Sari la conținut
Forum Roportal
scorpionhunter

viata dupa moarte

Postări Recomandate

era 1 ian 1990, la tv erau tot felul de poante , reluare din noaptea de revelion, toata lumea radea, iar eu aveam spasmul hohotului de ras... trebuia sa ma manifest intr-un fel si am sarit de pe un scaun pe canapea... am cazut cu capul sub mine, mi-am sucit gatul si se strangulase artera, in urmatoarea clipa nu am mai vazut nimic ,si am cazut... dar totusi m-am ridicat vedeam pe toata lumea din jurul meu , fiecare incerca sa ma ajute, dar ...soc... ma vedeam si pe mine, intinsa pe pat si vanata la fata...dintr-o data se lumineaza camera,dinspre geam venea o lumina puternica ca si o raza de soare...vroiam ra merg spre ea, ma atragea, ma linistea... aud o voce urland , ragea ca un animal injunghiat, era mama mea imi striga disperata numele si ma scutura din rasputeri...si m-am intors....ii sunt recunoscatoare, poate daca nu ma scutura nu imi reveneam...cand le-am povestit ce am ''visat'', au fost foarte socati si m-au dus la psiholog... nu aveam nimic si a recunoscut si doctorul ca am trecut putin ''pragul'' dincolo...

aceasta este povestea mea si JUR ca e adevarata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Studiind diferite carti, dupa experiente personale, dupa ascultarea multor pareri si formularea unora personale, am ajuns la concluzia ca moartea e o stare diferita a constiintei, una alterata. O stare asemanatoare cu visul. Si daca e asa cum cred eu, multe intrebari si-ar gasi raspunsul. Si, surprinzator, este logic.

 

Visele sunt reminescente ale originii noastre de demult, studierea acestora ar oferi multe explicatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poza aia e un fake.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×