Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

locuiesc in bz de vreo 7 ani... si nu il consider cu nimic mai infect decat multe orase din tara..

 

"Stiu ca sunt subiectiv dar nu ma abtin sa spun ca Buzaul are cele mai frumoase fete! Cel putzin vara asta cand am iesit cateva seri la rand pe strazi, am ramas cu dureri de ceafa. Cea mai mare pondere de fete dragutze pe metru patrat!" (am probleme cu reply-ul) are perfecta dreptate, insa fetele sunt toate liceence, ca nu avem p-acolo studente.

si daca compar orasul cu Sibiul din 2007, cu constanta, deva, iasi-ul, slobozia, brasovul, nu il vad deloc infect. poate amicul cand a trecut p-aci a avut parte de experiente traumatizante :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt din buzau ... desi stau mai mult in constanta, de un an jumate. E un oras frumos intr-adevar, dar nu imi pare rau ca am plecat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand vreti( ca decanul buzoian de varsta de pe acest Forum) imi puteti da un PM sau E_Mail( o gasiti la profil)!

Editat de BigBond007

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai buzoienilor si buzoiencelor intre 12 si 24 este targul Dragaica!

Si mai intrati si pe:http://www.buzau.ro/

Editat de BigDefender

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mmm... Dragaica :o:

 

Am facut armata in Buzau. Nu are nimic special Buzaul, dar e un oras cu un suflu pozitiv, mereu asa l-am perceput. Tineret activ. Printre cele mai bune patiserii din tara. Unul din cele mai frumoase parcuri urbane - Crang-ul. Ah, si o regiune absolut superba - Magura, Vulcani, Siriu, Manzalesti, Penteleu... ai ce vedea in jur.

 

Deci, vorba bug-ului Tatae':

 

Unu No Limit

Doi pentru Buss

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fitzroy, ce-mi pare rau pentru buzoienii si buzoiencele, plecati de pe aceste meleaguri, este ca atunci cand revin in Buzau la neamuri, desi le-am lasat pe PM, 3 telefoane( 1 fix si 2 mobile), nu catadicsesc nici macar sa piarda cativa lei noi, ca sa nu mai vorbim sa ne intalnim, ii asteptam acasa si eu si sotia cu cea mai mare dragoste, o data nu am plecat nicaieri o sambata si o duminica!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fitzroy, ce-mi pare rau pentru buzoienii si buzoiencele, plecati de pe aceste meleaguri, este ca atunci cand revin in Buzau la neamuri, desi le-am lasat pe PM, 3 telefoane( 1 fix si 2 mobile), nu catadicsesc nici macar sa piarda cativa lei noi, ca sa nu mai vorbim sa ne intalnim, ii asteptam acasa si eu si sotia cu cea mai mare dragoste, o data nu am plecat nicaieri o sambata si o duminica!

 

Stai, e vorba de buzoienii pe care-i stii doar de aici, de pe forum? Poate pur si simplu n-au... chef de intalniri "de forum". Nici eu nu am, desi Clujul e reprezentat binisor aici :tease:

 

In alta ordine de idei iti sugerez sa pierzi multe weekenduri prin imprejurimi, si sa nu-i mai astepti. Cat am stat in Buzau, poate am ramas in oras un weekend sau doua, in rest mereu eram prin muntii din zona. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doua luni din armata am facut-o la Buzau...doar amintiri placute din Buzau, oameni buni, fete frumoase...era si un baiat Andrei Marius...un bun prieten de care nu mai stiu nimic... pacat :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt buzoianca.Si in ciuda faptului ca acum casa mea e Bucurestiul,si ma duc rar "acasa" acolo,mi-e dor mereu de orasul meu natal :P

 

Nu prea mai am prieteni in Buzau,dar ma leaga totul de el....cand spun ACASA,spun mereu BUZAU. :tease:

 

M-am indragostit de Buzau din poze. Mai ales de Crang. Am un prieten care locuieste in Buzau. Este astrolog si are in site. Il cheama Adrian Mandruta. El a postat poze vechi cu imagini din Buzau. O minune. Are si un forum dedicat buzoienilor. Mereu imi promit ca trec pe acolo. Pare pitoresc, fermecator, cu personalitate orasul. Asa mic cum e. E intim si primitor.
Il stiu pe Adrian.Se pare ca e foarte mica lumea. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×