Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Fetele iubeste pe cine vor ... eu insa m-am accidentat ieri in bucatarie, a cazut pe mana dreapta un borcan greu, nici nu stiu ce continea, l-am aruncat inapoi in cabinetul cu mirodenii ca urlam de durere.   In viata mea nu mi s-a intamplat asa ceva, imediat s-a inegrit pe jumatate mana si a iesit ca o boaba de afina o umflatura care m-a ingrozit.   Am scos din congelator marar pe care am lucrat destul si strangeam pe rana ca se modeleaza dupa forma dorita, am scos si patrunjelul pe urma untul si pe rand ce mai era pe acolo pana a disparut bobita aproape ca se incalzeau repede.   Pe dimineata s-a facut mult mai aspectuos dar am sunat doctorul, m-a trimis la raze si nu crede ca e rupt ceva doar fisurat ca nu ma plang de durere deja.  Era o lume la raze dar tehnicienii m-au luat prima ca aveau ceal mai putin de lucrat cu mine, nu imbracat-dezbracat doar stat pe un scaun 3 minute.   In sala de asteptare voiam sa beau apa ca aveam o sticluta de apa gazoasa din Italia si cand intorc dopul, pe mine era un sfert din sticla dar pe caldura asta era binevenit.   Lumea zambea de dupa masca, fara echipament nu are acces nimeni niciunde in loc public, din alimentara au scos un om ca nu se impart masti mai nou niciunde.   I-a dat cineva ca sa-si termine cumparaturile ca era om batran, aproape plangea ca n-a mai patit asa ceva.   Am luat carne de vita sa fac Hungarian Goulash, faina din moara Indienilor Navajo pentru Spätzle iar la Aprozarul Bio am cumparat caise foarte mari si dulci si 3 feluri de cepe.   Acolo se lipeau peste tot pe pereti afise ca nu se intra fara masca si se controla la intrare.   Era o comanda abia primita de la governor sau de unde cat eram la doctor.  Am dormit si iar mi-e somn ca am suferit destul ieri abia dormit noaptea ceva.   O zi cu ghinion in casa unde nu prea se intampla nimic  :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parkour este hobby, sinucidere sau sport extrem ... 

https://evz.ro/ce-este-parkour-hobby-ul-in-urma-caruia-tinerii-isi-pierd-viata-fulgerator.html

Au mai fost si Balena Albastra ca si pozele pe marginea prapastiei si in gura crocodilului ... inventat de nu stiu cine si cu ce scop sa ucida tineri pentru un ideal  :no:  De mers in armata este privit destul de negativ de tinerii de azi, dar a recurge la asa o activitate, este considerat erou sau super OM???

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi sunt pițipoancă. Am curcubeu pe moacă. Mai mult kwur decât koobew.

FB_IMG_1594662993244.jpg

Editat de MissHyde
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×