Sari la conținut
Forum Roportal
girl_

Hip Hop & R-nB

Postări Recomandate

Jay-z, DMX tot rap canta :yahoo: rap'ul face parte din cultura hip-hop... hip-hop'ul nu inseamna numai muzica... :think: scuze, dar nu m-am putut abtine...

Ms de specificatie...stiu ce inseamna hip-hop si rap. Numai ca fata nu a intrebat ce haine sa poarte sau daca sa se apuce de beatboxing sau breakdance, ci ce muzica sa asculte.

ps:2pac e catalogat peste tot ca rapper. Si e mai bine zis ca jay-z si dmx sunt hip-hoperi, fiindca ei promoveaza nu numai muzica dar si un anumit stil vestimentar si de viata, specific.

Peace :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ps:2pac e catalogat peste tot ca rapper. Si e mai bine zis ca jay-z si dmx sunt hip-hoperi, fiindca ei promoveaza nu numai muzica dar si un anumit stil vestimentar si de viata, specific.

Peace :cry:

cum se poate ca un om ce apare intr-un ferari cu toale de firma sa reprezinte hip-hop ul.Beyonce spune ca Jay Z ar avea cele mai bune beaturi de pe piata insa ultimul album nu a dovedit asta.Revenind la subiect...cand apari in video cu masini de milioane de dolari nu mai reprezinti hip-hop ul adevarat acela provenit din gospeluri ce a inceput sa se stinga de la moartea lui big si pac ci trece de partea celor ca 50 cent eminem snoop dogg lil' wayne etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o piesa care merita ascultata e lean back-terror squad.

 

asta daaaaa cintec :)

Editat de Lyna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum se poate ca un om ce apare intr-un ferari cu toale de firma sa reprezinte hip-hop ul.Beyonce spune ca Jay Z ar avea cele mai bune beaturi de pe piata insa ultimul album nu a dovedit asta.Revenind la subiect...cand apari in video cu masini de milioane de dolari nu mai reprezinti hip-hop ul adevarat acela provenit din gospeluri ce a inceput sa se stinga de la moartea lui big si pac ci trece de partea celor ca 50 cent eminem snoop dogg lil' wayne etc.

 

mai.. nu sari asa.. aia cu masini scumpe si alea alea... din cate stiu eu reprezinta gangsta rap-ul... tot hip hop :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca tot veni vorba de gangsta-rap,sunt degustata de acest gen de ''muzica''...nu comentez,uitati-va pe versurile astea si va convingeti singuri:

 

I feel you creepin', I can see you from my shadow.

Wanna jump up in my Lamborghini Gallardo.

Maybe go to my place and just kick it, like Taebo.

And possibly bend you over.

 

Up front style. Ready to attack now.

Pull in the parking lot slow with the lack down.

Convicts got the whole thing packed down.

Step in the club. The wardrobe intact now.

I feel it. Go on and crack now.

Ooh, I see it. Don't let back now.

Im'a call her. Then I put the mack down.

Money? No problem. Pocket full of that now.

 

For this Akon shit. You can bank on it.

Pedicure, manicure, kitty cat claws.

The way she climbs up and down them poles.

Lookin' like one of them Pretty Cat Dolls.

 

 

in concluzie: o manea pe engleza,in ritmuri de r&b,combinate cu ceva hip hop...

deci...aici a ajuns hip hop-ul???trebuie sa fim impatimiti ai genului ca sa nu trebuiasca sa auzim astefel de poluatii fonice?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma ce ne intereseaza pe noi romanii de ce se petrece la americani cand ei se cred superiori atunci cand vine vorba de hip hop ? lasa-i sa se distruga singuri si cumpara ce e la noi ca nici noi nu o ducem prea bine (partea financiara)

 

 

o ipoteza : daca ar invata un "mare artist" ca eminem de exemplu,limba romana si l-ai pune fata in fata cu cheloo din doua strofe l-am trimite peste ocean plangand

Editat de Ghetto-Dac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca tu il iei pe akon drept un etalon al gangsta rap, e grav. Tipul e pur si simplu penibil.

de ce nu as face-o?chiar daca are influente r'n'b,canta si el hip hop..

din ce ai scris tu reiese ca numai el e penibil,ceilalti sun 'cul',insa eu nu impartasesc aceeasi idee,din motive simple pe care cred ca toata lumea le stie :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×