Sari la conținut
Forum Roportal
Marissa

Cat de important a ramane primul barbat (prima femeie) din viata noastra?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Un absolut looser. Dar asta o stiu acum.

Nici macar nu il iubeam. A fost un one night stand si imi propusesem din prima sa o fac si a doua zi sa nu-l vad.

Si la mine a fost la fel, cu diferenta ca am aflat atunci ce ratat era.

 

later edit: sau problema trebuia rezolvată "la mansardă" :cow: astfel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si la mine a fost la fel, cu diferenta ca am aflat atunci ce ratat era.

Nu stiu la ea ce a fost, dar pot sa-ti spun la mine. A fost nevoia de a simti ca m-am oferit eu cuiva, nu ca cineva m-a luat ca a vrut el.

 

 

 

Exact la fel a fost si la mine. Sunt foarte frumoasa, lipsa de `petitori` nu duceam, dar am facut-o cu un om pt care nu simteam nimic doar ca sa nu raman dependenta sufleteste de el. Nu vroiam s-o fac din iubire, iar apoi sa suport compromisuri numai pt ca a fost primul. Deci n-a insemnat absolut nimic. Iar dupa, au mai fost cativa, ceea ce m-a adus la concluzia ca e o greseala ca primul sa fie ultimul. Mereu te poti autodepasi. Cat despre casnicii fericite, in nici un caz virginitatea nu e o temelie, un avantaj. Poti fi la fel de fericit si daca partenerul a mai avut 10 femei inaintea ta, ba chiar mai fericit. Din punctul meu de vedere, sa te casatoresti cu primul nu e un noroc, ci mai degraba un ghinion.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exact la fel a fost si la mine. Sunt foarte frumoasa, lipsa de `petitori` nu duceam, dar am facut-o cu un om pt care nu simteam nimic doar ca sa nu raman dependenta sufleteste de el. Nu vroiam s-o fac din iubire, iar apoi sa suport compromisuri numai pt ca a fost primul. Deci n-a insemnat absolut nimic. Iar dupa, au mai fost cativa, ceea ce m-a adus la concluzia ca e o greseala ca primul sa fie ultimul. Mereu te poti autodepasi. Cat despre casnicii fericite, in nici un caz virginitatea nu e o temelie, un avantaj. Poti fi la fel de fericit si daca partenerul a mai avut 10 femei inaintea ta, ba chiar mai fericit. Din punctul meu de vedere, sa te casatoresti cu primul nu e un noroc, ci mai degraba un ghinion.

 

:friends: cam asa si eu... plus ca... cred ca eram ultima virgina din oras.

Editat de angryChair

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ramane important pana cand il intalnestii pe cel ce te face sa uit de restul lumii din jurul tau,de parintii si de gustul nu tocmai placut cu care ai ramas dupa "prima data" :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cat de important este si va ramane persoana cu care ati facut prima oara dragoste? A fost daruire din dragoste sau pur si simplu atractie fizica? Credeti ca pentru o fata este mai important din punct de vedere sentimental "prima oara" decat pentru un baiat? Astept parerile voastre. :friends:

Eu am cunoscut doar un singur barbat si acela mi-a devenit apoi sot. Si da, a fost dragoste. Mmmm din cate am simtit eu si din cate am auzit se pare ca pentru o femeie este mai important acest moment :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din ceea ce am vazut, in general pentru o femeie e mult mai important ca primul barbat din viata ei sa fie si ultimul,datorita implicarii sentimentale.

La barbati nu e asa.O partida de sex e binevenita oricand si nu implica intotdeauna sentimentele.(nu este un adevar universal valabil,presupun ca or mai exista si altii care nu gandesc asa...).

La un barbat ,prima femeie...e prima,si ultima.....eheee pana acolo mai e cale lunga... :friends: Ca sa poata sa ramana ultima,trebuie sa fie la mijloc sentimente foarte puternice,altfel....ramane doar un numar undeva la mijloc..

La o femeie...mai intai sentimentele,si apoi restul

 

La mine e primul si ultimul(sentimentele sunt mult prea puternice)

Editat de Dark_Dragon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La un barbat ,prima femeie...e prima,si ultima.....eheee pana acolo mai e cale lunga... :D Ca sa poata sa ramana ultima,trebuie sa fie la mijloc sentimente foarte puternice,altfel....ramane doar un numar undeva la mijloc..

Dark_Dragon , vorbeste in nume propriu ! Din partea mea tu poti sa iti inseli sotia cu oricine. Eu vreau ca sotia mea sa doar a mea , si eu sa fiu doar al ei ! Oricine dintre barbati care isi inseala sotia , nu e demn de a fi sot !!!

 

Eu am cunoscut doar un singur barbat si acela mi-a devenit apoi sot. Si da, a fost dragoste. Mmmm din cate am simtit eu si din cate am auzit se pare ca pentru o femeie este mai important acest moment :P

Felicitari ! Va doresc fericire si implinirea majoritatii dorintelor !!!

 

Avea o prietena stabila de cativa ani buni... apoi eu am crescut si m'am facut frumoasa :hi: undeva pe la sfarsitul clasei a 11-a, au inceput sa'i sclipeasca ochii cand se uita la mine... dar era cam tarziu, o ceruse pe respectiva de nevasta... eu plangeam de sarea camasa de pe mine cand ma gandeam ca se va insura... Apoi, intr'o noapte, era vara, eu veneam de la discoteca si ne'am intalnit undeva pe o straduta catre blocul meu... si ne'am oprit in apartamentul lui :yahoo: ... peste 2 zile a anulat nunta... :tease: si mai trimisese si invitatiile...

Mda , o gandire de "barbat matur" :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×