Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Romania trece la ora de iarna

Postări Recomandate

dar voi numai la somn va ganditi?cand eu ma gandesc ca se schimba orele,ma gandesc la iarna care e pe aproape,la zapada,la viscol,la sosele blocate,la ger de -25 grade,la inchiderea scolii... :twisted: .Ma rog,fiecare cu ce-la doare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vai de capul nostru cand o sa cada si prima ninsoare!!!! o sa fim si biumaci dupa schimbarea orei si inghetati!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In noaptea de sambata spre duminica, Romania trece la ora oficiala de iarna, informeaza Institutul Astronomic din cadrul Academiei Romane. Astfel, ora 4 devine ora 3, duminica fiind cea mai lunga zi din an, cu 25 de ore. Romania va reveni la ora fusului 2, adica diferenta dintre ora Romaniei si Timpul Universal (GMT) va fi din nou de 2 ore.

 

Lamuriti-ma si pe mine, rogu-va :x celelalte tari din Europa au trecut si ele la alta ora? Ma intereseaza Spania, sau acum suntem la 2 ore diferenta de ei? Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar voi numai la somn va ganditi?cand eu ma gandesc ca se schimba orele,ma gandesc la iarna care e pe aproape,la zapada,la viscol,la sosele blocate,la ger de -25 grade,la inchiderea scolii... :twisted: .Ma rog,fiecare cu ce-la doare!

 

Cum sa ne gandim la zapada, cand weeca-end-ul trecut la sinaia, sa-a stat in pantaloni scurti si tricouri.

recunosc ca si eu m-am gandit prima data ca o sa dorm mai mult, dar fiind la munte ne-am distrat mai mult cu o ora in loc sa dormim ::): ::): :;):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si la Baile Felix, langa Oradea, sa-a facut plaja si baie.

 

Oops, pe de alta parte aici datorita apei termale se poate face baie si cand ninge afara.

 

Mie nu imi place iarna!!! Brr, numai cand ma gandesc si mi-e frig.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nenea Admin...(tot asa-mi place sa-ti spun !)...dar pe site cand schimbi ora ?....nu deranjeaza...dar numai tu poti sa o faci ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe site am schimbat ora dar fiecare are in control panel un camp in care isi alege "Timpul zonal".

Acolo trebuie selectat GMT+2.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

corect....dar uitasem.... :)

mi-a fost mai usor sa cred ca era de datoria altuia...

...SCUZE !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×