Sari la conținut
Forum Roportal
N!gh7 W0lf

Cat de rau ai putut stalci un cuvant?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O colega a zis in loc de etcetera a zis ectecera sau alta a zis cocoserie=gogoserie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acu' cateva luni apar doi muncitori la firma de cacao unde mai lucrez, ca sa instaleze internetul, lucrare care presupunea si niscaiva trasee prin pereti, pentru cabluri. Povestesc cateva minute cu muncitorii, le dau cartea de vizita, vad aia doctor, administrator, vorbesc frumos cu mine, 'dom'derector pe aici punem patul de cablu', etc, eu aprob usor incantat de statutul recunoscut. :o:

 

La un moment dat vad niste schite pe perete, pe unde trebuia sa gaureasca ei peretele, si vrand sa ma asigur ca e totul kosher, ii intreb: 'Pe aici dati gaura?' :lol: Innstantaneu, imi dau seama de formularea nedemna de cartea de vizita, dar ma gandesc imediat ca nu e cazul sa-mi fac probleme in asemenea companie. La care unul dintre ei se uita (jur) cu repros la mine si zice raspicat: "Da, pe aici va fi strapungerea".

 

:lol: Am incremenit o secunda, apoi m-a pufnit rasul. I-am corupt apoi sa vorbeasca liber (i.e. sa se rupa in mascari) ca sa-mi recapat increderea si implicit norisorul. Mi-am promis insa sa nu mai dau gauri niciodata, doar sa strapung :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci mie imi vine si acum greu sa pronunt cuvantul SINCHISESC, fara sa ma concentrez inainte sa o fac..

pronunt deobicei "sinchicesc"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×