Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De ce zici asa, Vriies? Ce am postat eu reprezinta unul din tipurile de abordări ale problemei in societatea romaneasca. Nu prea stai pe fb, asa-i?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie clar. am glumit, chiar nu ma deranjeaza si oricum zic eu sa evitam pozitiile rigide, care ne pot aduce incoveniente in privinta confortului... spiritual.:smile:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 16 minute, adal* a spus:

Mie mi-a atras atentia Vriies, cand am facut aluzii de genu' si mi-am editat postul. Da' nu sunt eu cu disciplina pe aici.:smile:

Avand in vedere ca singura postare editată pe ultimele doua pagini era a mea, ma vad nevoita sa intreb: what do you mean?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Just now, Enki said:

De ce zici asa, Vriies? Ce am postat eu reprezinta unul din tipurile de abordări ale problemei in societatea romaneasca. Nu prea stai pe fb, asa-i?

Nu prea stau, recunosc. Folosesc facebook-ul doar pentru felicitări și mesaje. Rar când mai comentez și io ce spune unul sau altul. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Enki a spus:

Avand in vedere ca singura postare editată pe ultimele doua pagini era a mea, ma vad nevoita sa intreb: what do you mean?

Nu conteaza, am zis ca am glumit. De fapt nu am chef sa iti explic. Nu este deloc ceva important. Credeam ca ai fost pe faza.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci, ca idee. La inceput se zicea ca virusul asta nu supravietuieste la temperaturi mai ridicate de 25 sau nu stiu cat de grade, acum a inceput sa circule ca nu supravietuieste la temperaturi scazute. Bon. Cum ar veni, e bine oricum ai da-o.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 minute, Vriies a spus:

 

Dar bine, fiecare poate face ce vrea, nu-i bai. La urma urmei noi dăm tonul la tot.

:biggrin: Eu mi-am invatat "lectia de viata", aceea de-a accepta punctul de vedere al celor cu care interactionez, a nu raspunde la provocaile dusmanilor mei (deja stiuti de catre mine) si a-mi exprima punctul de vedere fara a jigni pe nimeni, bineinteles!

On: Agresivitatea acestei epidemii (transformata deja in pandemie) ma nelinisteste si trebuie sa ne concentram pe solutii, nu pe vinovati...!(opinia mea)

Editat de Lucia N
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, adal* a spus:

Nu conteaza, am zis ca am glumit. De fapt nu am chef sa iti explic. Nu este deloc ceva important. Credeam ca ai fost pe faza.

Am vazut. Oricum, nu trebuia sa te explici, dar eu am sa ma explic totusi, just in case. Pentru ca niciodata nu editez un post ca sa sterg mesajul sau ideea principala, sau sa ascund ceva, doar ca sa adaug ceva sau daca mi-au scapat greseli de scriere.

Edit: Ma jur pe dujmanii mei.:lol2:

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Enki said:

Deci, ca idee. La inceput se zicea ca virusul asta nu supravietuieste la temperaturi mai ridicate de 25 sau nu stiu cat de grade, acum a inceput sa circule ca nu supravietuieste la temperaturi scazute. Bon. Cum ar veni, e bine oricum ai da-o.

Mda, până la urmă asta e o chestie foarte importantă și e bine de știut pentru noi toți. Inițial se zicea că virusul nu rezistă la temperaturi mai mari de 20 de grade. Ulterior, au venit chinezii și au zis: „Ehe, nu vă culcați pe o ureche, virusul ăsta poate fi anihilat abia la temperaturi mai mari de 36 de grade”. Acum pe tine te aud că unii ar zice că n-ar supraviețui la temperaturi scăzute. 

Hei, io pe cine să cred? 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×