Sari la conținut
Forum Roportal
scorpionhunter

viata dupa moarte

Postări Recomandate

A fost aseara un documentar frumos pe Tv Galati cu viatza de dupa moarte ..Si unii oameni care au avut in tinerete o moarte clinica afirmau acum ca dupa ce au ''murit'' sufletul lor sa ridicat din corp si isi vedeau trupul neinsufletit la spital cum doctorii incercau sa`l resurciteze .. Apoi de odata vedea o lumina alba ..care dupa cum spunea ei era raiul ..se simtea super bine inaltandu`se spre acea lumina si simtind numai dragoste ...apoi se trezeau din moartea clinica .. Unul dintre ei fusese o viatza intreaga ateu dupa ce ''murise'' vazundu`si prietena cum plangea langa el a inceput sa auda voci care`l chemau sa se duca cu el ..nu a ezitat prea mult si s`a dus ...acolo nu era nimic bun de vazut ...era intuneric si multe spirite rele il chinuiau , cu cat el suferea mai tare cu atat ele se bucurau mai mult innabusit de ele si incercand sa iasa din mainile lor isi aduce aminte brusc deodata de Dumnezeu .... incercand sa zica o rugaciune din ce isi mai amintea de cand era copil mic ca`ci pe vremea aia credea si el in Dumnezeu ..apoi spune de odata Iisus ajuta`ma ... deodata o lumina alba aparea de undeva de sus - era cea mai frumoasa lumina pe care o vazuse vreodata care il elibera de spiritele rele si brusc se trezi din moarte clinica ..apoi dedicandu`si toata viatza in slujba Domnului .

 

Ma intrebam aseara chiar exista viatza de dupa moarte ? Daca viatza pe care o traim acum e doar un test ptr omenire ptr viatza de dupa moarte care pare a fi vesnica ? un test la care nu exista decat 2 urmari :

1. Ne petrecem viatza in slujba Domnului apoi viatza vesnica traim in lumina si raiul lui Dumnezeu simtind ca toata lumea ne iubeste !

2. Ne traim viatza departe de Dumnezeu apoi in viatza vesnica vom fi chinuiti si batjocoriti in iad simtind numai focul care ne arde !

 

 

astea pot fi dedublari spiritul se ridica din corp si pleaca in alte dimensiuni . am patit-o eu si erem treaz curatam nuci .asemenea stari apar in momentele dedetasare . m-am speriat tare cand am vazut corpul meu din afara. unora li se intampla involuntar iar altii petrec lung timp meditand ca sa poata atinge aceasta stare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nustiu ce pot fi sau ce nu pot fi eu am incercat sa explic cat de cat ce am vazut la Tv nu din propria experienta .

Si pare interesant ce ti s`a intamplat tie se pare ca esti unul din norocosul caruia i s`a intamplat involuntat nu petrecand ani intregi ptr a reusi asa ceva :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Portretul Karinei Fischer a fost facut cu 6 ani inaintea decesului ei.

Sotie, in varsta de 32 de ani, ea a murit neasteptat in timpul unei operatii de inima si un fotograf al spitalului a surprins o fotografie istorica: " sufletul parasind corpul". El a spus: " Tata din ceruri, acesta este un suflet uman".

La insistenta preotului, fotograful a trimis copii ale fotografiei oamenilor de biserica din toata Europa.

Fotografia a fost in centrul unor studii si dezbateri intense de cateva saptamani, acum existand un consens si al clericilor si al oamenilor de stiinta : fotografia este autentica, a spus doctorul Muller. El a continuat : " Nu exista nici o indoiala asupra acestui lucru. Problema care se ridica referitor la pozitia expertilor este aceea ca nu poate fi data nici o explicatie alternativa pentru a explica imaginea surprinsa in fotografie.De fapt nu exista alta explicatie. Acceptati adevarul ca imaginea este autentica, asa cum accept eu, sau respigeti apriori aceasta, nu exista cale de mijloc"Intr-o situatie asemanatoare, dar nerelatata oficial, cercetatorii au cantarit un pacient chiar inainte si dupa moarte. Ei au afirmat ca diferenta de 1/3000 dintre cele doua greutati, dinainte si dupa moarte, a fost greutatea sufletului pacientului.

 

Nu prea cred ca e pe bune poza aia.Seamana cu o poza din romanele alea de benzi desenate.

Editat de Nocturn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu prea cred ca e pe bune poza aia.Seamana cu o poza din romanele alea de benzi desenate.

 

 

Si chipul tipei este desenat? Nu vezi ca cele doua fotografii seamana? Singura problema este ca a fost luata dintr-un ziar care a publicat stirea. In nici un caz nu seamana cu benzile desenate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si chipul tipei este desenat? Nu vezi ca cele doua fotografii seamana? Singura problema este ca a fost luata dintr-un ziar care a publicat stirea. In nici un caz nu seamana cu benzile desenate.

 

Nu zic ca poza tipei este desenata.Oricum pozele de pe vremea aia lasau de dorit.Dar totusi , mie cel putin , nu imi pare reala fotografia din timpul operatiei. No offence..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si ce sa intelegem din poza asta ca spiritele au chip? Si ca dupa moarte il pastreaza? Ridicol. :beee: Dar cand se reincarneaza ce fac, isi schimba "fizionomia"?

Trucaj mai mult ca sigur. La cat e de "spectaculoasa" si teatrala imaginea, nici nu are cum sa fie altceva.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Portretul Karinei Fischer a fost facut cu 6 ani inaintea decesului ei.

Sotie, in varsta de 32 de ani, ea a murit neasteptat in timpul unei operatii de inima si un fotograf al spitalului a surprins o fotografie istorica: " sufletul parasind corpul". El a spus: " Tata din ceruri, acesta este un suflet uman".

La insistenta preotului, fotograful a trimis copii ale fotografiei oamenilor de biserica din toata Europa.

Fotografia a fost in centrul unor studii si dezbateri intense de cateva saptamani, acum existand un consens si al clericilor si al oamenilor de stiinta : fotografia este autentica, a spus doctorul Muller. El a continuat : " Nu exista nici o indoiala asupra acestui lucru. Problema care se ridica referitor la pozitia expertilor este aceea ca nu poate fi data nici o explicatie alternativa pentru a explica imaginea surprinsa in fotografie.De fapt nu exista alta explicatie. Acceptati adevarul ca imaginea este autentica, asa cum accept eu, sau respigeti apriori aceasta, nu exista cale de mijloc"Intr-o situatie asemanatoare, dar nerelatata oficial, cercetatorii au cantarit un pacient chiar inainte si dupa moarte. Ei au afirmat ca diferenta de 1/3000 dintre cele doua greutati, dinainte si dupa moarte, a fost greutatea sufletului pacientului.

[/quote

 

Minunat! mi se pare incredibil! ma intreb ce a simtit aceea femeie cand s-a ridicat la cer...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

usurare, liniste, nu cred ca poti simti altceva

dincolo de lumina ce-i ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×