Sari la conținut
Forum Roportal
scorpionhunter

viata dupa moarte

Postări Recomandate

Viata dupa moarte inseamna sa o iei din nou de la zero.Ai gresit,

ai fost pedepsit si cu toate astea nu poti sta pe tuse si o iei de

la capat cu speranta ca de data asta totul o sa fie altfel,ca o sa

reusesti...ce altii doar viseaza ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Viata dupa moarte e viata intr-o alta dimensiune. Eu ma imaginez ca si copac :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Totul pare ca se continua la nesfarsit si degeaba nu intelegem nimic...Viata dupa moarte

este doar o continuare,un nou sir de greseli si de incercari inutile...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Totul pare ca se continua la nesfarsit si degeaba nu intelegem nimic...Viata dupa moarte

este doar o continuare,un nou sir de greseli si de incercari inutile...

 

 

Da-mi voie sa-ti spun ca gresesti. Nu ai ascultat sau n-ai vrut sa asculti. Problemele noastre sunt aici in aceasta lume pamanteasca. Este vorba de greselile MAJORE pe care le comitem in aceasta clasa( a se vedea aceasta viata ) . Daca greselile noastre sunt MAJORE aceste greseli ne duc la repetarea clasei, recte la reincarnare, pentru a invata lectia pe care n-am invatat-o in viata precedenta. Pe undeva n-ai gresit. Asa este, de cate ori nu ne-am facut lectia de atatea ori ne reincarnam dar spre deosebire de ceea ce spunea Ioanide eu spun ca aceasta nu este o fericire pentru spirit. Spiritul prin definitia lui este facut sa mearga inainte, sa evolueze, ori reicarnarile repetate, care nu-i permit sa evolueze sunt pentru spirit ca o inchisoare din care nu prea poate sa scape decat dupa ce-si ispaseste pedeapsa. Sa nu-ti inchipui ca viata este o binecuvantare pentru spirit. De aceea ti-am spus ca este necesar sa stii sa asculti, mai mult, inainte de a emite axiome. Daca te-am suparat te rog sa ma ierti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da-mi voie sa-ti spun ca gresesti. Nu ai ascultat sau n-ai vrut sa asculti. Problemele noastre sunt aici in aceasta lume pamanteasca. Este vorba de greselile MAJORE pe care le comitem in aceasta clasa( a se vedea aceasta viata ) . Daca greselile noastre sunt MAJORE aceste greseli ne duc la repetarea clasei, recte la reincarnare, pentru a invata lectia pe care n-am invatat-o in viata precedenta. Pe undeva n-ai gresit. Asa este, de cate ori nu ne-am facut lectia de atatea ori ne reincarnam dar spre deosebire de ceea ce spunea Ioanide eu spun ca aceasta nu este o fericire pentru spirit. Spiritul prin definitia lui este facut sa mearga inainte, sa evolueze, ori reicarnarile repetate, care nu-i permit sa evolueze sunt pentru spirit ca o inchisoare din care nu prea poate sa scape decat dupa ce-si ispaseste pedeapsa. Sa nu-ti inchipui ca viata este o binecuvantare pentru spirit. De aceea ti-am spus ca este necesar sa stii sa asculti, mai mult, inainte de a emite axiome. Daca te-am suparat te rog sa ma ierti...

Te-am iertat...am sufletul mare...Poate nu m-am facut eu inteleasa...

Inteleg ce vrei sa spui,asta cred si eu dar,referitor la reincarnare,

ne reincarnam pana ne invatam lectia.Aici am avut de obiectat,

noi nu o sa reusim niciodata sa ne invatam lectia si spiritul nostru

nu o sa fie niciodata liber...asta ne e soarta sa ratacim prin lume

si atat, mai departe nu se poate,pentru noi...

Eu nu emit axiome ci spun ce gandesc si scriu ce vreau...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te-am iertat...am sufletul mare...Poate nu m-am facut eu inteleasa...

Inteleg ce vrei sa spui,asta cred si eu dar,referitor la reincarnare,

ne reincarnam pana ne invatam lectia.Aici am avut de obiectat,

noi nu o sa reusim niciodata sa ne invatam lectia si spiritul nostru

nu o sa fie niciodata liber...asta ne e soarta sa ratacim prin lume

si atat, mai departe nu se poate,pentru noi...

Eu nu emit axiome ci spun ce gandesc si scriu ce vreau...

 

Ok acum am inteles.Nu fi suparata pe mine. Comunicarea este totul. :unknw:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

maama da ce fatalista esti solistry.. deci sa inteleg k pentru tine viatza trece degeaba.. traiesti si mori degeaba..

si crezi si in reincarnare.. dar totushi exista un dumnezeu care te pedepseste pentru greselile din viatza de acuma.. ce talmes-balmes..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
maama da ce fatalista esti solistry.. deci sa inteleg k pentru tine viatza trece degeaba.. traiesti si mori degeaba..

si crezi si in reincarnare.. dar totushi exista un dumnezeu care te pedepseste pentru greselile din viatza de acuma.. ce talmes-balmes..

 

Cred ca ar fi interesant si instructiv pentru toata lumea sa asculte ceea ce zice despre reincarnare Valentina Garlea. :santa2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×