Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 2 minute, Vriies a spus:

Hei, io pe cine să cred? 

:biggrin: Eu zic sa-ti "crezi" "Intuitia"...

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
7 minutes ago, Lucia N said:

:biggrin: Eu mi-am invatat "lectia de viata", aceea de-a accepta punctul de vedere al celor cu care interactionez, a nu raspunde la provocaile dusmanilor mei (deja stiuti de catre mine) si a-mi exprima punctul de vedere fara a jigni pe nimeni, bineinteles!

On: Agresivitatea acestei epidemii (transformata deja in pandemie) ma nelinisteste si trebuie sa ne concentram pe solutii, nu pe vinovati...!(opinia mea)

Io propuneam să nu ne provocăm, măcar pe acest topic. Și să încercâm să venim cu orice, cu ceea ce ni se pare nouă că ar fi revelator în această problemă. 

Sigur că după ce se va termina această chestiune nefastă, ne vom putea răfui și cu dușmanii care n-are valoarea noastră, no problem! :biggrin:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Vriies a spus:

Sigur că după ce se va termina această chestiune nefastă, ne vom putea răfui și cu dușmanii care n-are valoarea noastră, no problem! :biggrin:

:biggrin: "Logica Intuitiei" este de necontestat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
28 minutes ago, Lucia N said:

:biggrin: Eu zic sa-ti "crezi" "Intuitia"...

Scuză-mă Luci, dar aici nu-i vorba de intuiție. Ci e vorba de rezultate experimentale care să ne spună clar ce e și cum cu privire la covidu. Recte, rezistă la temperaturi scăzute? Rezstă la temperaturi ridicate? Care-i intervalul de teperaturi în care supraviețuiește și-n care e anihilat sau măcar făcut inofensiv? Cred că aceste lucruri ar fi bine de știut.

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 16 minute, Vriies a spus:

Scuză-mă Luci, dar aici nu-i vorba de intuiție. Ci e vorba de rezultate experimentale care să ne spună clar ce e și cum cu privire la covidu. Recte, rezistă la temperaturi scăzute? Rezstă la temperaturi ridicate? Care-i intervalul de teperaturi în care supraviețuiește și-n care e anihilat sau măcar făcut inofensiv? Cred că aceste lucruri ar fi bine de știut.

:laugh: N-ai inteles nimic, da' nu-i bai!

On: Se spune ca "virusul are inteligenta lui"...:smile:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Vriies a spus:

Eh, io ziceam să nu transformăm acest topic în alte chestii gen „și dă-i și luptă”, pentru că există sufient loc pe acest forum în care am putea vorbi despre religie, filosofie, extrtereștri, sex și altele sau să ne beregățim. 

Ziceam că această problemă, deocamdată e mult prea serioasă și merită să discutăm despre ea fără a o amesteca cu altele. Adal m-a înțeles și cu această ocazie are o bilă albă din partea mea

Fara a merge direct spre ipoteza extraterestrilor sau a lui dzeu, ai fi putut explica schimbarea vremii prin a postula existenta unei arme meteorologice detinuta de romani, folosita cand e nevoie si cu efecte vizibile pe tot teritoriul tarii, tehnologie avansata care ar arata ca mai contam in materie de armata pe mapamond. Si asta tine de subiect, fiind o tratare serioasa a acestuia.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Lucia N said:

:laugh: N-ai inteles nimic, da' nu-i bai!

 

Ăsta-i exact genul de replică pe care am propus să-l evităm. Dar, mă rog, faci cum vrei. 

15 minutes ago, observant said:

Fara a merge direct spre ipoteza extraterestrilor sau a lui dzeu, ai fi putut explica schimbarea vremii prin a postula existenta unei arme meteorologice detinuta de romani, folosita cand e nevoie si cu efecte vizibile pe tot teritoriul tarii, tehnologie avansata care ar arata ca mai contam in materie de armata pe mapamond. Si asta tine de subiect, fiind o tratare serioasa a acestuia.

Nu despre schimbarea vremii eara vorba aici și nu cunosc că am avea o asemenea tehnologie. 

Te rog io mult, despre coronavirus și tot ce are legătură cu acesta. Ok? Dacă știi mai mult despre asta și are legătură cu subiectul, ești invitatul meu să vii cu lămuriri.

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere si din intelegerea pe care-o am pana in acest moment, cam am spus ce era de spus, deci va doresc succes in dezbateri!

S-auzim numai de bine si referitor la aceasta pandemie!

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdată, situația la zi în momentul vorbirii este următoarea:

 

Coronavirus Cases:

373,122

Deaths:

16,314

Recovered:

101,387
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×