Sari la conținut
Forum Roportal
N!gh7 W0lf

Cat de rau ai putut stalci un cuvant?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ultima stalcire am auzit-o acum cateva zile la o femeie care isi intreba copilul daca vrea sa manance "ficaciori". :stars: Se pare ca ea din doua cuvinte diferite, ficatei si carnaciori, a facut unul singur "ficaciori". :flowers:

Editat de buffy_raluk

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Indiferent cat de tare am stalci noi cuvintele tot cei de la Observator sau "Obositor" cum ii zic carcotasii raman asii stalcitului si balbaitului.

Editat de Alethia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:flowers: aia cu ficaciorii este mortalaaa!!!

Eu am zis odata "da-mi si mie stucla de bere" si asta era la maturitate... :stars: :) si nici nu bausem nimic...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai demult am facut o combinatie intre probabil si posibil si a iesit: prosibil! :(

 

Dar, mi-a placut cum suna si de atunci folosesc noul termen in locul celor doua. :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Indiferent cat de tare am stalci noi cuvintele tot cei de la Observator sau "Obositor" cum ii zic carcotasii raman asii stalcitului si balbaitului.

Si cica aici ar trebui postate exemple de cuvinte stalcite,nu cine si de unde...doar ca nu vrei sa fii atent... :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la ultimul colocviu ... in loc de polis-ul grecesc , am spus ...

 

:(

chaos !

 

eu am scris intr-o teza ce ai spus tu la colocviu :stars:

la dormitor spuneam dormitolol , pt lumina spuneam nina, si numele meu era Olili Casan (in loc de olivia crusan ) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand eram mica, la lingura spuneam ui. Pe matusa mea o cheama Loredana, dar eu tot ui ii ziceam si ei. :lol2:

:D incerc sa-mi dau seama de legatura dintre cele doua...lucruri :P

 

cand eram micuta nu puteam sa-mi pronunt cum trebuie numele si in loc de Maria spuneam Magia! (dap, Maria e cel de-al doilea meu nume :D )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×