Sari la conținut
Forum Roportal
girl_

Hip Hop & R-nB

Postări Recomandate

Nu, nu toata lumea le stie. Uimeste-ne!

Daca tu ai o anumita parere despre muzica asta, OK. Dar asta nu inseamna ca te astepti ca toti sa consideram ca run dmc si 2pac sunt la acelasi nivel cu akon sau 50cent.

Apropo, tu stii ceva despre cultura hip-hop, sau doar nu iti plac anumiti artisti si generalizezi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca tu ai o anumita parere despre muzica asta, OK. Dar asta nu inseamna ca te astepti ca toti sa consideram ca run dmc si 2pac sunt la acelasi nivel cu akon sau 50cent.

Exact acelasi lucru am vrut sa-l subliniez:ca au aparut ''artisti'' care canta asa numitul gangsta-rap si fac rapu-ul adevarat de cacao.

Run Dmc si 2pac nu se pot compara cu 50 cent si akon..!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exact acelasi lucru am vrut sa-l subliniez:ca au aparut ''artisti'' care canta asa numitul gangsta-rap si fac rapu-ul adevarat de cacao.

Run Dmc si 2pac nu se pot compara cu 50 cent si akon..!

 

Parerea mea e ca 2pac nu poate fi comparat... cu nici un alt raper.. din punctul meu de vedere si al multor altora el a fost si inca este cel mai bun rapper... 50 cent... pfff... el nici nu cred ca poate fi comparat cu cineva.. e unic :) ... nici nu stiu cum de se poate numi rapper... face rap'ul de ras :(

 

" I don't know what you heard about me

But a bitch can't get a dollar out of me

No Cadillac, no perms, you can't see

That I'm a motherfucking P-I-M-P... "

 

Putin mai sus scria ceva de manele in engleza... pai sincer cam asta reprezinta muzica lui 50, akon... si multi altii care se dau mari raperi, doar pentru ca reusesc sa puna 2 injuraturi cap la cap. Sa-l citez pe Ombladon.. " injuraturi puse cap la cap nu-nseamna hip-hop." Si totusi... din ce in ce mai multi rapperi "strica" imaginea rap-ului ( nu ca inainte ar fi avut o imagine mai buna)... lansand melodii in care sunt promovate injuraturile, aratand lumii o imagine falsa a rapului... Sunt multi oameni carora daca le pomenesti "hip-hop", imediat se duc cu gandul la injuraturi, femei, bani si masini. Am ascultat si eu gangsta rap... chiar in prostie pot spune... insa pe urma am descoperit underground-ul... :) Bine.. ca si acum mai ascult gangsta rap... pentru Eminem... singurul artist care promoveaza acest stil si care totusi imi place... ma rog... eminem nu se axeaza numai pe gangsta... :lol: ah.. ce campii am batut :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parerea mea e ca 2pac nu poate fi comparat... cu nici un alt raper.. din punctul meu de vedere si al multor altora el a fost si inca este cel mai bun rapper... 50 cent... pfff... el nici nu cred ca poate fi comparat cu cineva.. e unic :) ... nici nu stiu cum de se poate numi rapper... face rap'ul de ras :hi:

 

" I don't know what you heard about me

But a bitch can't get a dollar out of me

No Cadillac, no perms, you can't see

That I'm a motherfucking P-I-M-P... "

 

Putin mai sus scria ceva de manele in engleza... pai sincer cam asta reprezinta muzica lui 50, akon... si multi altii care se dau mari raperi, doar pentru ca reusesc sa puna 2 injuraturi cap la cap. Sa-l citez pe Ombladon.. " injuraturi puse cap la cap nu-nseamna hip-hop." Si totusi... din ce in ce mai multi rapperi "strica" imaginea rap-ului ( nu ca inainte ar fi avut o imagine mai buna)... lansand melodii in care sunt promovate injuraturile, aratand lumii o imagine falsa a rapului... Sunt multi oameni carora daca le pomenesti "hip-hop", imediat se duc cu gandul la injuraturi, femei, bani si masini. Am ascultat si eu gangsta rap... chiar in prostie pot spune... insa pe urma am descoperit underground-ul... ;) Bine.. ca si acum mai ascult gangsta rap... pentru Eminem... singurul artist care promoveaza acest stil si care totusi imi place... ma rog... eminem nu se axeaza numai pe gangsta... :hi: ah.. ce campii am batut :P

 

Asculta tu niste rap din suburbiile SUA si dupaia mai vb.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

well.....ca sa fiu sincera....inainte ascultam numa porcarii....pana am dat si eu de underground hip hop....dap...romanesc....si am ajuns la concluzia ca merita ascultat asa ca m-am axat :hi: parerea mea...undergorund hh romanesc chiar merita ascultat....cat despre gangsta...acu depinde si de ceea ce susti.... :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asculta tu niste rap din suburbiile SUA si dupaia mai vb.

 

Pot sa te intreb ce anume din ceea ce am spus eu te-a revoltat? :) eu doar mi-am spus parerea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pot sa te intreb ce anume din ceea ce am spus eu te-a revoltat? :) eu doar mi-am spus parerea

Pai uite asta: ,,Putin mai sus scria ceva de manele in engleza... pai sincer cam asta reprezinta muzica lui 50, akon... ''. In primul rand, maneaua, este ceva incult, iar in multe din melodiile rap, hip hop si care or mai fi din genu asta se canta mai mult chestii adevarate, sau cum canta foarte multi ca si Ombladon despre mizera ROMANIA, in care spun chestii adevarate. Iar aia cu manelele lor ce fac? Cand il mai vad si pe Guta imi vine sa-i fac ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai uite asta: ,,Putin mai sus scria ceva de manele in engleza... pai sincer cam asta reprezinta muzica lui 50, akon... ''. In primul rand, maneaua, este ceva incult, iar in multe din melodiile rap, hip hop si care or mai fi din genu asta se canta mai mult chestii adevarate, sau cum canta foarte multi ca si Ombladon despre mizera ROMANIA, in care spun chestii adevarate. Iar aia cu manelele lor ce fac? Cand il mai vad si pe Guta imi vine sa-i fac ceva.

 

Mai... ia stai putin... deci imi intorci cuvintele... nu m-am referit la Ombladon sau la alti rapperi din Romania, care se axeaza pe subiecte sociale. M-am referit strict la cei ca 50 cent! Nu stiu daca 50 poate fi comparat cu Ombladon... tocmai pentru ca pe Ombladon, nu cred ca-l auzi laudandu-se in toate melodiile lui cu masini, femei, bani.. iar 50 exact asta face. Manea pusa pe ritm de rap. 50 nu se poate numi rapper! Poti sa-mi dai in cap, ce vrei tu, dar eu nu imi schimb parerea. E de ajuns sa asculti versurile melodiilor lui si iti dai seama la ce nivel se gaseste acest "rapper". Doar pentru ca exista multe persoane care il ridica in slavi pe 50, doar pentru ca are nu stiu cate albume vandute... asta nu-l face MARE rapper. Deci hai sa fim seriosi... Mie personal, muzica lui NU-mi transmite nici un mesaj... Si sunt sigura ca nu-s singura persoana care are parerea asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×