Sari la conținut
Forum Roportal
anah

cand nu ramane nimic...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

povestea mea e lunga pt ca a tinut 4 ani dar o sa incerc sa fiu scurta!4 ani certuri,minciuni,il iubeam si il iubesc dar el mereu nehotarat si pus pe cearta!greseala mea e ca m-am lasat purtata de impulsuri am incercat sa il fac gelos,rar,dar s-a intamplat,cu gandul ca se va decide!utima cearta mi-a ruinat vacanta dar nu asta e problema...mi-a ruinat viata!nu a vrut sa mai mearga cu mine si am apelat la un prieten ..care ma vroia de mult...speram sa fie un semn de alarma pt el dar nimic!el tinea o relatie de "prietenie cu o fata si mereu cand se supara pe mine fugea la ea:(!acum ma jigneste..nu vrea sa ma mai vada...jigniri ca la usa cortului uitand de 4 ani!(de precizat ca el a fost singurul baiat din viata mea..dar nu a crezut niciodata!)!ce sa fac?sunt disperata!vreau parerea voastra!se merita sa mai sper?momentan nu pot discuta cu el pt ca ma trateaza ca pe o.....fata rea!astept parerile voastre!multumesc!

Daca in 4 ani de zile nu s-a schimbat,ce te face sa crezi ca se va schimba de acum in colo si ca vei realiza cu el ceea ce nu ai reusit sa faci pana acum????!!!!Chiar tu ti-ai facut o descriere a relatiei:"4 ani certuri,minciuni,il iubeam si il iubesc dar el mereu nehotarat si pus pe cearta "Ai spus ca greseala ta e ca te-ai lasat condusa de impulsuri si acum ce faci,te complaci in aceasta situatie?Eu zic sa-ti vezi de viata ta fara sa mai privesti in urma ta tinand cont ca el te jigneste dupa atat timp.Ai spus ca nu poti discuta momentan cu el pt ca nu se poate,comportamentul lui nu-ti permite.Si daca te-ai impaca cu el nu ai face nimic altceva decat sa amani momentul despartirii,pt ca inevitabilul se va intampla sigur(dupa comportamentul sau iti dai seama)Mergi inainte caci lumea nu incepe si nici nu se termina cu el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca el nu si-a dat seama ce a avut langa el nici acum, nu stiu ce sa zic, dar cred ca e mai bine sa treci peste, incearca sa tragi linie si sa inveti bunele si relele din relatia asta. Si data viitoare fii mai atenta. A fost prima data, si de obicei prima data cand iubesti e urat daca se termina, dar trebuie sa treci peste. Nu ti-a ruinat viata, doar sufletul si inima .....dar sa stii ca se refac, mai greu dar se refac.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Rea poţi să fii, nightwish :good:

Si de cand trebuie sa menajez pe cineva, harald? :yahoo:

 

da...ai dreptate!gradul meu de naivitate e ridicat!nu degeaba imi spunea ca nu sunt femeie,dar de ce nu m-a facut el femeie?

Un barbat.. te face femeie doar din punct de vedere sexual. Altfel, sunt mult prea putini barbati care sa faca din tine o femeie cu adevarat. Tu trebuie sa te descoperi pe tine.. singurica.. sa vezi ce vrei de la tine, de la un el, de la voi.

 

sunt curioasa cat ai rezista langa un barbat care azi te vrea si maine nu??...si tot asa

Daca lasam jignirile de-o parte... prima relatie a fost asa, dar spre final.. si intr-o luna s-a dus dracului tot. (eram copii prosti)

Daca un barbat imi vorbeste urat.. nu stau langa el. Nu merita sa-mi toc nervii pe un cretin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si intr-o luna s-a dus dracului tot. (eram copii prosti)

Daca un barbat imi vorbeste urat.. nu stau langa el. Nu merita sa-mi toc nervii pe un cretin.

Tu fiind o fată care vorbeşte frumos :good: :yes:

Si de cand trebuie sa menajez pe cineva, harald? :yahoo:

Pe mine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca in 4 ani de zile nu s-a schimbat,ce te face sa crezi ca se va schimba de acum in colo si ca vei realiza cu el ceea ce nu ai reusit sa faci pana acum????!!!!Chiar tu ti-ai facut o descriere a relatiei:"4 ani certuri,minciuni,il iubeam si il iubesc dar el mereu nehotarat si pus pe cearta "Ai spus ca greseala ta e ca te-ai lasat condusa de impulsuri si acum ce faci,te complaci in aceasta situatie?Eu zic sa-ti vezi de viata ta fara sa mai privesti in urma ta tinand cont ca el te jigneste dupa atat timp.Ai spus ca nu poti discuta momentan cu el pt ca nu se poate,comportamentul lui nu-ti permite.Si daca te-ai impaca cu el nu ai face nimic altceva decat sa amani momentul despartirii,pt ca inevitabilul se va intampla sigur(dupa comportamentul sau iti dai seama)Mergi inainte caci lumea nu incepe si nici nu se termina cu el.

 

 

stii cum e speranta moare ultima!stiam mereu ca dupa ce ma jigneste isi va reveni va regreta si asa se si intampla numai ca ultima data a regretat prea tarziu!primul lucru care l-am invatat prin el,prin noi a fost sa accept ca uneori e prea tarziu!

rezistam pt ca asa cum ai spus impacarile erau dulci!

miltumesc!

 

Acum vrem. :flowers:

 

nu pot sa pun acum..el mai viziteaza site-ul!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu pot sa pun acum..el mai viziteaza site-ul!!!

asa vede clar ca se vorbeste despre el aici si mai stii.....poate ii vine mintea la cap macar acum.

Editat de Acamandur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asa vede clar ca se vorbeste despre el aici si mai stii.....poate ii vine mintea la cap macar acum.

ce bine ar fi!

 

 

Am si eu o intrebare : e roman?

mai ai sa te miri dar da e roman:) e de-al nostru.de ce????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×