Sari la conținut
Forum Roportal
funny_pic

ce parere aveti despre cei din religia sikh?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu vreau neaparat un raspuns,mai degraba un sfat.nu vreau morala,sau alte chestii de genu.doar un sfat

sfat? fiti prieteni doar. mai asteapta cu maritatul. ai toata viata inainte sa te mariti, la o varsta cand vei stii ce sa faci. acum inca nu esti suficient de matura pentru a lua o astfel de decizie. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sfat? fiti prieteni doar. mai asteapta cu maritatul. ai toata viata inainte sa te mariti, la o varsta cand vei stii ce sa faci. acum inca nu esti suficient de matura pentru a lua o astfel de decizie. :good:

offffffffffffffff....si cum sa aman???totul e planificat,parintii lui au hotarat deja unde va fi nunta,unde vom pleca in "luna de miere".... :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
offffffffffffffff....si cum sa aman???totul e planificat,parintii lui au hotarat deja unde va fi nunta,unde vom pleca in "luna de miere".... :good:
oricate organizari s-ar face si oricine ar face aceste organizari, este alegerea ta pana in ultima clipa - cand esti intrebata daca vrei sa te casatoresti, poti spune NU la fel de bine cum poti spune DA

 

important este sa fii sigura pe ce vrei

 

acum nu prea se mai poarta casatoriile la varste fragede, dar nu inseamna ca neaparat esti condamnata tu la ceva daca alegi aceasta varianta - poate sa fie exact ceea ce ai nevoie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mportant este sa fii sigura pe ce vrei

 

acum nu prea se mai poarta casatoriile la varste fragede, dar nu inseamna ca neaparat esti condamnata tu la ceva daca alegi aceasta varianta - poate sa fie exact ceea ce ai nevoie!

dar daca nu e ceea ce am nevoie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar daca nu e ceea ce am nevoie?

asta numai tu poti sa stii!

numai tu hotarasti - si nu doar in ceea ce priveste casatoria, ci in general, in viata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand ai nevoie de ceva, stii ce este acel ceva d ecare ai nevoie. tu te indoiesti deja.

cum sa amani? asa cum ai spus si 'da'. :good:

eu nu cred sa existe fata care sa aiba NEVOIE sa se marite la nici 16 ani. pentru sex? nu cred.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
atunci lasa maritisul pentru cand nu vei mai fi confuza :good:

pai...asta e problema,ca nu din cauza nuntii sunt confuza ci din cauza voastra,ca m-ati ametit si nu mai stiu ce sa fac :stars: :lol2: :doh: :o::lol2: :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai...asta e problema,ca nu din cauza nuntii sunt confuza ci din cauza voastra,ca m-ati ametit si nu mai stiu ce sa fac :stars: :yes: ;) :doh: :o: :P

Scumpika..maritisul e o chestie f serioasa, fa cum crezi ca iti e mai bine.

Eu pe sotul meu il cunosc de la 16 ani, dupa 4 ani ne-am hotarat sa ne casatorim, desi mama mea care il iubeste ca pe copilul ei m-a rugat sa mai astept ca nu cumva maritisul sa-mi afecteze planurile de viitor, ca na... ea s-a maritat la 20 ani si tata nu a mai lasat-o sa-si continue studiile.

In toamna o sa facem 3 ani de casat, nu ne pare rau, desi am avut si noi momente aiurea, asta rezultat al imaturitatii mele si influente din exterior.

Acum depinde de cei din jur si de tine. Eu am facut un mare compromis pt el si nu imi pare rau...lusem la facult la zi, fara taxa si am hotarat sa-mi continuui studiile la distanta...si de gura mea s-a inscris si el la a doua facult. Acum depinde si de compromisurile pe care le faci....desi eu cred ca totusi e prea scurta perioada decand va cunoasteti. Sfatul meu e sa stai cel putin 2 ani sa va cunoasteti mai bine, traseaza-ti exact ce vrei sa faci dupa ce iti terimini scoala, daca el iti v-a impartasi aceleiasi dorinte....

 

Viata in 2 presupune o gramada de sacrificii (frumoase), gatit, menaj si aici mai adaug plimbarile, excursiile, copii...esti pregatita pt asa ceva?

 

El e pregatit sa traiasca langa o femeie moderna care poate va dori sa lucreze, sa fie activa......???

 

 

PS: Mi-am adus aminte..Cutzu a renuntat la nunta cu cateva saptamani inainte :cry:

Editat de mirelutza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×