Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 21 ore, Maeve. a spus:

Asta e in mintea ta. In mintea lui vreau sex cat platesc intretinerea. 

Aha!!!   Pentru cat timp a venit in vacanta turistul amorez, ca am uitat deja.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 21 ore, M1elena a spus:

Nu vreau sa îl ranesc mai mult decat am facut-o, deoarece el face totul ca sa îmi demonstreze ca ma iubeste fara ca eu sa îi spun nimic. Dar simt ca exista o bariera între noi de cand am vazut ca consuma alcool. 

Nu alcoolul este bariera ci traditiile cu care el este obisnuit si tu nu. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 21 ore, M1elena a spus:

Este foarte atent cu mine si la nevoile mele. Dar cand nu vreau sa facem sex, are o atitudine foarte exagerata ca si acum cand mi-a spus ca nu mai vrea sa auda de mine, si s.a baricadat în camera sa nu cumva sa intru peste el.

De unde vine el, acolo femeia se supune barbatului in intregime, n-ar avea curaj sa deschida gura ca ar ramane singura.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ea trebuie sa-i spuna clar si cu fermitate ca incepand de azi el nu mai are ce cauta in casa la ea! Daca nu este hotarata si-i mai permite inca o zi sa stea "in  camera lui" (:laugh:),  atunci inseamna ca si ea este ca si el..., deci nu are ce sa mai intrebe: "Cum sa procedez?" fiindca orice sfat ar primi, ea nu-l va lua in seama, complacandu-se in aiureala asta de asa-zisa relatie!

Editat de Lucia N
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 21 ore, M1elena a spus:

El considera ca eu nu îl plac daca refuz sa fac sex cu el la 4 dimineata deoarece vreau sa dorm. 

Da' nu este intre voi ceva incalzire in sex doar asa din senin???  ca nu este nimic rau cu activitatea sexuala in tinerete!!!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, The Unknown a spus:

Da' nu este intre voi ceva incalzire in sex doar asa din senin???  ca nu este nimic rau cu activitatea sexuala in tinerete!!!

El a gasit "motivul" perfect (stiind deja ca ea "nu face sex la ora 4 dimineata") pentru a se retrage in "camera de oaspeti", pe care-o considera a fi deja "camera lui"!:laugh:

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 21 ore, M1elena a spus:

Mi-am luat concediu sa stau cu el, sau mai bine zis singura....

De ce nu mergeti undeva pentru un timp scurt macar ca altfel nu prea seamana cu vacanta sejourul vostru.   Macar la o plimbare pe jos ca pe vremuri cum faceau indragostitii cand de sex nici vorba nu era!!!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 21 ore, Maeve. a spus:

Inainte sa inviti pe unul la tine trebuie sa il intrebi cum vede el distractia. Si eu am vorbit cu unul pe instagram dar mi-am dat seama ca nu vedem distractia la fel si i-am dat de inteles ca nu mai vreau sa vb cu el. 

story

pe vremuri cand abia a aparut E-mail, o cunostinta ma suna si-mi da o adresa ca l-a ridicat din alimentara ca un barbat cauta o femeie si ea se califica perfect, dar n-are computer si nici n-ar sti sa-l floseasca, dar eu as putea sa incep intalnirea lor daca-i scriu cateva randuri.

Fara sa ma gandesc mult le ce inseamna asta, am acceptat si tipul imi scrie imediat ca vine la mine ca stie unde stau ... omu' lucra pentru armata si avea deja totul despre mine cand a primit mesajul :surrender: ii explicam ca nu eu caut, dar nu ma credea dar mai tarziu si-a dat seama dupa adresa ca stau foarte departe de alimentara unde s-a reclamat.   Degeaba i-am scris numele cunostintei ca nu era interesat daca nu conducea si nu avea masina, nu folosea computer ... nu se califica!!!    

El le avea bine etalate parantezele despre femeia ideala!!!   Asa ar trebui sa faca si fetele sau cine cauta partener sa procedeze, sa stie bine ce cauta???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
12 hours ago, M1elena said:

Vreau sa ma duc sa îi spun sa plece dar nu stiu cum va reactiona. Daca devine agresiv, nu vreau sa risc. Daca eu eram în locul lui în secunda 2 îmi luam bagajul si dispaream. Acum îsi arata caracterul.

De acord. E chiar aiurea sa ramai in casa cuiva in conditiile astea. Poate n-are bani de hotel.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
11 hours ago, M1elena said:

Cum sa nu, eu trebuia sa ma îmbrac cum vrea el, am iesi in prosop pe balcon si mi-a zis sa dispar în camera.

E misto cand unul din asta incuiat/religios impune altora normele lui. Din cate stiu, religia lui interzice si alcoolul si relatiile extraconjugale. Dar daca incalca altcineva normele, de exemplu sa iasa in balcon in prosop... ii sare mustarul.

Rabdare iti urez.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×