Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 4 minute, observant a spus:

Am gasit. Te citez: "Daca exista un astfel de prototip (si exista, ire-fut-abil), fie este de fapt un frustrat abstinent, care nu capata despartitura care miroase urat daca nu e spalata, fie are succes si doamnele pun botul epilat, respectiv neepilat la futac."

Postarea ta e din 2010. Am tinut minte chestia asta timp de 10 ani. Nu-mi iese din cap. As vrea sa o uit. Dar cred ca voi muri cu ea in minte.

 

 

Ai dreptate, eu am scris, niciun Memo sau Nemo sau ce ai scris mai devreme...

Dar contexul in care am scris e doar un joc de cuvinte, tu l-ai asimilat complet, ha?

Un fel de complex al ginecologului...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce e ciudat, Kontroversy, este ca aceasta metafora a ta imi afecteaza felul in care privesc femeile. Fac cunostinta cu  o femeie respectabila, frumoasa, inteligenta, eleganta, sensibila, dar ma gandesc: "despartitura ei miroase urat daca nu e spalata, asa a zis Kontroversy pe Roportal". E foarte bizar. 

De ce, Kontroversy? De ce a trebuit sa folosesti aceasta bulversanta figura de stil?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, observant a spus:

Ce e ciudat, Kontroversy, este ca aceasta metafora a ta imi afecteaza felul in care privesc femeile. Fac cunostinta cu  o femeie respectabila, frumoasa, inteligenta, eleganta, sensibila, dar ma gandesc: "despartitura ei miroase urat daca nu e spalata, asa a zis Kontroversy pe Roportal". E foarte bizar. 

De ce, Kontroversy? De ce a trebuit sa folosesti aceasta bulversanta figura de stil?

Hm.

Nu stiu. Dar intipariri asemanatoare  mi s-au intamplat si mie.

Imi vine sa iti scriu sa o lasi si tu mai moale dar ma gandesc ca iar o sa fii afectat iremediabil, asa ca nu o fac.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, K0ntr0VerSy a spus:

Hm.

Nu stiu. Dar intipariri asemanatoare  mi s-au intamplat si mie.

Imi vine sa iti scriu sa o lasi si tu mai moale dar ma gandesc ca iar o sa fii afectat iremediabil, asa ca nu o fac.

Acum ai reactionat intelept si scaparator. Mersi pentru feedback, e util. Spor la postat!

Editat de observant

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 minute, observant a spus:

Ce e ciudat, Kontroversy, este ca aceasta metafora a ta imi afecteaza felul in care privesc femeile. Fac cunostinta cu  o femeie respectabila, frumoasa, inteligenta, eleganta, sensibila, dar ma gandesc: "despartitura ei miroase urat daca nu e spalata, asa a zis Kontroversy pe Roportal". E foarte bizar. 

De ce, Kontroversy? De ce a trebuit sa folosesti aceasta bulversanta figura de stil?

Creierul tau... 

FB_IMG_1599779756623.jpg

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba nu, am fost tot intrigant si cu acelasi tip de ironii, amestecat totusi cu sinceritate.

Dar mi-am amintit ca eu, cand sunt in astfel de situatii, ma gandesc la entropie si functioneaza.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesantă depănarea de amintiri dintre Observant și Kontro. Interesante , mai ales, amintirile lui Observant. Amintiri pe care a ținut neapărat să le pună pe tapet. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am intrat pe topicul cu pricina. Dezbaterile de atunci clar se diferentiaza de cele de acum. Chiar m-a luat nostalgia. Cati oameni faini a pierdut Roportalul... Dar asa e ciclul vietii... Din pacate... Stiu.. Par o baba comunista... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 minutes ago, Maeve. said:

Eu am intrat pe topicul cu pricina. Dezbaterile de atunci clar se diferentiaza de cele de acum. Chiar m-a luat nostalgia. Cati oameni faini a pierdut Roportalul... Dar asa e ciclul vietii... Din pacate... Stiu.. Par o baba comunista... :o:

Stai liniștită, că m-am uitat și io prin urmă. Într-adevăr, erau dezbateri uneori pline substanță și definitiv pline de umor. Mă amuză, totuși, că Observant a reținut, a fost marcat și a pus pe tapet aici numai metafora cu „despărțitura” - mă rog, scrisă într-un anumit context. :biggrin:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×