Sari la conținut
Forum Roportal
N!gh7 W0lf

Cat de rau ai putut stalci un cuvant?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

capusina = capsuna... :( si ma certam cu lumea cand eram mica.... eu ziceam corect.... :o:

si sora mea zicea "avoiu" in loc de "avionul"

si mai shtiu un copil care in loc de "tu ai tzantzari acasa" zicea "tu ai tzatzari acasa" :( :lol2:

Editat de ramona_m

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cind eram mica spuneam captushna in loce de capsuna!......iar sora mea cind era mica zicea nu biberon ci dop!!!! :lol2: cred ca din cauza cind facea galagie ii puneam dopul si tacea!!!!!!! :taunt:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa va spun cateva din vocabularul fetei mele:

 

PUCII- papucii

CUSIFUTA- scufita (scufita rosie)

mortzobelo- mozarella

aion- avion

 

ma mai gandesc si va spun

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un coleg la o ...sedinta....vrea sa arate o coala de hartie cu o schita...in fine...si incepe:

"Va prezint aceasta COA... "si terminatia o pune cu ultimele doua litere de la hartie...IE delir total, va dati seama. Era pe jos de ras ditamai oamenii. La sfarsit l-am intrebat, Ce naiba ai vrut sa spui ? si mi-a spus ca de emotii, graba, nu a stiut cum sa spuna "coala" sau "hartie" si le-a amestecat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:yahoo:

 

la birou raspund la telefon ..."buna dimi (arunc o privire la ceas era 12 aproape) ziua "

 

la scoala... chiulisem cu o colega sa mergem acasa la cineva numa' bine nu am gasit-o si spun amarata in drum de intoarcere "am poulit de-anchiulea" in loc de ..........

 

ne-am inveselit instant :crazy:

 

"ai perdit fereaua?" in loc "de ai ferit perdeaua"

 

la ora de istorie in loc de uzinele Melaxa am zis uzinele Metaxa...m-a intrebat profu' cat stau prin baruri...

 

copilul meu:

 

colomanda - telecomanda

podogan - tobogan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am dus la magazin de curand si am cerut "capane pt borcace" in loc te capace pt borcane :spiteful:

 

iar sora prietenului meu , la serbare la gradinita, din cauza ca inca nu stia sa pronunte bine cuvintele a rostit cu mandrie inceputul poeziei "bate vantul futete" si ce sa va povestesc ca "socrela" si-a adus toate prietenele sa o vada pe alinuta in actiune :flowers:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu acu cateva saptamani: de intrat am iesit..si p'orma m-am blocat k mi-am dat seama..si o colega: da de iesit cum intrii? :) :tease: :stars: m-a bagat in ceatza :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acum mi-am amintit ca am facut si eu o gafa din asta......"de mancat am baut" .Toata lumea era pe jos de ras si mie imi venea sa intru in pamant de rusine.Macar de nu aveam atata audienta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×