Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Chiar daca locuiesc in Constanta de aproape 20 de ani, m-am nascut si am copilarit (pana pe la vreo 5 ani si jumatate) in Buzau, un oras care, chiar daca aparent nu are mai nimic deosebit (dupa cum spun unii-altii) pentru mine ramane un oras extraordinar si mi se pare normal sa fie asa... Acum as fi curios sa vad cum este reprezentat "vechiul targ de la intersectie" si pe forumul Roportal. :flowers:

Editat de e-X-plorer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aproape de Bz- Focsani :fool:

[

 

[[/color]

De emotie,am sters mesajul,sunt din Buzau si la profil gasiti adresa de e_mail!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca in sfarsit mai vad si eu 2-3 tangentze cu vechiul oras-targ. :fool: Cum vi se apre in prezent, Buzaul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tatal meu s-a nascut in Patarlagele. Rudele mele de prin judet si oras. Eu am facut niste cursuri de specializare in Buzau. O bucata de vreme am locuit acolo. Cred ca a fost cea mai frumoasa perioada din viata mea. Desi familiarizata cu viata din capitala, acolo mi s-a parut... altfel, in sensul bun al cuvantului. Liniste, multa verdeata, curatenie, oameni sociabili...

ma opresc aici pt ca mi s-a facut parca si mai dor :fool: chiar imi lipseste :mda:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma bucur ca in sfarsit mai vad si eu 2-3 tangentze cu vechiul oras-targ. :cry: Cum vi se apre in prezent, Buzaul?

 

''Nasc si la Buzau oameni'',imi pare rau ca eu reprezint generatia de peste 60 ani.Daca vreti sa treceti prin oras si sa ne vedem este suficient in prealabil sa dati un e_mail la adresa:''dan_angelo45@yahoo.com"(consult zilnic fisierul de mesaje)

Mai multe despre Buzau pe situl:www.buzau.ro-Buzaul Online.

Cu stima,Dan-Gabriel

PS.Mai apropiat de varsta voastra este de pe acest forum''Mr.SickSpeak''

Acelasi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sunt din Buzau :doh: dar acum stau mai mult prin Bucuresti...off...facultatea asta! :cry:

 

Am facut-o la Iasi in perioada 1963-1968!Sunt targovet de 4 generatii,tata din Arges, iar mama din ''sarbi''(eronat,erau bulgari gradinari), toti pe care ii cheama Boiangiu sau Donciu si au stat in ''Mahalaua de Jos''sunt neamuri directe sau afine cu mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×