Sari la conținut
Forum Roportal
Armina

Homosexualitatea-Topic combinat

Evaluează acest topic

Homosexualitatea  

492 membri au votat

  1. 1. Ce crezi despre homosexualitate?

    • Nu ma deranjeaza. Fiecare face ce vrea cu viata lui.
      278
    • Nu ma deranjeaza ideea insa ma deranjeaza persoanele care isi manifesta homosexualitatea.
      93
    • Nu sunt de acord cu ea pentru ca e impotriva naturii.
      123


Postări Recomandate

 Crezi ca viata lor este asa de stralucita precum in filme sau Cher il descrie pe fii-su???  din fiica-sa.

Extraordinar... hai sa o criticam pe Cher, ca isi accepta si iubeste copilul asa cum este! -sa-i fie rusine... ar fi trebuit sa-l respinga, si sa il umileasca in public, pesemne. Cum adica sa ii ofere o "viata stralucita"?! (tu citesti ce scrii?!! -cum naiba nu se revolta vocea aia a constiintei, cand iti citeste randurile?!)

Arcangelo, tot o tii sus si tare ca nu stim cum ati fost voi crescuti nu stiu ce personalite aveti. Uite ca in cazul copilului Angelinei Jolie stiu suficient de mult, adica cit stie toata lumea. Tie acea femeie ti se pare sanatoasa psihic? Ti se pare ca acei copii au crescut intr-un mediu echilibrat?

Poftim? -TU iti permiti sa insinuezi ca Angelina e bolnava psihic pentru ca nu-i impune copilului o identitate sexuala care nu e a sa?! -esti psiholog? -psihiatru?!!! -ai cunoscut-o tu macar pe Angelina, si pe copilul ei?!

Cum va permiteti calomniile astea odioase mah?! -ce v-au facut Cher si Angelina?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar o iei pe aratura ca nu de iubire maternala vorbeam ci de personal feeling al celori care sint diferiti intr-o societate care nu va fi mai tolerant decat este azi ... 


Lasa copilul in pace, ca nu ai nici un drept sa-l critici pe el si pe parintii lui. Nu stii tu cum e crescut, si ce personalitate are.

Vorbim or visam  sau scriem doar texte ... e vorba despre ei, deja am scris ce voi gati de mancare pe alta pagina, am fost la piata libera pe o vreme splendida si mi-am adus aminte de un doctor gay la care merg odata pe an ... e asa de timid, desi la inaltimea de 2 metri si arata super, n-ar trebui dar vine din maruntaie, nu se poate opune. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un doctor gay la care merg odata pe an ... e asa de timid, desi la inaltimea de 2 metri si arata super, n-ar trebui dar vine din maruntaie, nu se poate opune. 

Cand o persoana LGBT NU e deloc "timida", ci foarte indrazneata, iesind in fata printr-o personalitate expansiva si extrovertita, oamenii plini de prejudecati (ca tine) il critica (si chiar agreseaza) pentru ca nu-si ascunde identitatea! -nici asa nu e bine... pentru voi.

Chiar nu ai vazut niciodata persoane gay care au o personalitate efervescenta, flamboyanta? (nici macar la... televizor?) -il dai de exemplu pe acel doctor, insa traind printre oameni ca tine, o fi avut destule motive sa invete sa se tina cat mai departe de un contact personal cu necunoscutii ca tine. In plus, prejudecatile carora li te faci avocat ar determina pe orice persoana LGBT sa te evite.

Cine din comunitatea LGBT ar vrea sa-ti fie tie prieten? (asta nu te-ai intrebat) -avem si noi felul nostru de a exclude din cercul nostru social pe cei care ne agreseaza cu intoleranta lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu insinuez ca Angelina este bolnava pshihic, ci chiar afirm asta, asa cum o afirma foarte multi psihologi si psihiatrii, si asa cum o afirma ea insasi :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inainte m-ai numit strain, acum necunoscut, doar sa sti ca in State aceste cuvinte nu se folosesc in acest sens cum tu mi le administrezi!!!

In Germania sint Ausländern, in Franta sint étrangères, in Italia Stranieri iar in State doar ilegali sint considerati straini, ceilalti n-au asemenea nume alocate, nu este in traditie.

 

Intrebarea reala este: -  caut eu prietenia cuiva din acel Club???

 

  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Angelina Jolie a facut intradevar confesiuni legate de starile de depresie prin care a trecut, atunci cand a inteles ca educatia pe care a primit-o si modelul vietii de succes pe care l-a primit, nu i-au adus fericirea. Avea tot ce crede un om obisnuit ca ar trebui sa aiba ca sa fie fericita, insa nu era. De fapt, odata atinse toate aceste scopuri (false) a constatat ca viata ei e goala de sens si de o implinire reala!

Nu e o experienta pe care o au multi oameni, asa ca putini pot sa o inteleaga cu adevarat, insa nu inseamna ca nu e una reala.

 

Si cum s-a "tratat "nebuna" asta de Angelina, de "lipsa de sens in viata"? -adoptand o ciurda de copii din medii cumplit de sarace, unde nu aveau nici o sansa... facand nenumarate acte de binefacere fata de copiii orfani si familiile sarace de prin Africa...

Sa-i fie rusine! -nu asa face un "bun crestin" (!). Hai sa o terfelim nitelus, ca nu si-a obligat copilul sa se comporte si imbrace asa cum crede societatea! -cum indrazneste sa-l accepte si iubeasca asa cum e?!

 

Da' hai sa-i dam peste nas la "nebuna"...ca noi suntem aia sanatosi si buni si drepti, nu ca ea!


Intrebarea reala este: -  caut eu prietenia cuiva din acel Club??? 

Intrebarea este de ce-i cauti dusmania. Ce nu e ok in tine, de trebuie sa te iei de viata altora? -te simti mai buna daca ii faci sa para mai rai decat tine? 

Cat de "buna"? -mai buna ca Cher si Angelina? -conteaza cat de celebra e persoana terfelita, sau cum?

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Impresia mea este ca daca am indrazni sa spunem ceva rau de bietul Hitler sau de bietul Stalin tu ai sari imediat si in apararea lor si ne-ai spune ca nu stim nimic despre personalitatea lor si despre mediul in care au crescut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Impresia mea este ca daca am indrazni sa spunem ceva rau de bietul Hitler sau de bietul Stalin tu ai sari imediat si in apararea lor si ne-ai spune ca nu stim nimic despre personalitatea lor si despre mediul in care au crescut.

Chiar vrei sa o pui pe Angelina in aceeasi categorie cu Stalin si Hitler vad... 

Hai, spune ceva despre "bietul Hitler si "bietul" Stalin, ca sa verifici fanteziile tale. Vezi daca am ceva sa-ti reprosez.

De ce sa ramai cu intrebarile astea profunde, care te framanta, si sa nu afli raspunsul vreodata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma framinta

Nu ma framinta nici persoana ta si nici ideile tale

Nu ma framinta nici cum si nici cu cine te iubesti

Hei, gaz! Nu ai inteles cu ce te confrunti? Cu o masina de argumentat. Stai calm. Este mai mult decat crezi ca este. :)

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×