Sari la conținut
Forum Roportal
Schimbarea

Schimbarea care va avea loc

Postări Recomandate

nu vrea nimeni sa-mi spuna despre cum merge energia in piramida? biiiiiiiiiiiine.

 

uite am gasit o poza simbolizand sistemul economic de management piramidal :airkiss:

Energetic piramida are alta forma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu vrea nimeni sa-mi spuna despre cum merge energia in piramida? biiiiiiiiiiiine.

 

uite am gasit o poza simbolizand sistemul economic de management piramidal :)

 

 

ei vezi... si chiar nu e cazul sa vrem sa schimbam rahatul asta milenar ??? ne tot miram ca elita ne fura si ne idobitoceste voit

 

monarhie, democratie, fascism, capitalism, comunism - tot o piramida raman

 

Spunem ca istoria se repeta - normal nu facem decat sa pastram acelasi sistem si ii vopsim diferit varful.

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ei vezi... si chiar nu e cazul sa vrem sa schimbam rahatul asta milenar ??? ne tot miram ca elita ne fura si ne idobitoceste voit

 

monarhie, democratie, fascism, capitalism, comunism - tot o piramida raman

 

Spunem ca istoria se repeta - normal nu facem decat sa pastram acelasi sistem si ii vopsim diferit varful.

Bun! Am inteles ce vrei si ce nu ti place!

Care e planul?

Ce propui in schimb?

Dar treci la lucruri concrete, ca sfere sunt si baloanele de sapun!

Propune un sistem viabil care sa se potriveasca omului!

 

Dar tine minte ca orice forma ar avea, spiritul omului e acelasi: coruptibil!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un sistem sferic nu spun ca e 100% corruption free, dar macar nu favorizeaza aparitia fenomenului, iar odata aparut poate fi mult mai usor stopat, vazut... la fel si cu deciziile.

 

metaforic va voi exemplifica geometric sistemul social sferic :

 

Level 01 :

sa zicem ca avem 10 indivizi care sunt distribuiti echidistant pe supfrafata unei sfere de tip A. Privind catre interiourl sferesi se pot vedea cu totii si pot comunica egal.

 

Level 02 :

Avem o alta sfera de tip B in care sunt distribuite pe suprafata ei 10 sfere de tipul A - exemplificat mai sus.

 

Level 03 :

 

Evident o alta sfera de tip C in care sunt distribuite pe suprafata ei 10 sfere de tipul B.... exemplificat mai sus...

 

Ierahizarea nu mai este depotica, este un proces de feedback continuu... incercati sa faceti schema intr-un soft 3D sau cu creionul pe hartie si sa vedeti avantajele fata de sistemul piramidal.

 

In momentul in care un individ devine corput, sau o sfera devine corupta, sferele din jurul ei se autoseziseaza (fiind ujn sistem transparent) si o izoleaza/trateaza intocmai ca un organism trateaza o celula infectata sau un parazit.

 

PS Lumea de care vorbesti tu este de fapt imparatia lui Lucifer, iar acolo in varful piramidei sunt nephilli sau ingerii decazuti care obitn libertate proprie prin scalvia celorlalte lumi - super mult egoism pe capul lor.

De aici si entitatile de care vorbesti.

 

Asa cum am mai spus in nenumarate topicuri - societatea si elita globala incearca sa exploateze exact laturile negative din oameni pentru a-si justifica controlul asupra lor si nevoia lor de a fi guvernati - respectiv ignoranta, imitatiunea si iresponsabilitatea... cocktail-ul asta este perfect pentru o civilizatie de servitori.

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
un sistem sferic nu spun ca e 100% corruption free, dar macar nu favorizeaza aparitia fenomenului, iar odata aparut poate fi mult mai usor stopat, vazut... la fel si cu deciziile.

 

metaforic va voi exemplifica geometric sistemul social sferic :

 

Level 01 :

sa zicem ca avem 10 indivizi care sunt distribuiti echidistant pe supfrafata unei sfere de tip A. Privind catre interiourl sferesi se pot vedea cu totii si pot comunica egal.

 

Level 02 :

Avem o alta sfera de tip B in care sunt distribuite pe suprafata ei 10 sfere de tipul A - exemplificat mai sus.

 

Level 03 :

 

Evident o alta sfera de tip C in care sunt distribuite pe suprafata ei 10 sfere de tipul B.... exemplificat mai sus...

 

Ierahizarea nu mai este depotica, este un proces de feedback continuu... incercati sa faceti schema intr-un soft 3D sau cu creionul pe hartie si sa vedeti avantajele fata de sistemul piramidal.

 

In momentul in care un individ devine corput, sau o sfera devine corupta, sferele din jurul ei se autoseziseaza (fiind ujn sistem transparent) si o izoleaza/trateaza intocmai ca un organism trateaza o celula infectata sau un parazit.

 

PS Lumea de care vorbesti tu este de fapt imparatia lui Lucifer, iar acolo in varful piramidei sunt nephilli sau ingerii decazuti care obitn libertate proprie prin scalvia celorlalte lumi - super mult egoism pe capul lor.

De aici si entitatile de care vorbesti.

 

Asa cum am mai spus in nenumarate topicuri - societatea si elita globala incearca sa exploateze exact laturile negative din oameni pentru a-si justifica controlul asupra lor si nevoia lor de a fi guvernati - respectiv ignoranta, imitatiunea si iresponsabilitatea... cocktail-ul asta este perfect pentru o civilizatie de servitori.

 

1. Nu uita ca o sfera exista prin centrul sau (echivalent varfului) si toate relatiile sferice se raporteaza la acest centru. Fara centru sfera devine un spatiu nedefinit. Ajungem astfel la anarhie si la absolutul utopic nirvanic.

2. in cazul acesta, sfera centru este grupul-elita care stapaneste relatiile sferice.

3. Si iata cum rotul devine o sfera cu sistem piramidal!

 

Un sistem piramidal sferic este mult mi greu de echilibrat pentru ca ai de supravegheat mai mult decat iti permite orizontul uman. Deci haosul se va instala curand, pentru ca omul nesupravegheat si neconstrans degenereaza.

 

Ps. Lumea de care vorbeam nu e lumea luciferica, altfel nu aveam nevoie sa comit ilegalitati pentru a ajunge in varf. Mi s-a aratat ca prim rau poti ajunge mult mai repede in varf decat prin bine. Iar odata ajuns in varf raul facut este ignorat de cei din jur. Insa la urma trebuie sa platesti, iar plata e ca ei vin dupa sufletul tau!

 

Te-ai intrebat de ce cu atatea planuri si intrigi acele grupuri de care vorbesti nu reusesc sa preia controlul acestei lumi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cei ce se folosesc de religie in aceasta lume, o fac pentru a obtine puterea statala si pentru a domina lumea prin doctrinele lor, care se darama la cea mai banala analiza logica. Dar puterea statala trebuie sa fie in mana oricui, deci a nimanui. Scopul Suprem - binele aproapelui... :cry: daca vreti o lume mai buna...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
n-ai inteles

Am inteles perfect ce vrei sa spui. Insa vreau nu sa iti complic teza ci sa te pun in fata noului prezent. Oricum ar arat, totul in lumea asta ere un varf sau un centru de care depind toate. Inainte sa vrei ceva de la lume, trebuie sa cercetezi spiritul ei, asa cum a fost creat, dupa cum bine spunea Montesqueo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Energetic piramida are alta forma.

 

care?

 

ei vezi... si chiar nu e cazul sa vrem sa schimbam rahatul asta milenar ??? ne tot miram ca elita ne fura si ne idobitoceste voit

 

pai eu vreau si am inceput demult cu mine :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Razboiul Invizibil

 

"Lupta noastra nu este impotriva carnii si sangelui, ci impotriva capeteniilor, impotriva puterilor, impotriva stapanilor intunerecului acestui veac si impotriva duhurilor rautatii de sub cer" (Efes, VI, 12)

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×