Sari la conținut
Forum Roportal
M1elena

Oare fac bine?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nici nu o sa ma duc ca nu merita.O sa vina el curand si atunci o sa ma duc sa vorbesc cu el.

 

s-ar zice ca iti place situatia in care te scalzi.

esti ciudata rau.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Și resemnarea poate fi o soluție. Nu ajuta sa zgamai rana și să te agiți, viața are soluțiile ei oricum. Peste ani vei zâmbi de naivitatea ta, apropierea dramei ne face rău, fa un pas în spate și las-o sa se stingă. Atâta energie irosita, o furtuna intr-un pahar cu apa. Învață să și pierzi, daca toate ar ieși cum vrem noi am fi cu adevărat nefericiți, pentru că omul este egoist și nu știe să cunoască esență lucrurilor, de încăpățânează să ceară. Noroc că cineva îi mai zice și nu uneori. Un șut în fund, un pas înainte, dacă înveți lecția aceasta simpla

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu o sa ma duc ca nu merita.O sa vina el curand si atunci o sa ma duc sa vorbesc cu el.

 

Nu are nicio obligatie sa vina la tine. Si te asigur ca nu va veni, decat poate intr-un moment de disperare sau de nebunie. Si nu cred ca doresti asta.

Invata sa accepti refuzul si nu te mai scalda in iluzii. Daca tii cu adevarat la omul asta, lasa-l sa fie liber si sa traiasca cu cine si cum vrea si fii impacata cu ideea de a nu fi cu tine. Mergi mai departe.

 

Cred ca s-au spus lucrurile astea pe aici de zeci de ori.

  • Like 1
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu o sa ma duc ca nu merita.O sa vina el curand si atunci o sa ma duc sa vorbesc cu el.

Poate ca atunci primul lucru pe care ar trebui sa-l faci, ar fi sa-l intrebi daca isi mai aminteste de tine. Daca deja te-a uitat si o sa-ti spuna asta, cere-ti scuze si spune-i ca l-ai confundat cu cineva.

  • Like 1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×