Sari la conținut
Forum Roportal
anah

cand nu ramane nimic...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cand ma privesc in oglinda vad un om slab!fata mea reflecta durere....trebuie sa-mi iau gandul dar e greu dupa ce mi-am imaginat ca toata viata o voi petrece alaturi de el!!!

 

Tu crezi ca esti singura, prima sau ultima care a suferit sau va suferi din dragoste???? Nu. Toti am trecut prin asa ceva!

Daca tu nu incerci sa te ajuti singura, mai exact sa iesi din mocirla asta, cine crezi ca o va face???

 

Eu zic sa fii realista si, chiar daca doare o perioada, sa-l dai in ma-sa.

 

Cele de mai sus au fost scrise in speranta ca tu vei reveni sa ne spui ca ti-ai pus ordine in viata ;)

Nu uita sa ne atasezi o poza cu noul tau prieten :wub:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oare nu ma cunoaste dupa 4 ani?de ce nu crede ca am fost doar a lui?

Nu prea conteaza daca te cunoaste sau nu... mai grav e ca tu n-ai nici cea mai mica idee cine esti tu. (cum ar trebui sa fii)

De ce te-ar crede? Din cate am inteles, ai incercat de cateva ori sa-l faci gelos. Ori mergand in concediu cu un alt barbat, chiar daca nu a fost nici o apropiere fizica intre voi, chiar te asteptai sa te creada? :(

 

Esti mai naiva decat pari. 8)

 

nehotararea lui provine din neincredere:( am stat in genunchi in fata lui ca il vreau numai pe el si nimic...e f schimbator ,labil...am inceput si eu sa fiu labila.....in ultima perioada

Mda.. el e schimbator si tu pleci cu altul. :)

Foarte intelept.

 

Stand in genunchi in fata lui nu i-ai demonstrat decat un singur lucru: poate sa faca orice din/cu tine. Nu te vei impotrivi si chiar daca in prima faza te deranjeaza, tot ca el vei face. De ce? Pentru ca asa spune el. Iar tu il urmezi ca un catel.

 

da..stiu mor dar da m-am dus cu altcineva.nu a incercat sa ma opreasca..a tacut si apoi a venit ploaia de cuvinte murdare!

Opritul asta... e doar un moft. :)

 

chiar daca vroiai sa-l testezi... gestul nu trebuia dus pana la capat !

este un risc -ca sa ma exprim mai voalat, care-ti va infuneta direct si negativ relatia!

Gestul nu trebuia, de fapt, sa se intample. Stiind ca ai langa tine o persoana dificila.. tu ce faci? Ai grija de el/ea sau ii dai apa la moara?

 

si ... cam cum se destindea ?

sigur, pot exista si relatii amicale intre un barbat si o femeie ... insa totul in anumite limite, sa le zic .

adica... nu dormit peste noapte, etc...

Daca tu nu ai facut asa ceva, nu concepi ca se poate.. nu mai inventa "anumite limite".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu prea conteaza daca te cunoaste sau nu... mai grav e ca tu n-ai nici cea mai mica idee cine esti tu. (cum ar trebui sa fii)

De ce te-ar crede? Din cate am inteles, ai incercat de cateva ori sa-l faci gelos. Ori mergand in concediu cu un alt barbat, chiar daca nu a fost nici o apropiere fizica intre voi, chiar te asteptai sa te creada? :D

 

Esti mai naiva decat pari. :stars:

Mda.. el e schimbator si tu pleci cu altul. :)

Foarte intelept.

 

Stand in genunchi in fata lui nu i-ai demonstrat decat un singur lucru: poate sa faca orice din/cu tine. Nu te vei impotrivi si chiar daca in prima faza te deranjeaza, tot ca el vei face. De ce? Pentru ca asa spune el. Iar tu il urmezi ca un catel.

Opritul asta... e doar un moft. ;)

Gestul nu trebuia, de fapt, sa se intample. Stiind ca ai langa tine o persoana dificila.. tu ce faci? Ai grija de el/ea sau ii dai apa la moara?

Daca tu nu ai facut asa ceva, nu concepi ca se poate.. nu mai inventa "anumite limite".

Rea poţi să fii, nightwish 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu prea conteaza daca te cunoaste sau nu... mai grav e ca tu n-ai nici cea mai mica idee cine esti tu. (cum ar trebui sa fii)

De ce te-ar crede? Din cate am inteles, ai incercat de cateva ori sa-l faci gelos. Ori mergand in concediu cu un alt barbat, chiar daca nu a fost nici o apropiere fizica intre voi, chiar te asteptai sa te creada? :D

 

Esti mai naiva decat pari. :stars:

Mda.. el e schimbator si tu pleci cu altul. 8)

Foarte intelept.

 

Stand in genunchi in fata lui nu i-ai demonstrat decat un singur lucru: poate sa faca orice din/cu tine. Nu te vei impotrivi si chiar daca in prima faza te deranjeaza, tot ca el vei face. De ce? Pentru ca asa spune el. Iar tu il urmezi ca un catel.

Opritul asta... e doar un moft. :)

Gestul nu trebuia, de fapt, sa se intample. Stiind ca ai langa tine o persoana dificila.. tu ce faci? Ai grija de el/ea sau ii dai apa la moara?

Daca tu nu ai facut asa ceva, nu concepi ca se poate.. nu mai inventa "anumite limite".

 

da...ai dreptate!gradul meu de naivitate e ridicat!nu degeaba imi spunea ca nu sunt femeie,dar de ce nu m-a facut el femeie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dupa tine.. asa.. ce inseamna sa fii " femeie"? crezi ca "femeile" se fac la colt de strada?

de fapt nu inteleg , era datoria lui sa te faca "femeie"??:stars: poate dupa ce o sa-ti treaca toata durerea asta ..vei deveni..

pana la urma voi ati avut o relatie ? sau doar tu ai avut o relatie? si ceea ce tu numesti relatie de fapt e "relatie"

 

el a cerut si tu i-ai dat ...tie nu ti s-a intamplat? ...de ex cu acel prieten care te vroia de mult : stiai ca te place, dar nu te-ai uitat la el...doar l-ai folosit sa-l faci gelos pe cel pe care-l iubeai... asa se intampla : de multe ori ,cand ai pe cineva la picioare ...il calci ...asta ti s-a intamplat si tie ..ai fost calcata in picioare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dupa tine.. asa.. ce inseamna sa fii " femeie"? crezi ca "femeile" se fac la colt de strada?

de fapt nu inteleg , era datoria lui sa te faca "femeie"??:D poate dupa ce o sa-ti treaca toata durerea asta ..vei deveni..

pana la urma voi ati avut o relatie ? sau doar tu ai avut o relatie? si ceea ce tu numesti relatie de fapt e "relatie"

 

el a cerut si tu i-ai dat ...tie nu ti s-a intamplat? ...de ex cu acel prieten care te vroia de mult : stiai ca te place, dar nu te-ai uitat la el...doar l-ai folosit sa-l faci gelos pe cel pe care-l iubeai... asa se intampla : de multe ori ,cand ai pe cineva la picioare ...il calci ...asta ti s-a intamplat si tie ..ai fost calcata in picioare

 

pai sa fiu femeia pe care el o cauta!ma gandeam la termenul de femeie in conceptia lui !sincera sa fiu am dat dovada de multa lipsa de maturitate in relatia noastra,dar el a fost si mai copil...:crazy:

relatia a fost....dar am crescut impreuna si frica asta ca trece timpul a fost permanenta intre noi si ne-am fi dorit sa ramanem copii...eu asta simt!

tipul care ma vroia nu consider ca fost calcat in picioare...mereu a stiut situatia si a tot sperat...inca spera..si crede-ma e ciudat tare sa speri la nesfarsit sa lupti....cine stie!!!!!

 

Tu crezi ca esti singura, prima sau ultima care a suferit sau va suferi din dragoste???? Nu. Toti am trecut prin asa ceva!

Daca tu nu incerci sa te ajuti singura, mai exact sa iesi din mocirla asta, cine crezi ca o va face???

 

Eu zic sa fii realista si, chiar daca doare o perioada, sa-l dai in ma-sa.

 

Cele de mai sus au fost scrise in speranta ca tu vei reveni sa ne spui ca ti-ai pus ordine in viata :stars:

Nu uita sa ne atasezi o poza cu noul tau prieten ;)

 

am sa pun o poza cu mine si cu fostul poate intr-o zi......

am vrut sa fiu evitata de suferinta in dragoste...dar e imposibil se pare!

 

Nu prea conteaza daca te cunoaste sau nu... mai grav e ca tu n-ai nici cea mai mica idee cine esti tu. (cum ar trebui sa fii)

De ce te-ar crede? Din cate am inteles, ai incercat de cateva ori sa-l faci gelos. Ori mergand in concediu cu un alt barbat, chiar daca nu a fost nici o apropiere fizica intre voi, chiar te asteptai sa te creada? :)

 

Esti mai naiva decat pari. 8)

Mda.. el e schimbator si tu pleci cu altul. :yahoo:

Foarte intelept.

 

Stand in genunchi in fata lui nu i-ai demonstrat decat un singur lucru: poate sa faca orice din/cu tine. Nu te vei impotrivi si chiar daca in prima faza te deranjeaza, tot ca el vei face. De ce? Pentru ca asa spune el. Iar tu il urmezi ca un catel.

Opritul asta... e doar un moft. :cheer:

Gestul nu trebuia, de fapt, sa se intample. Stiind ca ai langa tine o persoana dificila.. tu ce faci? Ai grija de el/ea sau ii dai apa la moara?

Daca tu nu ai facut asa ceva, nu concepi ca se poate.. nu mai inventa "anumite limite".

sunt curioasa cat ai rezista langa un barbat care azi te vrea si maine nu??...si tot asa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum ti-am zis si mai sus am rezistat 4 ani ..doar ca nu era era de azi pe maine ..erau perioade ....si perioadele cand ma vroia erau mai bune sau mai proaste ....de obicei partea mai buna era dupa ce ne impacam ...

 

iar sa fii femeia pe care o cauta el ...mai greu ptr ca barbatii nu prea cred ca au habar ce vor in tinerete..

ce ti s-a intamplat tie ....mi s-a intamplat si mie aproximativ ..diferenta e ca pe mine nu m-a jignit niciodata , vorbeste foarte des cu mine,inca imi spune ca ma iubeste si ca sunt mereu in mintea lui ...faze de astea ..doar ca el e o fire ce are nevoie de multi prieteni si ca atare fff multa libertate iar eu o fire ce viseaza un baiat care sa mearga cu mine la piata ....asta e

 

insa ..ca sa-mi spuna cat insemn ptr el ..a trebuit sa plang mult inainte sa adorm ...sa inghit multe si in timp am devenit femeia pe care intr-un fel eu am crezut ca el ar vrea sa devin ..si anume independenta ..

 

nimanui nu-i place sa aiba langa el pe cineva fara personalitate ....toti zic .."nu esti cum as vrea eu" ..dar adevarul e ca nici nu vor . cred ca uneori se aplica regula ...tre sa avem multe in comun ..dar de cele mai multe ori cred ca se aplica regula ..completarii...

 

nu stiu ce sa-ti zic ..eu m-am chinuit mult in relatia asta ..am luptat ..am invatat multe ...acum am o alta relatie in care am intrat ca sa nu mor ..si am invatat altele ... inca il iubesc ...dar daca el nu-i pregatit ptr mine ..ptr compromisuri ..eu nu am ce cauta langa el...MAI GANDESTE-TE SI TU

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×