Sari la conținut
Forum Roportal
Marissa

Cat de important a ramane primul barbat (prima femeie) din viata noastra?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Fiecare e altfel, ce sa zic... Eu nu am vrut sa fie important... Poate ar fi fost daca ii `dadeam voie`.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dark_Dragon , vorbeste in nume propriu ! Din partea mea tu poti sa iti inseli sotia cu oricine. Eu vreau ca sotia mea sa doar a mea , si eu sa fiu doar al ei ! Oricine dintre barbati care isi inseala sotia , nu e demn de a fi sot !!!

 

Mda,iar nu sunt citite posturile cap-coada. :tease:

Daca ai fi citit ,ai fi inteles,ca de fapt m-am referit la barbatii care nu iubesc pe nimeni,nu la cei indragostiti pana peste cap.

M-am referit la un barbat singur,care are o relatie sexuala cu o femeie,ok.Daca o iubeste cu adevarat se va opri la ea-ea va fi ultima din viata lui.Daca nu simte nimic pentru ea,va fi doar un numar...

 

Sotia ta a fost prima din viata ta;a fost ultima???Ca aici despre asta se discuta,nu daca ne inselam sau nu partenerii

(Si eu gandesc la fel ca tine..cine isi inseala sotia/perechea-nu iubeste si nu inteleg la ce sta cu ea..- asta asa ca un off)

 

P.S....si nu mi-as as insela niciodata partenerul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dark_Dragon , vorbeste in nume propriu ! Din partea mea tu poti sa iti inseli sotia cu oricine. Eu vreau ca sotia mea sa doar

Aloo..Lupule..iar o iei razna! :yahoo:

Este vorba de :Cat de important ramane primul..! Deci din start se presupune ca nu va fi si unicul sau uinica .. :haha:

Iar asta nu inseamna ca nu il /o ,iubesti..Si cum a spus cineva mai sus ,vrei nu vrei ,face parte din trecutul tau si se presupune ca la acea data il iubeai ,ce a ce este cu totul altceva decat o casnicie .

Marea greseala pe care o fac multe persoane ,raportand casnicia strict la iubire .Ea reprezinta o insumare a mai multi factori sociali,bunastare,stabilitate ,trai decent. Cei care spun ca nu poti iubi maimulte persoane ,au idei preconcepute sau nu au un spirit liber .

Deci primul partener din viata noastra ,are importanta care dorim noi.Poate fi o amintire placuta ,in functie de imprejurarile in care sa petrecut si trairile ce au fost percepute atunci ,sau poate fi o amintire urata ce te -a marcat ,dar in acelasi timp sa fie destul de importanta . :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O experienta placuta, o lectie de viata frumoasa (cum bine a zis Broscuta). A concordat cu prima relatie stabila din care am invatat foarte multe. Ma gandesc cu drag la perioada aia si nu mi-as fi dorit sa fie in nici un fel... altfel.

 

:blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parerea mea este ca cel mai important barbat din viata unei femei este ultimul, nu primul... :blink:

 

Oare???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×