Sari la conținut
Forum Roportal
Rayn

Anomaliie pandemice

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu cunosc legile din Europa, dar Romania parca se afla in zona de EU sau UE, vreau sa cred ca romanii nu sint ilegali in Spania.  In caz ca sint, asta este cauza robiei, peste tot sint tratati la fel ilegalii din pacate si ONU doarme ca au salarii mari americane si stau la caldurica.   Pachetele nu snit desfacute la granita???  aici nu se pot trimite din privat medicamente doar anumite firme care se ocupa de asta ca o afacere pentru Casele de Batrani private, ca sa nu mearga in farmacie sa mai stea si in rand cand are de scos pentru 12 persoane cate multe feluri de medicamente.   Intr-o tara straina nu o sa aibe DREPT-uri unu fara acte niciodata.   Abatoarele racoleaza mereu oameni si aici, nu-i controleaza daca-s bolnavi sau nu din pacate.   

Interesant este internarea fortata, chiar am vazut la stiri la noi ca 95% sint ocupate spitalele si au spus populatie,i doar cei gravi bolnavi sa se apropie de spitale ca si asa nu le lasa sa intre pe poarta daca nu sint destul de bolnavi.     Iti doresc liniste sufleteasca, inteleg ca este grea atmosfera dar cam peste tot este la fel.   Aici mai putin din cate observ.      

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
9 hours ago, Fiero said:

...indiferent de gradul de îmbolnăvire, au fost intubați! ...

 

Acte criminale...

Sper sa nu mai tina mult si sa se puna in miscare operatiunile de curatenie:

f1.PNG.8fe7b886edc0cba3a1ff12e3494546a8.PNG

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Rayn a spus:

Acte criminale...

Sper sa nu mai tina mult si sa se puna in miscare operatiunile de curatenie:

 

Si eu, dar o sa cada pionii, nu regii.

https://www.qmagazine.ro/agentia-europeana-a-medicamentului-vaccinul-in-doze-repetate-nu-este-o-strategie-durabila/

 

Oricum, se mai deschid macar cativa ochi. Si mai incep si medicii sa spuna adevarul.

"Am fost astăzi la medicul de familie și mi-a zis că are 11 pacienți bolnavi de Covid....9 sunt vaccinați și 2 nevaccinați, iar formele cele mai ușoare le au cei nevaccinati. Este momentul să termine cu spectacolul asta mizerabil!!!" :))) 

Editat de Fiero
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 ore, The Unknown a spus:

Nu cunosc legile din Europa, dar Romania parca se afla in zona de EU sau UE, vreau sa cred ca romanii nu sint ilegali in Spania.  In caz ca sint, asta este cauza robiei, peste tot sint tratati la fel ilegalii din pacate si ONU doarme ca au salarii mari americane si stau la caldurica.   Pachetele nu snit desfacute la granita???  aici nu se pot trimite din privat medicamente doar anumite firme care se ocupa de asta ca o afacere pentru Casele de Batrani private, ca sa nu mearga in farmacie sa mai stea si in rand cand are de scos pentru 12 persoane cate multe feluri de medicamente.   Intr-o tara straina nu o sa aibe DREPT-uri unu fara acte niciodata.   Abatoarele racoleaza mereu oameni si aici, nu-i controleaza daca-s bolnavi sau nu din pacate.   

Interesant este internarea fortata, chiar am vazut la stiri la noi ca 95% sint ocupate spitalele si au spus populatie,i doar cei gravi bolnavi sa se apropie de spitale ca si asa nu le lasa sa intre pe poarta daca nu sint destul de bolnavi.     Iti doresc liniste sufleteasca, inteleg ca este grea atmosfera dar cam peste tot este la fel.   Aici mai putin din cate observ.      

România e cățelul amărât  al UE, Olga, mănâncă resturile, niciodată nu am fost tratați cu adevărat ca un stat membru, ci asa cum un vasal e tratat de catre un stăpân. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Răzgândaci.:biggrin: Ma refer la jurnalisti, trebuie sa se reorienteze, altfel risca sa isi piarda painea. Sunt curioasa cati vor da cu TV-urile pe geam si cati vor mai pune botul la stirile false si la alte balarii.

FB_IMG_1642019797547.jpg

Editat de Fiero
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 25 minute, Fiero a spus:

România e cățelul amărât  al UE, Olga, mănâncă resturile, niciodată nu am fost tratați cu adevărat ca un stat membru, ci asa cum un vasal e tratat de catre un stăpân. 

Asta stiam ca Germania avea nevoioe de tari care "suporta" doar stalpii UE pe spate, in adevaratul sens al cuvantului.   Daca mor sub greutate este, ca nu sint apti pentru job.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, The Unknown a spus:

Asta stiam ca Germania avea nevoioe de tari care "suporta" doar stalpii UE pe spate, in adevaratul sens al cuvantului.   Daca mor sub greutate este, ca nu sint apti pentru job.

Nu doar Germania.

Mai luați o știre. :)

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 39 minute, Fiero a spus:

Mai luați o știre. :)

What the hell says this man?

Este PhD? Ce e aia? ah, stai ca stiam, este un titlu parca, cam cum sunt Vriies si Enki cand zic de covid.

hahahaaaaaaa:w00t:

Ce au astia? O dau la intors? Ma intreb ce or sa zica acum pe aici PhD-istii nostrii.:biggrin:

 

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
27 minutes ago, adal* said:

What the hell says this man?

Este PhD? Ce e aia? ah, stai ca stiam, este un titlu parca, cam cum sunt Vriies si Enki cand zic de covid.

hahahaaaaaaa:w00t:

Ce au astia? O dau la intors? Ma intreb ce or sa zica acum pe aici PhD-istii nostrii.:biggrin:

 

Încă o dată, iar și iară, adal* înțeapă! Că numa așa știe el să facă. Adică, aruncă replici spirituale total neînțelese, dar numai de el știute, din wc-ul din fundul curții. :biggrin:

hahahahaaaaa! 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Indianul asta, este unul din acei ORATORI care vorbeste dar nu spune nimic!!!   El n-are talent la asta si nici Faucci.   A tocit el acolo ceva sa-si ia titlul, dar habar n-are de vorbit in public.   Si chiar daca stie ceva, nu poate sa se exprime ca sa fie inteles si de altii.   Nu este interesant in ceea ce spune, nu pune accentul pe nimic, este ca si o litanie sau doamne miluieste la infinit. 

 A si mentionat imediat ca urmeaza acei faimosi 5 minute din viata si cariera de savant, dar a uitat sa adauge "cand a fost bagat in seama de fermierii si regi englezesti" care dirijeaza si azi India.  Tipul precis lucreaza intr-un laborator subteran la etajul -120 in Iad, este doar savant, cerceteaza mult, nu primeste leafa pe degeaba, acolo sint si romani si din toate tarile planetei, are si el de trait din ce a invatat.      

De aceea l-au pus pe el sa astupe gurile alora cu intrebari, el ca un cetatean de alte origini are in mana situatia, cum era si in comunism cu cei mai importanti membri, dar era limitat la ceea ce poate divulga publicului.    Ca la sedintele de partid.   

 

    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×