Sari la conținut
Forum Roportal
dan-marius

"dan-marius" vs "cioanas"

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Din faptul ca vorbea batjocoritor la adresa crestinului! Ma gandesc ca nu prea era impacat cu Dumnezeu si Biserica! Deci sigur a ajuns acolo unde si-a ales!

:flowers: Cum spuneam mai devreme, nu stie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:flowers: Cum spuneam mai devreme, nu stie.

Pai raspunsul meu spunea clar ca a ajuns acolo unde si-a ales adica in Iad!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce minunat ca Scriptura schimba si viata eschimosilor!

haha E adevarat ca oamenii incearca sa le schimbe viata eschimosilor cu ajutorul bibliei, dar asta nu inseamna ca au succes sau ca e ceva bun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai raspunsul meu spunea clar ca a ajuns acolo unde si-a ales adica in Iad!

Stiu ce ai raspuns, si tocmai de aia ti-am spus ca nu stii nimic. Dar hai sa nu deviem de la subiect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu ce ai raspuns, si tocmai de aia ti-am spus ca nu stii nimic. Dar hai sa nu deviem de la subiect.

Replicile tale denota ca doresti cu tot dinadinsul o conversatie,probabil ca te simti singur si ai nevoie de un partener in viata.Iti propun sa-ti gasesti o sotie si viata ta va fi mai implinita! Cand esti depresionat,cauta sa nu mai deschizi internetul ,asta pentru linistea ta si bunul mers al acestui forum!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Replicile tale denota ca doresti cu tot dinadinsul o conversatie,probabil ca te simti singur si ai nevoie de un partener in viata.Iti propun sa-ti gasesti o sotie si viata ta va fi mai implinita! Cand esti depresionat,cauta sa nu mai deschizi internetul ,asta pentru linistea ta si bunul mers al acestui forum!

Esti in continuare :flowers:.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu pacatuiesc si nici nu am pacate. :flowers: Stii de ce? Pentru ca nu sint crestin. Si nu-s singurul care gindeste asta.

Daca nu esti crestin , nu inseamna ca nu exista Dumnezeu sau ca pacatul nu exista ,mai degraba inseamana ca tu-L ignori pe Dumnezeu si ignori voia Lui!

Este ca si cum ai crede ca daca treci pe rosu nu ti se intampla nimic si ca nu exista un cod rutier.Totul insa pana intr-o zi ,cand va da o masina peste tine sau te va opri politia,atunci vei plati toata ignoranta de care ai dat dovada!

Cam asa este si cu necredinta ta in Dumnezeu,totul pana intr-o zi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
haha E adevarat ca oamenii incearca sa le schimbe viata eschimosilor cu ajutorul bibliei, dar asta nu inseamna ca au succes sau ca e ceva bun.

Ai vrea sa-ti faca o vizita intr-o seara toti cei care au fost schimbati de Dumnezeu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Draga mea,daca atarni acest verset in grinda si tragi un chef de pomina cu betii si multa galagie ,nu te mira daca fratele neoprotestant vine si-ti spune ca betivii ajung in iad si daca nu te pocaiesti nu poti fi dupa voia lui Dumnezeu!

Deasemenea daca unul in haine lungi vine si-ti spune ca intrii in Cer prin voia lui si ca el te baga la loc de verdeata ,nu te mira daca vreun neoprotestant iti spune ca Cristos Domnul poate sa-ti dea mantuirea si sa te bage-n Cer si ca ce te-a invatat omul in haine lungi sunt baliverne, fratele neoprotestant crede Scriptura si nu oameni ametiti de puterea unei "haine lungi"!

Nu e deloc de mirare, e treaba unora sa se bage in viata celorlalti...

Daca citesti putina istorie crestina iti vei da seama cum erau grupati acesti crestini!

Ti-as zice sa ii furnzezi mai multe referinte istorice ca sa il ajute, dar as avea pretentii nejustificate in cazul tau. Nu e genul tau sa furnizezi dovezi sau sa ii ajuti pe altii...

Pe de alta parte nu prea aveau voie sa se grupeze acesti crestini fiindca riscau ca domnii catolici si mai tarziu ortodocsi sa le taie gatul!

Buna idee. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Esti in continuare :flowers:.

Tu esti de mult :yes:. Ma mir ca nu ti-ai dat seama! Ce crezi tu ca este Iadul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×