Sari la conținut
Forum Roportal
funny_pic

ce parere aveti despre cei din religia sikh?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

supara-te pe mine, injura-ma, zi ce vrei...dar nu faci bine ce faci !

prin tot ce ai spus aici nu razbate decat o incercare de-a ta de a-ti justifica tie insasi lucrurile care nu-ti plac la el si pe care realizezi ca nu le vei putea schimba, o cale de a accepta ceva ce deja nu agreezi.

 

i-ai gasit scuza pentru gelozie. gelozia nu e scuzabila sub nici o forma !

i-ai gasit scuza pentru ca a impus niste limitari ale comportamentului vostru intim.

il iubesti enorm dar nu 100%. spune-mi, care este procentul corespunzator lui "enorm"?

el a acceptat cu greu faptul ca nu mai esti virgina si asta nu-ti da de gandit.

ai decalat data nuntii de la patru (!) ani la cateva luni pentru ca vrei sa te culci cu el mai repede.

vei munci dupa scoala...daca iti da el voie ! te-ai gandit pentru cate altele va trebui sa-i ceri voie dupa ce devii sotie legitima?

 

iar bomboana de pe coliva este faptul ca regreti ca te mariti asa repede pentru ca...vroiai si tu sa fii majora cand se va intampla evenimentul ! :good:

 

cu ai tai ai vorbit? nu ma refer doar la parinti, ci si la alte rude, prieteni, apropiati, tineri de aceeasi varsta, oricine cunoaste cat de cat situatia si-ti poate da un sfat constructiv.

nu te injur,nu ma supar.ii gasesc scuza ptr orice daca asta doresc.si nu e vb doar de relatii sexuale,nu doar ptr asta am schimbat data nuntii.sunt mai multe motive dar e singurul pe care il pot face public,da,vroiam sa fiu majora,dar asta e.

limitele in ceea ce priveste viata noastra intima sunt la toti cei de religia lui,nu doar la noi.stiam asta inainte sa accept o astfel de relatie dar credeam ca voi putea rezista.acum imi dau seama ca nu e asa,ca am gresit dar nu pot sa renunt la el.

despre gelozie...si eu sunt foarte geloasa si fara motiv.spre deosebire de mine el are zeci de motive sa fie gelos.in + atat timp cat gelozia lui nu ma afecteaza,nu am de ce sa ma plang.

il iubesc,enorm,asa cum am mai spus.nu cred ca atunci cand iubesti pe cineva mult trebuie neaparat sa fie 100%.poate ca am unele indoieli in ceea ce il priveste dar se poate trece cu vederea,asa cum a trecut si el cu vederea greselile mele(care nu au fost chiar putine) si pe care inca le mai fac(si nu sunt chiar asa de mici)

nu ma deranjeaza sa-i cer voie in ceea ce fac,el de asemenea imi cere voie.nu-mi interzice nimic,doar ca nu vrea sa lucrezi,nu ii place asta.prefera sa stau acasa ptr ca el considera ca asa e mai bine.

 

scuza-ma ca intreb.....cati ani ai?

nu prea multi,aproape 16

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la 16 ani casatorie?

si ce scoala plateste el? scoala la varsta ta e gratuita

sau plateste cheltuielile tale...integral.....iar in cazul asta scuza-ma ca o spun franc....dar nu-i adevarata afirmatia ta cum ca provii dintr-o familie instarita.

cu siguranta ai motivele tale sa faci acest pas.....dar incearca sa privesti problema independent de bani......daca ar fii sarac lucrurile ar sta altfel?????eu cred ca da.

el nu-si ia o nevasta la modul european....ci altceva ce nu mai are voie de de la abolire[stii la ce ma refer]

scuza-ma....nu-ti cunosc situatia,dar cred ca ar trebui sa vorbesti pe PM sau mess cu o femeie.....dark ar fi potrivita. bafta multa :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la 16 ani e greu de afirmat ca iubesti cu adevarat. ai doar iluzia ca iubesti.

 

nu ma deranjeaza sa-i cer voie in ceea ce fac,el de asemenea imi cere voie.nu-mi interzice nimic,doar ca nu vrea sa lucrezi,nu ii place asta.prefera sa stau acasa ptr ca el considera ca asa e mai bine.

nu prea multi,aproape 16

marita-te, fa si niste copii repede, stai acasa si cand vei avea 30 de ani o sa-ti para rau ca nu ti-ai trait adolescenta ca toti ceilalti.

 

nu mai esti virgina si n-ai decat aproape 16 ani? :good: parintii tai ce au pazit?

Editat de flori de camp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu mai esti virgina si n-ai decat aproape 16 ani? :good: parintii tai ce au pazit?

 

 

 

evolutia, mama, evolutia... :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
el e gata sa renunte la tara lui ptr mine

unde l-ai cunoscut? e foarte important.

 

evolutia, mama, evolutia... :stars:

asta nu este evolutie. este neglijenta adultilor.

 

pana ma voi casatori cu el mai am de asteptat 4 ani,asta inseamna 4 ani fara contacte.in cazut acesta,eu ce pot face? :lol2:

daca il iubesti ... RABZI. si cred ca asta ti-ar fi o lectie foarte de folos :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta nu este evolutie. este neglijenta adultilor.

 

 

 

pai el este adult, precum vezi o protejeaza.

 

cred ca tot un copil a facut-o femeie, daca se poate zice asa... :good:

 

in fine, neglijenta parintilor cred...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in curand ma voi muta cu el si ma gandeam ca poate...stiu eu...voi face ceva sa ma satisfaca,.......

si mai ziceau unii sa nu invatam fata la nebunii :stars: cred ca mai degraba ne da ea noua lectii :good:

 

 

deci...din cate vad nimeni nu are nu raspuns acceptabil la problema mea :lol2: :doh: :o:

pentru tine raspuns acceptabil ce inseamna? sa-ti spune "marita-te'?????

scuza-ma dar e ca si cand ti-am spune "spanzura-te"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si mai ziceau unii sa nu invatam fata la nebunii :stars: cred ca mai degraba ne da ea noua lectii :good:

 

 

logic...noi inca mai credem in povesti cu zmei si ilene cosanzene... :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai scumpik, sper sa-ti vina mintea la cap. cum sa renunti la scoala pentru a te marita? te duci cu el in India? ai grija poate nu vei mai putea sa te intorci.

preferi sa ajungi o femeie maritata cu 10 clase doar? sau cat ai, ma rog ....

viata e frumoasa. poti avea ambitii. mai ai multe de trait si de invatat depsre iubire, relatii. nu se rezuma totul la sex. vad ca la tine toata problema se rezuma la sex. nu poti astepta! chiar daca e adevarat ca 4 ani sunt niste ani considerabili .... ai nevoie de acte pentru sex?

hai sa-ti spun o poveste. o fata, un baiat. prieteni de ceva ani. n-au mai rezistat si s-au casatorit. in jur de 20-22 ani. ea a renuntat la facultate. a facut un copil. amandoi muncesc. dar concediile le petrec mai mult fara copil. vor sa se distreze! mai mult de cat o faceau cand erau doar prieteni. pe masura ce inaintezi in varsta, gusti altfel distractia.

tu nici macar o casnicie ca a lor nu vei avea. tu vei sta acasa, vei avea grija de copii, iti vei astepta sotul toata ziua. el va veni obosit. vei vrea sa te distrezi. amestecul asta de religii pe care am inteles ca il are....nu cred ca-i permite asta. cu alte cuvinte... te vei inchide in casa. pacat de tineretea ta! :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la 16 ani casatorie?

si ce scoala plateste el? scoala la varsta ta e gratuita

sau plateste cheltuielile tale...integral.....iar in cazul asta scuza-ma ca o spun franc....dar nu-i adevarata afirmatia ta cum ca provii dintr-o familie instarita.

cu siguranta ai motivele tale sa faci acest pas.....dar incearca sa privesti problema independent de bani......daca ar fii sarac lucrurile ar sta altfel?????eu cred ca da.

el nu-si ia o nevasta la modul european....ci altceva ce nu mai are voie de de la abolire[stii la ce ma refer]

scuza-ma....nu-ti cunosc situatia,dar cred ca ar trebui sa vorbesti pe PM sau mess cu o femeie.....dark ar fi potrivita. bafta multa :stars:

ma,acum familia mea is permite tot ce vreau.el vrea sa plateasca si nu a fost de acord ca ai mei sa ma mai intretina,si au fost multe discutii pe tema asta.da ar fi sarac tot acelasi lucru ar fi,nu ma uit la banii lui.nu-s materialista.

 

la 16 ani e greu de afirmat ca iubesti cu adevarat. ai doar iluzia ca iubesti.

marita-te, fa si niste copii repede, stai acasa si cand vei avea 30 de ani o sa-ti para rau ca nu ti-ai trait adolescenta ca toti ceilalti.

 

nu mai esti virgina si n-ai decat aproape 16 ani? :doh: parintii tai ce au pazit?

nu fac copii acum.e mult prea devreme.

nu mai sunt virgina,asta e.am vrut sa imi incep viata sexuala si am facut-o.mama e tot timpul alaturi de mine indiferent de decizie,nu a fost de acord sa fac asta dar daca aceasta a fost dorinta mea,m-a sustinut.

 

unde l-ai cunoscut? e foarte important.

l-am cunoscut printr-o amica.a venit in romania acum ceva timp si ne-am cunoscut,am tinut legatura pe internet si...iata-ne aici

 

si mai ziceau unii sa nu invatam fata la nebunii :lol2: cred ca mai degraba ne da ea noua lectii :good:

pentru tine raspuns acceptabil ce inseamna? sa-ti spune "marita-te'?????

scuza-ma dar e ca si cand ti-am spune "spanzura-te"

nu vreau neaparat un raspuns,mai degraba un sfat.nu vreau morala,sau alte chestii de genu.doar un sfat

 

mai scumpik, sper sa-ti vina mintea la cap. cum sa renunti la scoala pentru a te marita? te duci cu el in India? ai grija poate nu vei mai putea sa te intorci.

preferi sa ajungi o femeie maritata cu 10 clase doar? sau cat ai, ma rog ....

plec in india dupa ce termin scoala.ma mut cu el in sensul ca vine aici si vom sta impreuna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×