Sari la conținut
Forum Roportal
girl_

Hip Hop & R-nB

Postări Recomandate

Hip hop-ul este nociv pentru intelect, comportament si chiar pentru societate. Niste maimute primitive cu ticuri verbale care promoveaza jaful, crima, pimp-ologia. Un gunoi. Manele.

Public imi fac mea culpa: am ascultat destul de multi ani asa ceva. Acum mi-e jena.

 

Nope, nimic nu trebuie interzis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hip hop-ul este nociv pentru intelect, comportament si chiar pentru societate. Niste maimute primitive cu ticuri verbale care promoveaza jaful, crima, pimp-ologia. Un gunoi. Manele.

Public imi fac mea culpa: am ascultat destul de multi ani asa ceva. Acum mi-e jena.

 

Nope, nimic nu trebuie interzis.

 

Nu tot hip hop'ul promoveaza asa ceva! Doar gangsta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu tot hip hop'ul promoveaza asa ceva! Doar gangsta!

 

 

dap...ca daca e sa vorbim de underground...poate e doar o iluzie da eu cred ca underground hh se manifesta chiar impotriva chestiilor astora.....deci skaterGirl...i'm on u'r side.... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dap...ca daca e sa vorbim de underground...poate e doar o iluzie da eu cred ca underground hh se manifesta chiar impotriva chestiilor astora.....deci skaterGirl...i'm on u'r side.... :P

 

:o: Nu e o iluzie... underground'ul chiar critica chestiile de genul asta... rapperii underground NU "promoveaza jaful, crima, pimp-ologia"... cum am spus si mai sus.. ei se axeaza pe subiecte sociale... Insa poate tocmai d-asta multa lume e impotriva acestui gen de muzica... pentru ca mesajele lor sunt adevarate si deranjeaza... :( Deci, K0ntr0VerSy, hai sa nu punem toti rapperii in aceeasi oala.. cu atat mai putin sa generalizezi... facand tot rap-ul gunoi... sau mai rau... manele... pentru ca eu cred ca undergroundul, cel putin, chiar nu merita sa fie catalogat drept manea!

Editat de SkaterGirl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru ca eu cred ca undergroundul, cel putin, chiar nu merita sa fie catalogat drept manea!

sau unele staruri internationale

adevarati veterani ai hh-ului american

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
recomandatimi si mie cateva piese de aceste genuri care merita ascultate pls! :)

Eu chiar acum ascult un post de radio de acest fel. Dacă

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×