Sari la conținut
Forum Roportal
Rayn

Anomaliie pandemice

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Rain, ieri pe la ora 11 am făcut doza 3 cu vaccinul Moderna. Cat timp imi mai dai de trăit, ca vad ca tu ești cu astea. 

Mor astăzi, mâine, la Paști? Când zici? 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce-ti veni mama Rodica?
Cum ai dedus ca io sunt cu d-astea, cu morti in urma vaccinarii covid?
Aaaa, daca ai citit postarea din 30 dec si altele din topic-ul userului Vriies, trebuia sa constati faptul ca io contest STIINTA din spatele presupunerii cum ca covidul TREBUIE mentionat cauza a decesului tuturor care cine stie din ce cauze au murit dar LEGEA (aia stramba, o sa revin asupra aspectului lege stramba) a impus ca moartea sa fie declarata ca fiind DE COVID, abia apoi s-a mai spart in CU COVID ...nu mai intru in detalii acum.
Rezulta ca matale, caruia iti doresc muuulti multi ani incolo de trait, iar de murit sa mori cand ti-o veni randu", ei bine, doar matale trebuie sa-ti faci un proces de constiinta!
-A fost bine ca m-am vaccinat covid, au ba?
Celorlalti n-o sa le pese, vei fi cel mult o cifra intr-o statistica, in functie de ce legi or mai fi...la cum decurg acum lucrurile foarte greu spre imposibil vei fi incadrata la deces prin vaccinare covid.

Cu alte cuvinte, pentru cititorii acestui topic, mare anomalie cu mortii covid !

Pentru ca, daca intrati in detalii, unii au fost DE, altii au fost CU, chestii...amanunte...

Editat de Rayn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si pentru ca tot adusesi vorba....

cum se face ca mataluta, initial OM NORMAL - pana la aparitia vaccinului, ai considerat corect sa te vaccinezi , conform spuselor oficiale....

...iar dupa ce te-ai vaccinat( 1 doza - 2 doze) ai ajuns in situatia in care sa faci doza 3 ?

singura...singurica te-ai dat peste cap! 

ai avut incredere si te-ai inselat ...sau...te-au inselat!

consideri ca te vei insela sau vei fi inselata si cu doza 3 si vei fi dispusa si la doza 4...5-6-...etc ?

 

alta mare anomalie!

 

Editat de Rayn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Legat de noile masuri privin obligativitatea purtarii mastii...

poti sta fara masca singur in birou

la fel daca esti vorbitor si pastrezi distanta de 3 m

DAR daca esti singur pe strada si nu esti nici vorbitor trebuie sa porti masca...

??

h1.thumb.PNG.b7bc0c44c0754f0ac7933d2d89b871bd.PNG

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 minute, Rayn a spus:

Legat de noile masuri privin obligativitatea purtarii mastii...

poti sta fara masca singur in birou

la fel daca esti vorbitor si pastrezi distanta de 3 m

DAR daca esti singur pe strada si nu esti nici vorbitor trebuie sa porti masca...

??

h1.thumb.PNG.b7bc0c44c0754f0ac7933d2d89b871bd.PNG

 Despre această minunată mască au spus la un moment dat că e foarte periculoasă și neconformă. Acum, brusc, a ajuns să fie cea mai grozavă. De toată jena.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Pasiunea mea in pandemie: analizarea datelor prezentate de autoritati
Am citit ieri o analiza excelenta facuta de doamna Elena Radu (postarea o gasiti aici: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10226719810449755&id=1484031871) la care cineva a adus in discutie legea matematicianului Benford cu care poti analiza seturi de date din viata reala si poti deduce daca setul de date respecta sau nu curba logaritmica naturala - este cea mai interesanta chestie de matematica aplicata pe care am citit-o in viata mea! (cititi despre legea Benford aici: https://www.facebook.com/537854056583389/posts/894760400892751/)
Benford a descoperit ca intr-o baza de date cu numere din viata reala (de la contabilitate la decese, nasteri, etc)  30,1% dintre numere incep cu cifra 1, apoi 17,6% dintre numere incep cu cifra 2 si tot asa scade proportia pana la cifra 9 cu care incep 4,6% dintre numere.... trebuie sa ai o baza de date destul de mare ca sa aplici legea... eu am aplicat-o pe ultimul bon de cumparaturi pe care aveam cam 15 produse si mi s-a confirmat, dar e bine ca baza de date sa aiba mai multe intrari.
Am gasit site-ul acesta unde am introdus numarul de cazuri nou confirmate pt perioada prezentata de dna Elena Radu: https://www.omnicalculator.com/statistics/benfords-law iar graficul arata ca in poza atasata, deci total nenaturala curba logaritmica.
Concluzia: nu am incredere in raportarile autoritatilor, iar explicatia este stiintifica, nu conspirationista!"

 

Screenshot_20220108-090617_Facebook.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"O Curte federala din Texas a dispus FDA sa publice dosarul vaxinului Pfizer de urgenta. 
Un grup de medici si cercetatori a introdus o actiune in justitie pentru a obliga FDA la publicarea dosarului dar aceasta s-a scuzat zicand ca nu are posibilitatea sa publice mai mult de 500 pagini pe luna. Asta ar insemna ca publicarea integrala ar dura 75 ani. Conform deciziei instantei dosarul va trebui publicat integral pana la sfarsitul verii. 
https://www.reuters.com/legal/government/paramount-importance-judge-orders-fda-hasten-release-pfizer-vaccine-docs-2022-01-07/?fbclid=IwAR1RkDVD3uUKk_eFFkTtlekn5KTlDG833qQjajpcTxfUo1X7qokCwImr9-g"

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 hours ago, Fiero said:

analizarea datelor prezentate de autoritati
 

 

 

O astfel de pasiune (am si eu) mai poate duce/conduce (statistic) la urmatoarele concluzii - (ultimele zile de raportari oficiale) 

6 ian 2022 - În ultimele 24 de ore au fost efectuate 20.161 de teste RT-PCR

7 ian 2022 - În ultimele 24 de ore au fost efectuate 21.448 de teste RT-PCR

8 ian 2020 - În ultimele 24 de ore au fost efectuate 22.295 de teste RT-PCR

 

la o cifra zilnica de aprox 21000 de teste RT-PCR , la 41 de judete vom avea aprox 512 teste pe judet (statistic vorbind), cum ziua de munca are 8 ore

rezulta 64 de teste pe ora in fiecare judet, 

iar asta mai inseamna aprox 1 test la fiecare minut in fiecare judet in fiecare zi in Romania! (statistic vorbind)

Si de s-ar lucra la 3 schimburi ar insemna 1 test la fiecare aprox 3 min in fiecare judet, in fiecare zi in Romania!

Ma cam indoiesc de atata stare febrila.

Concluzia cu cifre din pix nu-i departe!

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
47 minutes ago, Rayn said:

O astfel de pasiune (am si eu) mai poate duce/conduce (statistic) la urmatoarele concluzii - (ultimele zile de raportari oficiale) 

6 ian 2022 - În ultimele 24 de ore au fost efectuate 20.161 de teste RT-PCR

7 ian 2022 - În ultimele 24 de ore au fost efectuate 21.448 de teste RT-PCR

8 ian 2020 - În ultimele 24 de ore au fost efectuate 22.295 de teste RT-PCR

 

la o cifra zilnica de aprox 21000 de teste RT-PCR , la 41 de judete vom avea aprox 512 teste pe judet (statistic vorbind), cum ziua de munca are 8 ore

rezulta 64 de teste pe ora in fiecare judet, 

iar asta mai inseamna aprox 1 test la fiecare minut in fiecare judet in fiecare zi in Romania! (statistic vorbind)

Si de s-ar lucra la 3 schimburi ar insemna 1 test la fiecare aprox 3 min in fiecare judet, in fiecare zi in Romania!

Ma cam indoiesc de atata stare febrila.

Concluzia cu cifre din pix nu-i departe!

 

Complet aiurea ce spui tu colea! 

Să zicem că, statistic vorbind, e cât de cât corect să zicem că am fi avut în medie cam 512 teste pe județ, așa cum făcuși tu calculul. Însă unde te-ai încurcat tu grosolan (și ce nu ai luat în considerare, voit sau din ignoranță), e că în fiecare județ există mai multe centre de testare autorizate! :laugh: 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Rayn a spus:

O astfel de pasiune (am si eu) mai poate duce/conduce (statistic) la urmatoarele concluzii - (ultimele zile de raportari oficiale) 

6 ian 2022 - În ultimele 24 de ore au fost efectuate 20.161 de teste RT-PCR

7 ian 2022 - În ultimele 24 de ore au fost efectuate 21.448 de teste RT-PCR

8 ian 2020 - În ultimele 24 de ore au fost efectuate 22.295 de teste RT-PCR

 

la o cifra zilnica de aprox 21000 de teste RT-PCR , la 41 de judete vom avea aprox 512 teste pe judet (statistic vorbind), cum ziua de munca are 8 ore

rezulta 64 de teste pe ora in fiecare judet, 

iar asta mai inseamna aprox 1 test la fiecare minut in fiecare judet in fiecare zi in Romania! (statistic vorbind)

Si de s-ar lucra la 3 schimburi ar insemna 1 test la fiecare aprox 3 min in fiecare judet, in fiecare zi in Romania!

Ma cam indoiesc de atata stare febrila.

Concluzia cu cifre din pix nu-i departe!

 

Eu știu sigur ca-s făcute din pix, nici nu trebuie sa citesc vreo statistică. Dar cine vrea sa se mintă singur o poate face liniștit in continuare.

Aveți incredere in autorități, vă rog!:biggrin:

"MINCIUNA ZILEI! - 5 ianuarie 

Ieri au fost raportate 2.593 de persoane internate.Azi au fost raportate 2.259.Mai concret sunt cu 334 mai putine.Cifrele le copiez zilnic de pe stiripesurse.ro,ca sa nu avem discutii.
Insa azi acest site ne spune ca fata de ieri sunt internate cu 56 de persoane mai multe decat ieri!!!"
Sursa

https://www.stiripesurse.ro/bilant-creste-vertiginos-numarul-cazurilor-noi-creste-si-numarul-pacientilor-la-ati_2172975.html

Apropo, mi-a spus ala mic al meu azi că profesoara de matematică cu care face meditatie are iar covrig, cica iar o forma grava, e cu vaccinurile la zi și meditațiile le face on-line. Afară din casă nu prea servește. Deh!

 

Editat de Fiero

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×