Sari la conținut
Forum Roportal
deea_s

Certurile dintre parinti si copii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ce-ar fi sa lasati cearta deoparte si sa vorbiti despre tema?

on:certurile intre adolescenti si parinti sunt niste lucruri normale

 

Pana in momentul in care parintii, educandu-si adecvat copiii, le vor face sa dispara definiv. Acest moment survine atunci cand copiii devin ascultatori. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce-ar fi sa lasati cearta deoparte si sa vorbiti despre tema?

 

Lidia, scumpa mea Lidia, dupa muuuulte zile apuc si IO sa ma cert si sari tu. Cand va scrie acolo , sub user ....orice titulatura cu BLUE......asta e albastru.....sa te bagi in certurile mele. Ai o postare in plus! Bravo!

Daca asta poate fi cearta. Eu ma joc. :roll: :P

 

Pana in momentul in care parintii, educandu-si adecvat copiii, le vor face sa dispara definiv. Acest moment survine atunci cand copiii devin ascultatori. :P

 

Sau cand isi omoara parintii. Unde naiba e Preston?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ai avea un limbaj mai curat si mai coerent, mi-ai fi de mare ajutor.

Nu ma straduiesc sa fiu un exemplu, sunt un exemplu pozitiv, asa, pur si simplu!

Am o energie colosala si as putea sa postez in tot timpul meu liber, pe care din pacate nu il am , deoarece pe langa servici administrez si o firma, nu pierd vremea.

Charmed! Sa mor IO de a intrebat cineva ......implinito! :P :P :o:

Iar , limbajul, e adecvat la nevoile interlocutorilor. Ah, ma repet. :roll:

 

daca te joci fa-o acolo unde e offtopic..

 

scumpo :P

Draga, esti sau nu moderator? NU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bun, cand iti dau eu indicatii despre cum sa postezi o poti face si tu. Eu nu te-am trimis sa te joci la sex-behaviour cu baietii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca te joci fa-o acolo unde e offtopic..

 

scumpo :o:

 

Ah, vorbeste cea cu 1600 de msg in 7 zile , probabil on toate.

Chiar nu pricepi?

 

Pana in momentul in care parintii, educandu-si adecvat copiii, le vor face sa dispara definiv. Acest moment survine atunci cand copiii devin ascultatori. :roll:

uite si tu ce semnatura ai: Profesorul e Dumnezeu la clasa!

Cum as putea sa iti zic ceva ??? :P :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Charmed! Sa mor IO de a intrebat cineva ......implinito! :P :P :o:

Iar , limbajul, e adecvat la nevoile interlocutorilor. Ah, ma repet. :roll:

 

 

Am spus-o si-o repet: iti lipseste cu desavarsire stima de sine! Se vede atat de clar incat am convingerea ca si tu ai constatat aceasta lacuna. Cum vrei sa obtii stima celor din jur cu aceasta atitudine care te arunca intre cei de la coada vacii (spun asta fara intentia de a jignii vreun om de la tara care munceste).

Am colegi care au parasit posturi de titualri invatamant fara a le pasa ca au aruncat la gunoi un drept al lor, castigat prin concurs, un loc al lor in munca si viata, nu pot sa inteleg acesta atitudine decat traducand-o prin lipsa de respect fata de munca si disciplina. Motivatia vine de la sine daca te straduiesti, nu daca incerci mereu altceva. Asa si cu copiii si elevii: sunt motivata sa ii educ, cizelez, transform in oameni cu bun simt, ascultatori si harnici, deoarece asa vor izbandi si ei in viata. Am simtul datoriei, al datoriei implinite!

Nu trebie sa raspunzi doar daca te intreaba cineva, poti sa te autoportretizezi daca acesta te ajuta sa iti indeplinesti scopul si sa fii ascultata. Oamenii vor sa stie cu cine au de-a face. Nu trebuie sa-mi "tina nimeni spatele", sunt constienta de actiunile mele si constiincioasa in ceea ce fac.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
uite si tu ce semnatura ai: Profesorul e Dumnezeu la clasa!

Cum as putea sa iti zic ceva ??? :roll: :P

 

Eu nu comentez semnatura ta.

Dar daca tot ai facut-o tu, trebuie sa iti spun ca asa este, profesorul dispune de materialul brut, respectiv elevii, pentru a-i cizela si educa. Invataturile sale sustin morala si ghideaza elevul catre disciplina la clasa, acasa, in munca. Invataturile profesorilor si ale parintilor trebuie ascultate si raspunsul elevilor sau al copiilor se traduce prin: compotrtament adecvat, invatarea unei profesiuni, un mare respect pentru parinti si profesori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu comentez semnatura ta.

Dar daca tot ai facut-o tu, trebuie sa iti spun ca asa este, profesorul dispune de materialul brut, respectiv elevii, pentru a-i cizela si educa. Invataturile sale sustin morala si ghideaza elevul catre disciplina la clasa, acasa, in munca. Invataturile profesorilor si ale parintilor trebuie ascultate si raspunsul elevilor sau al copiilor se traduce prin: compotrtament adecvat, invatarea unei profesiuni, un mare respect pentru parinti si profesori.

Si daca nu? ce se intampla?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am spus-o si-o repet: iti lipseste cu desavarsire stima de sine! Se vede atat de clar incat am convingerea ca si tu ai constatat aceasta lacuna. Cum vrei sa obtii stima celor din jur cu aceasta atitudine care te arunca intre cei de la coada vacii (spun asta fara intentia de a jignii vreun om de la tara care munceste).

Am colegi care au parasit posturi de titualri invatamant fara a le pasa ca au aruncat la gunoi un drept al lor, castigat prin concurs, un loc al lor in munca si viata, nu pot sa inteleg acesta atitudine decat traducand-o prin lipsa de respect fata de munca si disciplina. Motivatia vine de la sine daca te straduiesti, nu daca incerci mereu altceva. Asa si cu copiii si elevii: sunt motivata sa ii educ, cizelez, transform in oameni cu bun simt, ascultatori si harnici, deoarece asa vor izbandi si ei in viata. Am simtul datoriei, al datoriei implinite!

Nu trebie sa raspunzi doar daca te intreaba cineva, poti sa te autoportretizezi daca acesta te ajuta sa iti indeplinesti scopul si sa fii ascultata. Oamenii vor sa stie cu cine au de-a face. Nu trebuie sa-mi "tina nimeni spatele", sunt constienta de actiunile mele si constiincioasa in ceea ce fac.

1. Nu am nevoie de stima celor din jur, ma simt bine cu mine insami. Sunt persoane care ma plac , sunt persoane care ma urasc si daca ma uit bine....sunt si persoane de-a dreptul ciudate, dispuse sa ma aduca la orgasme.

2. Motivatiile colegilor domniei tale nu ne intere.....ca de kiki. Nu intelegi ca e DEMOCRATIE si fiecare poate decide pentru sine. Si mata nu esti cea care arunca in stanga si dreapta cu bun si rau, poti doar fi de acord sau nu cu ceva.

3. E dura faza cu simtul datoriei implinite. :P :o: :P Si da-i si lupta si da-i si lupta!

4. Si transformarea oamenilor se realizeaza in primul rand prin exemplu propriu? :roll: :P Uite asa devii jigodie....

 

felul in care te exprimi spune multe si despre caracterul tau.

+ topicurile la care postezi, raspunsurile le care le dai, flirtul cu Laur si alti "monstri" ai forumlui ma fac sa regret ca nu ai fost educata de CICIMORAR!

8) :o: Cu niste postari de la sex behaviour? Ma indoiesc serios ca doamna sa fi beneficiat vreodata de un orgasm. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×