Sari la conținut
Forum Roportal
funny_pic

ce parere aveti despre cei din religia sikh?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu gasesc ca maritisul e o chestie f serioasa si nu faci pasul plecand de la premisa : ca daca nu merge imi iau jucariile si divortez....

pai..daca nu merge nu divortez din prima,intai vedem cine greseste si cu ce,discutam problema si daca nu se rezolva abia atunci divortez

 

Deci..parerea mea, un barbat la 20 ani in nici un caz nu e de insuratoare :yes: ...daca el ar fi avut peste 24 datele problemelei ar fi fost altele. Scumpi...mai amana un pic momentul cu maritisul...si doar vezi ca te roaga tot forumul :stars: ;)

offfffffffffffffff problema e ca daca aman il pierd :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai..daca nu merge nu divortez din prima,intai vedem cine greseste si cu ce,discutam problema si daca nu se rezolva abia atunci divortez

:stars:

adica te casatoresti, constienta deja ca ceva ar putea fi in neregula??? :yes:

daca am retinut bine ziceai ca in religia lui nu sunt acceptate divorturile...ce-ai sa faci?

 

offfffffffffffffff problema e ca daca aman il pierd ;)

deci tu vei face pasul asta sa-l nu il pierzi...nu e bine....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci tu vei face pasul asta sa-l nu il pierzi...nu e bine....

el ar mai astepta,dar sunt mai mult la mijloc :stars:

parintii lui ai spus ca daca vrem sa ne mutam impreuna trebuie sa ne casatorim(ptr ca ei sunt siguri ca vom avea rel sexuale),daca nu ne casatorim nu ne putem muta impreuna,ne vom vedea doar in vacante cand va veni aici cu parintii lui si care nu ne vor permite sa stam prea mult timp singuri.

daca mai astept prea mult ai lui ii vor interzice sa mai tina legatura cu mine(sau cel putin asa au spus) iar el nu se prea poate impune in fata lor :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu gasesc ca maritisul e o chestie f serioasa si nu faci pasul plecand de la premisa : ca daca nu merge imi iau jucariile si divortez....

:stars:

mierlutza, casatoria nu tine neaparat de maturitate, ci de sentimentele ale reciproce, in fond te poti casatorii si la 35 de ani si sa divortezi ceva mai tarziu.

sigur, este recomandat nu sa te casatoresti de tanara, ci sa-ti traiesti tineretea, sa te bucuri de viata ca si cum maine ar fi ultima zi de trait, sa experimentezi si alte "dimensiuni" , alte personalitati, insa nu este o regula, iar fiecare poate trai dupa cum isi doreste.

daca va regreta sau nu...vom vedea, insa este propia ei optiune ....

 

 

....doar o parere !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:stars:

mierlutza, casatoria nu tine neaparat de maturitate, ci de sentimentele ale reciproce, in fond te poti casatorii si la 35 de ani si sa divortezi ceva mai tarziu.

sigur, este recomandat nu sa te casatoresti de tanara, ci sa-ti traiesti tineretea, sa te bucuri de viata ca si cum maine ar fi ultima zi de trait, sa experimentezi si alte "dimensiuni" , alte personalitati, insa nu este o regula, iar fiecare poate trai dupa cum isi doreste.

daca va regreta sau nu...vom vedea, insa este propia ei optiune ....

....doar o parere !

N-am nimic cu cei care se casat devreme...dar la 16 este prea devreme. Viata de licean trebuie traita ca atare, la fel si pupicii furati de iubit in parc pe sub salcii...

Intreaba-ti sotia ce sentimente frumoase traia cand ii duceai o floare, cand pupaceati in scara blocului, feriti ca nu cumva sa va vada vecinii.....

 

Eu una n-as da pe nimic acei ani. Cand esti casatorit chiar si micile cadouri nu iti trezesc aceleiasi emotii ca la 17-18 ani, sentimentele se schimba in timp...

Parerea mea...oi fi eu mai sensibila...habar n-am

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:stars:

mierlutza, casatoria nu tine neaparat de maturitate, ci de sentimentele ale reciproce, in fond te poti casatorii si la 35 de ani si sa divortezi ceva mai tarziu.

sigur, este recomandat nu sa te casatoresti de tanara, ci sa-ti traiesti tineretea, sa te bucuri de viata ca si cum maine ar fi ultima zi de trait, sa experimentezi si alte "dimensiuni" , alte personalitati, insa nu este o regula, iar fiecare poate trai dupa cum isi doreste.

daca va regreta sau nu...vom vedea, insa este propia ei optiune ....

....doar o parere !

dimpotriva,pana la urma casatoria tine de maturitate...cea pe care eu...nu cred ca o am indeajuns :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dimpotriva,pana la urma casatoria tine de maturitate...cea pe care eu...nu cred ca o am indeajuns :yes:

era doar o parere... decizia, indifernent care ar fi fost, iti apartinea tie ! :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da,stiu doar ca...ce decizie sa iau?

esti belea mare, mai scumpik ! :stars:

pai nu spuneai tu mai devreme, ca nu esti suficient de matura pentru asta ?

in fond daca tu ti-ai pus problema asta, inseamna ca va trebui sa mai astepti!

sincer !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da,stiu doar ca...ce decizie sa iau?

 

sa iei decizia care te va face sa nu iti para rau mai tarziu ca ai luat-o!

 

 

gandeste-te!

ti se pare ca o sa-ti para rau mai tarziu ca te-ai casatorit cu el? daca nu - casatoreste-te!

ti se pare ca o sa-ti para rau ca nu te-ai casatorit cu el? daca da - casatoreste-te!

altfel, nu te casatori deocamdata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×