Sari la conținut
Forum Roportal
deea_s

Certurile dintre parinti si copii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mi se pare normal sa se adrese asa...la varsta onorabila pe care o aveti...si mai ales privind pozitia privilegiata ,cu cutitul si painea in mana,asa-i?Copii va pupa si manusitele cand va interesectati prin casa?Asa am vazut pe la niste rude cadre didactice de moda veche..iertati intrebarea directa :blink:

 

Nu inteleg si nu voi intelege niciodata de ce Dumnezeu vi se pare anormal ca ai nostri copii sa ne sarute mana, iar ai nostri elevi sa ne trateze cu stima, respect si sa ne spuna "Sarut mainile"? Ar trebui sa vi se para suspect daca nu s-ar comporta asa! Indiferent cum evolueaza societatea, respectul trebuie sa ramana acelasi si valorile de neintinat. De moda veche sau nu, am ambitia sa educ tinerii care sunt sub bagheta mea, fie ca sunt proprii copii sau elevii mei, in asa fel incat sa nu imi fie rusine, ca altor colegi de-ai mei, ca ma ignora pe coridoarele scolii sau ca nu se ridica cu promptitudine in picioare cand intru in clasa. In fata mea nimeni nu spune "nu" si nimeni nu ignora cerintele mele. Nici macar sefii mei directi! Dovada ca am cel mai utilat, modern si frumos cabinet din scoala.

 

 

 

 

 

Ce ghinion pe mine ca nu v-am cunoscut fiul mai devreme.... :blink: :

 

De ce, ai probleme cu soacra? Sau mai rau, cu sotul? Nu e cazul sa disperi, respectul fata de soacra va intari relatiile dintre voi doua si vei vedea ca vei avea numai de castigat.

 

ps* de fapt cine sunteti dumneavoastra,doamna profesoara CiciMorar? :blink:...clona cui?

 

Nu prea stiu ce intelegi prin "clona", dar vad ca multi de-aici suspecteaza vreo mama, soacra sau profesoara ca ar fi una si aceeasi cu mine. Nu, nu este asa. Sunt unica si sper sa castig adepti destui. Cu aceasta ocazie, le multumesc celor care mi-au trimis respectuoase PM uri. Multumesc!

Editat de Profesoara*****

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu inteleg si nu voi intelege niciodata de ce Dumnezeu vi se pare anormal ca ai nostri copii sa ne sarute mana, iar ai nostri elevi sa ne trateze cu stima, respect si sa ne spuna "Sarut mainile"? Ar trebui sa vi se para suspect daca nu s-ar comporta asa! Indiferent cum evolueaza societatea, respectul trebuie sa ramana acelasi si valorile de neintinat. De moda veche sau nu, am ambitia sa educ tinerii care sunt sub bagheta mea, fie ca sunt proprii copii sau elevii mei, in asa fel incat sa nu imi fie rusine, ca altor colegi de-ai mei, ca ma ignora pe coridoarele scolii sau ca nu se ridica cu promptitudine in picioare cand intru in clasa. In fata mea nimeni nu spune "nu" si nimeni nu ignora cerintele mele. Nici macar sefii mei directi! Dovada ca am cel mai utilat, modern si frumos cabinet din scoala.

 

daca va spalati mainile inainte de fiecare sleorpaiala,sunt de acord! :blink:

 

 

De ce, ai probleme cu soacra? Sau mai rau, cu sotul? Nu e cazul sa disperi, respectul fata de soacra va intari relatiile dintre voi doua si vei vedea ca vei avea numai de castigat.

 

Nu disper...stati blanda,doamna!...numai ca ma incearca ceva invidie cand ma gandesc la nora dvs.Apropo...cand vine in vizita o serviti personal cu cafea sau isi ia singura din bucatarie?

 

Nu prea stiu ce intelegi prin "clona", dar vad ca multi de-aici suspecteaza vreo mama, soacra sau profesoara ca ar fi una si aceeasi cu mine. Nu, nu este asa. Sunt unica si sper sa castig adepti destui. Cu aceasta ocazie, le multumesc celor care mi-au trimis respectuoase PM uri. Multumesc!

 

Stiu ca sunteti unic...sunteti inconfundabil,chiar.... :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca va spalati mainile inainte de fiecare sleorpaiala,sunt de acord! :blink:

 

Stati prea mult aici si ati dobandit mania repetitiei. Adica, aveti mania de ma jigni, ceea ce nu stiti este ca nu imi pasa si inca mai sper ca va veti reveni la sentimente mai bune si la o mai buna intelegere cu oamenii. Chiar si asta se dobandeste prin disciplina.

 

Nu disper...stati blanda,doamna!...numai ca ma incearca ceva invidie cand ma gandesc la nora dvs.Apropo...cand vine in vizita o serviti personal cu cafea sau isi ia singura din bucatarie?

 

Mai mult decat atat: le pregatesc oua umplute si salata de boeuf in rulou de sunca de fiecare cand nora si fiul meu ma viziteaza. Si asta pentru ca stiu ca este mancarea lor preferata.

 

Stiu ca sunteti unic...sunteti inconfundabil,chiar.... :blink:

 

Cu un mic dezacord de gen, da, sunt de acord. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acest topic este dedicat certurilor intre adolescenti si parinti . atata timp cat copiii nu au venit sa se planga sau parintii de odrasle cred ca nu ar trebui sa ne legam de doamna cu pricina . mentalitatile nu pot fi schimbate si atata timp cat exista o armonie in casa ei chiar nu schimba cu nimic postarile noastre . parerea asupra educatiei poate fi spusa insa nu acceptata de toata lumea .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt unica si sper sa castig adepti destui. Cu aceasta ocazie, le multumesc celor care mi-au trimis respectuoase PM uri. Multumesc!

Valoarea mea , valoarea mea! Cat is de unicata si irepetabila.............Hai, mai , profo, tre sa admiti ca nu toti primim PM-uri cu injuraturi. E mult mai fun sa primesti decat sa trimiti.

Cresti mare , maica!

 

 

 

 

Cu un mic dezacord de gen, da, sunt de acord. :blink:

 

IO cred ca atunci cand Harald se dadea Hellenutza, a fost mult mai fun, tu nici macar nu ai haz.

 

Stati prea mult aici si ati dobandit mania repetitiei. Adica, aveti mania de ma jigni, ceea ce nu stiti este ca nu imi pasa si inca mai sper ca va veti reveni la sentimente mai bune si la o mai buna intelegere cu oamenii. Chiar si asta se dobandeste prin disciplina.

 

Mai mult decat atat: le pregatesc oua umplute si salata de boeuf in rulou de sunca de fiecare cand nora si fiul meu ma viziteaza. Si asta pentru ca stiu ca este mancarea lor preferata.

 

Clar avem mania repetitiei. Dar e fun.

Acu, nimeni nu avu pretentia ca noi nu am avea nevoie sa jignim.

Logic bold 1 " nu imi pasa" si bold 2 "inca mai sper" nu se exclud? Intreb si io, ca nah!

 

Muiere , YUUUUUUKKKKKKKK!!!!!!!!! Scarbos......plus ca se face nora cat o balena. Da` poate ca vine doar de 2 sau 3 ori pe an in vizita: De Craciun si Pasti ( ca e musai , f...-i) , de 8 martie ( asta tine si de 1 martie ) ca fiul tre sa recite oda de adoratie impreuna cu buchetul de buruieni aferent si de ziua lu`mata ( cand drept razbunare iti aduce un bibilou minunat) ....Am gasit 4 ocazii.....sleorp! sleorp! :blink:

 

Trec la muzica.......

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si sistemul de invatamant este structurat de a primi cadre didactice fara o clasificare . Se pune accent pe cunostinte si nu pe caracterul profesorului . Comportamentul nu poate fi schimbat la varsta dumneaei iar sistemul o primeste cu bratele deschise . A cui e vina?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io niciodata nu ma cert cu taica-meu...mai mult e aliatul meu :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nimic nu poate fi mai cul decat sa ignori ceea ce debiteaza un parinte intr-un acces de etalare maxima a autoritatii parentale.

din pacate, eu nu am stiut la momentul respectiv de functia ignore, drept pt care am preferat concertul simfonic cu mama.

cu tata nu am avut, nu am si nici nu voi avea dispute.

pe nici o tema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tata imi stie toate notele de 4 si il rog sa nu-i zica lu' mama. Si nu-i zice :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea ma cert cu parintii....chiar deloc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×