Sari la conținut
Forum Roportal
deea_s

Certurile dintre parinti si copii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1.N-ai decat.

Te voi dezamagi spunandu-ti ca ma inteleg perfect cu nora mea tocmai pentru ca fiul meu intotdeauna mi-a cerut si mie parerea privitor la relatiile sale. Daca a fost bine sfatuit si ascultator, acum nu are de ce sa se planga. Ambii sunt multumiti si ne intelegem perfect intre noi.

 

2.Fetito, mania disciplinei nu este un defect. Haosul, in schimb, este. Dezordinea, chiulul, fuga de raspundere si lenea, astea sunt viciile, nicidecum disciplina.Invata sa te deprinzi cu disciplina in munca si in viata.

 

3.O varsta respectabila, chiar daca, datorita aspectului fizic, mi se spune ca arat mai tanara. Peste 50 si sunt mandra de varsta si intelepciunea mea.

 

4.Nu cunosc personajul si nici nu doresc sa il cunosc.

Nu numai ca eu cred, dar va voi convinge si pe voi ca aceasta e singura cale demna de urmat.

Sunt perfect normala si am convingerea ca stii asta.

1.Lasă-mă să ghicesc, i-ai impus cumva fiului tău cu cine să se-nsoare? I-ai ales vreo fetiţă lipsită de personalitate, pe care o poţi domina uşor? Chiar aşa, vorbind de personalitate, fiul tău posedă aşa ceva?

 

2.Mania disciplinei e defect tocmai pentru că e manie, adică o formă de exagerare :o: . Se pare că nu eşti suficient de şcolită,totuşi. Ce haos? Cum de ai ajuns tu la haos? Tu vezi ce scrii?

Disciplina nu se instaurează

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
N-ai decat.

Te voi dezamagi spunandu-ti ca ma inteleg perfect cu nora mea tocmai pentru ca fiul meu intotdeauna mi-a cerut si mie parerea privitor la relatiile sale. Daca a fost bine sfatuit si ascultator, acum nu are de ce sa se planga. Ambii sunt multumiti si ne intelegem perfect intre noi.

 

 

 

 

Fetito, mania disciplinei nu este un defect. Haosul, in schimb, este. Dezordinea, chiulul, fuga de raspundere si lenea, astea sunt viciile, nicidecum disciplina.Invata sa te deprinzi cu disciplina in munca si in viata.

 

 

 

 

O varsta respectabila, chiar daca, datorita aspectului fizic, mi se spune ca arat mai tanara. Peste 50 si sunt mandra de varsta si intelepciunea mea.

 

 

 

 

Nu cunosc personajul si nici nu doresc sa il cunosc.

Nu numai ca eu cred, dar va voi convinge si pe voi ca aceasta e singura cale demna de urmat.

Sunt perfect normala si am convingerea ca stii asta.

 

 

Wow, "Hitler" scrie pe fruntea ta. Ai scos pana acum vreo carte? Da' ce zic eu carte, ca asta nu e nimic. Ai iesit in public sa impusti nedisciplinatii, precum Amon Goeth impusca evreii? Daca nu ai facut asta, te asigur eu: nu ai facut nimic. Iar pe noi nu ne mai poti convinge, suntem deja pierduti :o: .

Nu esti normala, iar primul pas in vederea vindecarii ar fi trezirea la realitate. Nu esti mind-reader si nu poti controla o mare de tampiti nedisciplinati. Bisous.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai, cicimorar, mai spune-ne cum faci dresura de circ cu copiii tai! :cheers: Sa nu omiti sa ne spui si cum ai reusit sa-i transformi in victimele perfecte ale propriilor tale frustrari.

Ultimul diagnostic care a fost: nevroza sau psihoza? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a da? te intelegi bine cu nora? fain atunci . multa iubire :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te voi dezamagi spunandu-ti ca ma inteleg perfect cu nora mea tocmai pentru ca fiul meu intotdeauna mi-a cerut si mie parerea privitor la relatiile sale. Daca a fost bine sfatuit si ascultator, acum nu are de ce sa se planga. Ambii sunt multumiti si ne intelegem perfect intre noi.

Si nora ta se intelege cu tine la fel de bine cum te intelegi tu cu ea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Elevii tebuie educati, asa si copiii, daca e nevoie de metode dictatoriale, daca se impun in cazul in care materialul brut nu ne permite un alt fel de modelare, dictatura sa fie. Oricum, cel mai scolit are intoteauna cel mai bun cuvant de spus, asa ca, elevul sau copilul sa ia notite si sa invete.

 

Doamna profesoara,cu tot respectul...ar trebui sa nu confundati nici educatia cu dresura si nici disciplina cu dictatura.Variantele extreme produc dezechilibre in sufletul tinerilor invatacei...sau sufletul lor nu conteaza? :tease: .Atat in familie cat si in clasa,tot iubirea si vorba buna rezolva situatiile conflictuale,nu sefia impusa.

 

Felicitari, daca va intelegeti bine cu copiii,mai ales cu nora :flowers: ...probabil si dvs sunteti adepta ideii ca ,,daca mama vrea sa-i fie bine fiului,acorda nurorii atentie , respect ....completate de afectiune,desigur''....nu-i asa?

Editat de GinGin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt perfect normala si am convingerea ca stii asta.

:P :o: :P Draga doamna......nici un nebun nu isi recunoaste viciul.Puii mei, cum dreaq nu gaseste Preston dear astea? :roll: :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×