Sari la conținut
Forum Roportal
Teddy ''-''

Demascarea Elitei Oculte, Noua Ordine Mondiala, Illuminati

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1 minute ago, Teddy ''-'' said:

Nu iti cer sa ma crezi, dar vreau sa iti pun o intrebare. Daca intr-o zi afli la tv ca va trebui sa iti pui cip, pentru ca banii lichizi nu vor mai fi valabili iar daca vrei sa cumperi sau sa vinzi trebuie neaparat sa accepti cip-ul (exact asa cum scrie in Biblie) Ce faci?

Dacă va fi musai să-mi pun cip și nu voi avea încotro, atunci îmi voi pune cip. Aia e!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Vriies said:

Dacă va fi musai să-mi pun cip și nu voi avea încotro, atunci îmi voi pune cip. Aia e!

Chiar daca cu toate ca Biblia te-a avertizat de 2000 de ani sa nu faci asta?

Apocalipsa Sfântului Ioan Teologul

Cap. 13
17. Încât nimeni să nu poată cumpăra sau vinde, decât numai cel ce are semnul, adică numele fiarei, sau numărul numelui fiarei.
Cap. 14
9. Şi al treilea înger a venit după ei, strigând cu glas puternic: Cine se închină fiarei şi chipului ei şi primeşte semnul ei pe fruntea lui, sau pe mâna lui,
11. Şi fumul chinului lor se siue în vecii vecilor. Şi nu au odihnă nici ziua nici noaptea cei ce se închină fiarei şi chipului ei şi oricine primeşte semnul numelui ei.
Cap. 16
2. Şi s-a dus cel dintâi şi a vărsat cupa lui pe pământ. Şi o bubă rea şi ucigătoare s-a ivit pe oamenii care aveau semnul fiarei şi care se închinau chipului fiarei.
Cap. 19
20. Şi fiara a fost răpusă şi, cu ea, proorocul cel mincinos, cel ce făcea înaintea ei semnele cu care amăgea pe cei ce au purtat semnul fiarei şi pe cei ce s-au închinat chipului ei. Amândoi au fost aruncaţi de vii în iezerul de foc unde arde pucioasă.
Cap. 20
4. Şi am văzut tronuri şi celor ce şedeau pe ele li s-a dat să facă judecată. Şi am văzut sufletele celor tăiaţi pentru mărturia lui Iisus şi pentru cuvântul lui Dumnezeu, care nu s-au închinat fiarei, nici chipului ei, şi nu au primit semnul ei pe fruntea şi pe mâna lor. Şi ei au înviat şi au împărăţit cu Hristos mii de ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aceasta Katherine Albrecht are

- telefon mobil cu card care poate fi depistat prin satelit

-abonament nominal pe mijloace de transport care poate fi urmarit in sistem

-card bancar cu care face cumparaturi online

-pasaport cu care iese din tara si este inregistata in sistem

?

Ei, daca le are, astea nu i s-au parut dubioase cand au aparut si le foloseste, acum doar pentru ca a aparut o noua metoda prin care poti fi urmarit, ce problema are?

In plus, cand incepe sa vorbeasca despre semnul fiarei, isi pierde orice credibilitate. Coiful de staniol pentru ea, va rog.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Teddy ''-'' said:

Chiar daca cu toate ca Biblia te-a avertizat de 2000 de ani sa nu faci asta?

Apocalipsa Sfântului Ioan Teologul

 

Poi, care 2000 de ani? Când crezi tu că a fost redactată Biblia în forma pe care o citim noi azi?

Și unde a vorbit Biblia dspre „cipuri implantate”, că nu văzui pea bine. :smile:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ea nu vorbeste despre mobile si pasapoarte. Ea vorbeste despre proiectul RFID, care e periculos pentru oameni. E om din interior dar bineinteles tu esti de acord cu satanistii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 minutes ago, Vriies said:

Poi, care 2000 de ani? Când crezi tu că a fost redactată Biblia în forma pe care o citim noi azi?

Și unde a vorbit Biblia dspre „cipuri implantate”, că nu văzui pea bine. :smile:

In orice varianta a Bibliei scrie sa nu accepti semnul pe mana dreapta sau pe frunte, ca vom fi siliti altfel nu putem cumpara si nici vinde. Iti arat si din Biblia de la 1688 daca vrei. Scrie si acolo. Totusi sunt cateva sute de ani in cazul celei de la 1688. ''

16. Şi ea îi sileşte pe toţi, pe cei mici şi pe cei mari, şi pe cei bogaţi şi pe cei săraci, şi pe cei slobozi şi pe cei robi, ca să-şi pună semn pe mâna lor cea dreaptă sau pe frunte.
   
Editat de Teddy ''-''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alo? Mobilele, pasapoartele, cardurile bancare, abonamentele nominale - toate iti pot trada locatia si sa sa stie unde esti.

Are ea o problema cu rfid, dar asta face acelasi lucru cu cele enumerate de mine mai sus. Dupa ce e cum am zis, demna de coiful de staniol, mai e si ipocrita.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Just now, Teddy ''-'' said:

In orice varianta a Bibliei scrie sa nu accepti semnul pe mana dreapta sau pe frunte, ca vom fi siliti altfel nu putem cumpara si nici vinde. Iti arat si din Biblia de la 1688 daca vrei. Scrie si acolo. Totusi sunt cateva sute de ani in cazul celei de la 1688.

Nu mi-ai răspuns la întrebarea când crezi tu că a fost redactată biblia, așa cum o știm noi azi :smile:

În orice caz, faptul că s-ar  spune să nu accepți semnul de pe mâna dreaptă sau pe frunte, nu înseamnă că s-ar referi și la afurisitul de cip! Habar n-aveau ăia (care credeau că Pământul are colțuri), pe vremea aia despre „cip”! :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Vriies said:

Nu mi-ai răspuns la întrebarea când crezi tu că a fost redactată biblia, așa cum o știm noi azi :smile:

În orice caz, faptul că s-ar  spune să nu accepți semnul de pe mâna dreaptă sau pe frunte, nu înseamnă că s-ar referi și la afurisitul de cip! Habar n-aveau ăia (care credeau că Pământul are colțuri), pe vremea aia despre „cip”! :laugh:

nu credeau ca pamantul are colturi, asa se vorbea atunci metaforic. Daca eu iti spun azi ''in toate colturile pamantului'' inseamna ca ma refer la planeta cu colturi? E absurd... Vroiai sa iti scrie in Biblie cuvantul ''RFID''? Si aia e absurd. Scrie clar sa nu accepti semnul pe mana dreapta sau pe frunte fara de care nu poti cumpara sau vine. Nu e destul de clar? Hai sa fim seriosi... Deci stii sa despici firu in 4...dar cand mesajul e atat de simplu, omul nu il mai intelege. Deci avem atata tehnologie si putem controla vremea, zburam si mergem pe ape si pe sub ape dar un mesaj atat de simplu, nu suntem capabili sa il intelegem? E absurd...pe bune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 hours ago, Teddy ''-'' said:

 

Enki eu ti-am aratat deja in spate ce poate face acel cip, daca nu poti tine pasul cu mine e problema ta. Am sa te rog sa fi mai atenta, ca ma faci sa tot repet. Daca esti obosita intra si tu cand esti odihnita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×