe tine sistemul ala sferic al tau? Daca da pacat ca ii inveti si pe alti acest lucru.

Vad ca pe calliope ai reusit sa-l iei de cap si sa-ti aprobe prostiile pe care le indrugi.

 

Am citit ce-a zis "schimbarea" , si trebuie sa apreciezi adevarul subtil care ti-l zice drept in fata !

Sunt deacord intr-u totul in a-ti lasa copilul sa se descurce mai mult singur, adevarat, trebuie si sprijin, si afectiune, dar nu sa il sufoci, el trebuie sa-si formeze propria-i personalitate, ceea ce ar fi putin posibil daca l-ai sufoca cu bone si traineri zi de zi.

Pe scurt un copil trebuie sa-si traiasca copilaria.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×