Sari la conținut
Forum Roportal
funny_pic

ce parere aveti despre cei din religia sikh?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Scumpika..maritisul e o chestie f serioasa, fa cum crezi ca iti e mai bine.

Eu pe sotul meu il cunosc de la 16 ani, dupa 4 ani ne-am hotarat sa ne casatorim, desi mama mea care il iubeste ca pe copilul ei m-a rugat sa mai astept ca nu cumva maritisul sa-mi afecteze planurile de viitor, ca na... ea s-a maritat la 20 ani si tata nu a mai lasat-o sa-si continue studiile.

In toamna o sa facem 3 ani de casat, nu ne pare rau, desi am avut si noi momente aiurea, asta rezultat al imaturitatii mele si influente din exterior.

Acum depinde de cei din jur si de tine. Eu am facut un mare compromis pt el si nu imi pare rau...lusem la facult la zi, fara taxa si am hotarat sa-mi continuui studiile la distanta...si de gura mea s-a inscris si el la a doua facult. Acum depinde si de compromisurile pe care le faci....desi eu cred ca totusi e prea scurta perioada decand va cunoasteti. Sfatul meu e sa stai cel putin 2 ani sa va cunoasteti mai bine, traseaza-ti exact ce vrei sa faci dupa ce iti terimini scoala, daca el iti v-a impartasi aceleiasi dorinte....

 

Viata in 2 presupune o gramada de sacrificii (frumoase), gatit, menaj si aici mai adaug plimbarile, excursiile, copii...esti pregatita pt asa ceva?

 

El e pregatit sa traiasca langa o femeie moderna care poate va dori sa lucreze, sa fie activa......???

PS: Mi-am adus aminte..Cutzu a renuntat la nunta cu cateva saptamani inainte :stars:

la mine nu e problema cu studiile,mi-a promis ca imi voi termina scoala,voi face si facultate,tot ce-mi doresc.

cat despre menaj...pe acela il faci chiar daca nu esti casatorita.nu e nici o problema in legatura cu asta.iar copii....vom mai astepta,ptr mine e mult prea devreme ptr a avea copii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la mine nu e problema cu studiile,mi-a promis ca imi voi termina scoala,voi face si facultate,tot ce-mi doresc.

cat despre menaj...pe acela il faci chiar daca nu esti casatorita.nu e nici o problema in legatura cu asta.iar copii....vom mai astepta,ptr mine e mult prea devreme ptr a avea copii

De la promis pana la a face e cale lunga. Menaj faci si acum dar nu x 2....trebuie sa cantaresti bine si sa apleci urechea si la ce iti zic parintii tai pt ca nu iti vor raul. :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De la promis pana la a face e cale lunga. Menaj faci si acum dar nu x 2....trebuie sa cantaresti bine si sa apleci urechea si la ce iti zic parintii tai pt ca nu iti vor raul. :stars:

e un om de cuvant.daca promite ceva asa face.atunci cand faci menaj si ptr persoana iubita nu te deranjeaza ptr ca e ca si cum ai face-o ptr tine.crede-ma ca ma gandesc tot mai mult la ce zic ai mei si la ce zic cei de aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai...asta e problema,ca nu din cauza nuntii sunt confuza ci din cauza voastra,ca m-ati ametit si nu mai stiu ce sa fac :yes: ;) :doh: :o: :P :cry:

daca parerile noastre te-au facut sa fi confuza, atunci nu este cazul sa faci acest pas. asa dupa cum spune si mirelutza e un pas extrem de important. mai poate astepta. :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci..parerea mea, un barbat la 20 ani in nici un caz nu e de insuratoare :yes: ...daca el ar fi avut peste 24 datele problemelei ar fi fost altele. Scumpi...mai amana un pic momentul cu maritisul...si doar vezi ca te roaga tot forumul :stars: ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci..parerea mea, un barbat la 20 ani in nici un caz nu e de insuratoare :yes: ...daca el ar fi avut peste 24 datele problemelei ar fi fost altele. Scumpi...mai amana un pic momentul cu maritisul...si doar vezi ca te roaga tot forumul :stars: ;)

da, vreo 4-5 ani, pana trece !

se vor casatorii, poate vor divorta, poate ca nu, insa lasa-i sa cunoasca, sa se exploreze, etc., sa se bucure de viata cu bune si rele !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu gasesc ca maritisul e o chestie f serioasa si nu faci pasul plecand de la premisa : ca daca nu merge imi iau jucariile si divortez....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×