Sari la conținut
Forum Roportal
Armina

Homosexualitatea-Topic combinat

Evaluează acest topic

Homosexualitatea  

492 membri au votat

  1. 1. Ce crezi despre homosexualitate?

    • Nu ma deranjeaza. Fiecare face ce vrea cu viata lui.
      278
    • Nu ma deranjeaza ideea insa ma deranjeaza persoanele care isi manifesta homosexualitatea.
      93
    • Nu sunt de acord cu ea pentru ca e impotriva naturii.
      123


Postări Recomandate

Englezii, o naţie TERMINATĂ: Gay sau bisexuali, astfel se consideră o treime dintre tinerii englezi

 

Ai zice ca-s nemti dupa "port" dar dupa mai multe halbe din zilele astea, pot fi vazuti ca englezi ... depinde de numarul paharelor golite  :cheers:  

 

http://evz.ro/englezii-gay-bisexuali-astfel.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Câteva informații și date despre comunitatea LGBT din România, așa cum au fost ele reflectate de unul dintre cele mai comprehensive studii făcute pe întreaga Europă, în 2012, de către FRA - Agenția Europeană pentru Drepturi Fundamentale. Peste 90.000 de respondenți din UE, peste 1200 din România, chestionar online (deci anumite lacune în materie de metodologie). În orice caz, cifrele rămân punct de plecare, la care adăugăm faptul că de atunci au trecut 5 ani.

- 15% venituri mari, 41% au venituri medii, 44% venituri mici
- 76% urban, 24% rural
- 23% locuiau cu partenerul sau partenera
- 49% aveau partener de același sex, 8% partener de sex diferit, 43% singuri
- 11% aveau cel puțin un copil locuind în aceeași casă
- 72% nu au fost niciodată deschiși cu privire la propria orientare sexuală sau identitate de gen, 3% erau deschiși total
- 80% au auzit de ONG-uri LGBT
- 86% credeau că legalizarea căsătoriilor gay/parteneriatelor civile le-ar îmbunătăți viața
- 77% credeau că legalizarea adopțiilor pentru cuplurile de același sex ar îmbunătăți situația persoanelor LGBT
- 44% stiau că există legislație care îi protejează împotriva discriminării la locul de muncă sau în procesul de angajare
- la capitolul violență împotriva persoanelor LGBT (acte de violență fizică sau sexuală sau amenințări) media în România este dublă față de cea europeană, cu 522 de cazuri la mia de locuitori.

http://fra.europa.eu/en/publication/2014/eu-lgbt-survey-european-union-lesbian-gay-bisexual-and-transgender-survey-main

(textul scris mai sus e un copy/paste dintr-o postare pe facebook, care nu-mi apartine)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Caitlyn Jenner: Honored by Kylie and Kendall on Father's Day ...

Femeia din centrul pozei este tatal fetelor  Bruce Jenner 70 de ani,  in 2013 s-a transformat in femeie Caitlyn Jenner, din 3 casatorii are 6 copiii.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am absolut nimic cu LGBT, mie psihologul din Germania in 1999 mi-a propus sa ma fac fata, dar eu am refuzat pentru ca nu eram sigur ca merge sexul, ca noi suntem prosti la om, ca am intrebat atunci in colo si coace sa vad ce facem, nu suntem in stare sa formam niste organse sexuale perfect functionale cu centrii aia nervosi si altele. A propus asta pentru ca vazuse ca, ca barbat nu atrag, dar ca fata aveam mult mai multe sanse la sex chiar si ca fata la fete, nemti, na, destepti, cica ce rost avea sa merg pe drumul asta prost cand puteam sa schimbam drumul, avea dreptate dar na. Nu mi se paruse ceva rau, deci eram open mind de atunci, nici homo si les nu mi se pareau aiurea.

Plus ca imi enumera el mie avantajele si pe alte planuri, cica femeia daca are fizicul ajunge in sansa de a face sex macar, barbatu trebe sa aiba prea multe ceea ce eu nu aveam si nu as fi avut vreodata, asa ca nu eram potrivit pentru ce eram. 

Oricum regret ca nu-s bi sau pe invers, asa ca aia e, cine e bi e bine, ca e democratie, ai dreptul de a alege ramura, ca te simti bine cu ambele categorii, la restul e dictatura, chiar e bine ca e contra naturii, ca sunt avantaje, cine nu e ca natura a scapat de dictatura in general, chiar si cei pe invers doar, si aia se inteleg mai bine cu partener de acelasi sex, decat cu cel de sex opus, asa ca, cum o dam, e mai bine. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce e acolo ? Ca mie imi apare parca un test, trebuia sa comentezi ceva la acel link, spune despre ce este vorba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 ore, Mosotti a spus:

Ce e acolo ? Ca mie imi apare parca un test, trebuia sa comentezi ceva la acel link, spune despre ce este vorba.

Test ca să vezi ce fel de personalitate ai, masculina  sau feminină 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa, bun, stai ca incerc iara, acuma am intrat aici. Ma duce la dracu, cum ajung la intrebari ?! Ma duce la rezultate unde mi-ai dat, apoi cand dau take test la fel, nu vad intrebarile, da-mi te rog link cu inceputul testului. Si daca dau le gender test tot aberatii afiseaza ! Nu ajung la test de fapt. Question 1 din 36 si unde-s intrebarile ?!

Uite la celalalt test apar intrebarile !

Clipboard01.jpg

test.jpg

Editat de Mosotti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

‘Love Is Love’

a close up of a woman: Tammy Slaton

1000-Lb. Sisters’ Tammy Slaton Comes Out as Pansexual: ‘Love Is Love’ (msn.com)

"1000-Lb. Sisters’ Tammy Slaton Comes Out as Pansexual"= nu conteaza cine e partnerul, in cazul ei, no problem!!!

*Este un serial cu 2 surori care cantaresc impreuna 1000-lb = 454 kg sau individual, nu stiu exact ca numai titlul am zarit in programul de TV*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Istoria secretă. LGBT în Evul Mediu și obiceiurile ciudate ale unor domnitori români. VIDEO – Evenimentul Zilei (evz.ro)

"Cum era definită sexualitatea în Evul Mediu? Cu totul altfel decât în zilele noastre!"  

Daca si azi se tine secret inca desi lumea stie ca vede, d'apoi atunci cand domnitorii erau si Sfinti si Zei ... viata lor era secret ca si al preotilor si restul din conducerea maselor analfabete care acceptau totul, doar sa traiasca mai multe zile.   Chiar sint curioasa dar n-am aflat multe ca este si traducerea o nimica toata sa nu jigneasca istoria sau ce.  Nu stiu de ce au pus titlul sa atrga curiosi pentru nimic.  Ca ala se numea Cercel??? slaba productie, dar nici carti n-as cumpara pe nici o tema istorica!!!   Pentru ca sa fie pe un tron un necunoscut, in palat luxos, desigur au facut de toate cu sultani sau Alieni, ca si azi, doar ca nu se chemau LGBT-isti sau cum sint numiti azi.  

Ne-au mai mintit inca odata cu istoria.   Astept capitolul urmator cu multa nerbadare. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×