Sari la conținut
Forum Roportal
scorpionhunter

viata dupa moarte

Postări Recomandate

sigur ca te vei intalni

 

si pe Elvis o sal vezi daca vrei :think:

 

 

Actually, nu prea ma intereseaza daca o sa-l vad sau nu pe Elvis...dar n-as avea nimic impotriva sa ma intalnesc cu Dave Mustane, daca cumva pleaca inaintea mea :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-ar parea ca exista viata dupa moarte,iar persoanele care ne-au fost alaturi si s-au dus ne vor fi alaturi si de dincolo.

:blink:

Iar toate cele ce urmeaza legat de cel dus , nu sunt intimplatoare. Cel mai bine simt sufletele decedatilor animalele,care nu sunt infestate cu atitea rautati ce ne inconjoara;care au un spirit curat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar toate cele ce urmeaza legat de cel dus , nu sunt intimplatoare. Cel mai bine simt sufletele decedatilor animalele,care nu sunt infestate cu atitea rautati ce ne inconjoara;care au un spirit curat.

 

 

Ai mare dreptate. Animalele simt cel mai bine spiritul celor dusi. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai mare dreptate. Animalele simt cel mai bine spiritul celor dusi. :blink:

In special caprele,au un al sase-lea simt foarte dezvoltat....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ellla a scis: pai multi au observat asta...bunica mea cat era vie tata o lua usor in brate...cand a murit sa o puna in sicriu era f grea!!!

 

Cat esti viu din vointa ta iti lasi anumiti muschi liberi adica necontractati sau cum spui e atunci cand il lasi voit pe cineva sa te ia in brate si iti lasi libera greutatea il ajuti prin miscarea unor muschi care se misca prin comanda de la creier. Atunci persoana care te ia in brate iti simte doar o zecime din adevarata greutate. Cand cineva e mort altcineva ii simte adevarata masa de peste 70 de kg ca si cum ar cara o piatra.

 

Scorpionhunter a scris:

 

Da-mi voie sa-ti spun ca gresesti. Nu ai ascultat sau n-ai vrut sa asculti. Problemele noastre sunt aici in aceasta lume pamanteasca. Este vorba de greselile MAJORE pe care le comitem in aceasta clasa( a se vedea aceasta viata ) . Daca greselile noastre sunt MAJORE aceste greseli ne duc la repetarea clasei, recte la reincarnare, pentru a invata lectia pe care n-am invatat-o in viata precedenta. Pe undeva n-ai gresit. Asa este, de cate ori nu ne-am facut lectia de atatea ori ne reincarnam dar spre deosebire de ceea ce spunea Ioanide eu spun ca aceasta nu este o fericire pentru spirit. Spiritul prin definitia lui este facut sa mearga inainte, sa evolueze, ori reicarnarile repetate, care nu-i permit sa evolueze sunt pentru spirit ca o inchisoare din care nu prea poate sa scape decat dupa ce-si ispaseste pedeapsa. Sa nu-ti inchipui ca viata este o binecuvantare pentru spirit. De aceea ti-am spus ca este necesar sa stii sa asculti, mai mult, inainte de a emite axiome. Daca te-am suparat te rog sa ma ierti...

 

Mie imi place sa traiesc si imi doresc a ma reincarnez mereu.

Editat de Alethia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:P Eu nu am inteles nimic din ce este postat aici...

 

 

Cred ca vrea sa spuna ca atunci cand esti viu, constient, iar cineva te ia in brate...tu iti contractezi anumiti muschi si nu-l lasi pe ala sa-ti care toata greutatea...oarecum il ajuti si tu...pe cand cand esti mort sau lesinat...atunci ala iti simte toata greutatea...sau asa ceva :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da asta am vrut sa spun. Cand esti viu nu lasi pe ala sa iti care toata greutatea il ajuti si tu oarecum. Pe cand mortii sunt ca pietrele si acel cineva simte ca ar cara bolovani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oare voi ce credeti?de cand a murit bunica mea(care m-a iubit f mult iar eu la randul meu am iubit-o mai mult decat imi iubesc mama) sunt seri cand ma visez cu ea.......dar mereu stiu ca e moarta si stie si ea lucrul asta.......uneori ma lasa sa o vad de la departare dupa care dispare,alteori o pot imbratisa iar apoi imi moare in brate :o: si eu nu pot face nimic.......... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A fost aseara un documentar frumos pe Tv Galati cu viatza de dupa moarte ..Si unii oameni care au avut in tinerete o moarte clinica afirmau acum ca dupa ce au ''murit'' sufletul lor sa ridicat din corp si isi vedeau trupul neinsufletit la spital cum doctorii incercau sa`l resurciteze .. Apoi de odata vedea o lumina alba ..care dupa cum spunea ei era raiul ..se simtea super bine inaltandu`se spre acea lumina si simtind numai dragoste ...apoi se trezeau din moartea clinica .. Unul dintre ei fusese o viatza intreaga ateu dupa ce ''murise'' vazundu`si prietena cum plangea langa el a inceput sa auda voci care`l chemau sa se duca cu el ..nu a ezitat prea mult si s`a dus ...acolo nu era nimic bun de vazut ...era intuneric si multe spirite rele il chinuiau , cu cat el suferea mai tare cu atat ele se bucurau mai mult innabusit de ele si incercand sa iasa din mainile lor isi aduce aminte brusc deodata de Dumnezeu .... incercand sa zica o rugaciune din ce isi mai amintea de cand era copil mic ca`ci pe vremea aia credea si el in Dumnezeu ..apoi spune de odata Iisus ajuta`ma ... deodata o lumina alba aparea de undeva de sus - era cea mai frumoasa lumina pe care o vazuse vreodata care il elibera de spiritele rele si brusc se trezi din moarte clinica ..apoi dedicandu`si toata viatza in slujba Domnului .

 

Ma intrebam aseara chiar exista viatza de dupa moarte ? Daca viatza pe care o traim acum e doar un test ptr omenire ptr viatza de dupa moarte care pare a fi vesnica ? un test la care nu exista decat 2 urmari :

1. Ne petrecem viatza in slujba Domnului apoi viatza vesnica traim in lumina si raiul lui Dumnezeu simtind ca toata lumea ne iubeste !

2. Ne traim viatza departe de Dumnezeu apoi in viatza vesnica vom fi chinuiti si batjocoriti in iad simtind numai focul care ne arde !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×