Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

Schimbare de sex la 11 ani

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Angelina Jolie nu-i, insa (din cite stiu eu) Brad Pitt este :)

mai este oare de la atata bautura, droguri si alte excese?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca-s sănătoși mintal, știu doar ca eu nu as fi luat decizia asta.

Si cand o sa fie vorba de religie prefer sa decidă atunci cand e capabil singur, fara niciun fel de influență din partea mea sau a unor persoane care se ocupa cu indoctrinarea, sa pună totul în balanță și să aleagă.

Orice ar alege that is.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun. Sa zicem ca sunt intregi la minte.

 

Unde se va ajunge asa?

Societatea nu are si rolul de a proteja copiii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba da, dar daca e sa se voteze o lege, sa fie inclus si botezul "obligatoriu" și pedepsita si indoctrinarea religioasa pana la varsta de 18 ani.

Sa mearga atunci cine vrea, sa se boteze, sa devina habotnic sau nu.

Dar doar dupa 18 ani.

La fel cum ar trebui oprite tot felul de alte practici pe care nu le alege un copil.

Nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca Brad Pitt a semnat ca primarul pentru ca a insistat atit fiica, cit si fosta sotie. Se stie ca Angelina nu impune nicio limita copiilor si ii încurajeaza sa faca ceea ce vor. Spre deosebire de ea, Brad a incercat sa le impuna limite, dar n-a prea avut cum, asa ca s-o fi saturat si el de toata telenovela asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este foarte greu sa le impui prin lege parintilor sa nu le insufle copiiilor propriile valori. Unde anume sa fie trasa granita?

Pana la urma ce rau irevocabil poate sa faca un botez unui copil? Si nu ma refer la botezul ala salbatic, in care se scufunda copilul. Ci la botezul simbolic.

 

Nici pe Angelina nu o poate impiedica nimeni sa le explice copiilor de ce sustine comunitatea LGBT. Iar copiii,se stie, imita parintii de multe ori. Asa sunt copiii. Modul in care ii cresti, tine f mult de educatie. Sa interzici unui parinte sa isi exprime credinta in fata copilului lui..nu stiu cat ar fi abuz si cat nu.

Asta incercau sa faca si comunistii. Si nu au reusit prea tare. Oamenii isi tineau slujba pe ascuns.

 

Religia in scoli nu mi se pare nici mie necesara.

Parerea mea e ca Brad Pitt a semnat ca primarul pentru ca a insistat atit fiica, cit si fosta sotie. Se stie ca Angelina nu impune nicio limita copiilor si ii încurajeaza sa faca ceea ce vor. Spre deosebire de ea, Brad a incercat sa le impuna limite, dar n-a prea avut cum, asa ca s-o fi saturat si el de toata telenovela asta.

Este si el vedeta. Daca era asa si ii pasa cu adevarat - argumenta public dezacordul.

Dar na, el le fata e sustinatorul comunitatii LGBT, ar fi devenit hater pe loc.

Editat de Stu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar cu indoctrinarea ce facem?

Uite ce se întâmplă in Europa din cauza indoctrinarii religioase.

Se întâmplă sa fie Islam, dar sunt extrem de sigur ca daca s-ar permite crestinilor extremisti (si exista nuclee de crestini extremisti) sa "propovaduiasca" credinta pe "stil vechi" gen secolul xv, am mai vedea o runda de cruciade la pachet cu intoarcerea la epoca de piatra si la executii de vrajitoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stii cum e cu barbatii ... cedeaza usor cind fata plinge ca vrea sa fie baiat si fosta sotie o sustine cu ochii in lacrimi.

 

Daca era roman le baga mintile in cap la amindoua cu citeva scatoalce, dar nu este. Oare era mai bine asa? ;)

Editat de Gaslight
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×