Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum am vazut la stiri ca sunt 73 de persoane vindecate, dar avem deja multi medici si asistente infestate de Covid-19...!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, Stu' a spus:

cei mai saraci, de fapt, sufera cel mai mult si real in timpul unei crize.

Ce inseamna cei mai saraci ? Ca toti se plang ca nu se ajung cu salariul de la o luna la alta, inclusiv cei cu 10.000 lei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 minute, NicolaeT a spus:

 

Acum 3 ore, Vriies a spus:

 

Nicolae, nu am spus ca cei care se plang mai mult. Ci cei care sunt cu adevarat mai saraci si spre limita subzistentei deja.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ultimele zile au fost cam 20 de grade in tara, vreme de primavara, iar duminica seara, cam pe la orele 22 cand ordonanta de a sta in casa obligatoriu intra in vigoare, in toata tara a inceput sa ninga vartos, incat oamenii isi aduc din beciuri brazii artificiali de craciun, ca oricum stau in casa si coc prajituri. Cum se face ca vremea asculta de Monitorul Oficial si baga romanii cu sila in casa? Pareri?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gradina Maicii Domnului.

A vazut barbosul ca romanii ies aiurea pe coclauri daca e vreme frumoasa, asa ca a schimbat macazul.

Barbosul sustine guvernul Romaniei.

Editat de Enki
  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a atras atentia Vriies, cand am facut aluzii de genu' si mi-am editat postul. Da' nu sunt eu cu disciplina pe aici.:smile:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, adal* said:

Mie mi-a atras atentia Vriies, cand am facut aluzii de genu' si mi-am editat postul. Da' nu sunt eu cu disciplina pe aici.:smile:

 

49 minutes ago, Enki said:

Gradina Maicii Domnului.

A vazut barbosul ca romanii ies aiurea pe coclauri daca e vreme frumoasa, asa ca a schimbat macazul.

Barbosul sustine guvernul Romaniei.

 

Eh, io ziceam să nu transformăm acest topic în alte chestii gen „și dă-i și luptă”, pentru că există sufient loc pe acest forum în care am putea vorbi despre religie, filosofie, extrtereștri, sex și altele sau să ne beregățim. 

Ziceam că această problemă, deocamdată e mult prea serioasă și merită să discutăm despre ea fără a o amesteca cu altele. Adal m-a înțeles și cu această ocazie are o bilă albă din partea mea.

Dar bine, fiecare poate face ce vrea, nu-i bai. La urma urmei noi dăm tonul la tot.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×