Sari la conținut
Forum Roportal
M1elena

Oare fac bine?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acuma lasand la o parte obsesia ta pt saracu' asta, tu chiar crezi ca mai puteti avea o relatie frumoasa, senina, ok, dupa toata porcaria asta? Fa-te bine la cap, intelege ca nu poti sa santajezi un om ca sa ramana cu tine, fiecare din noi avem liber arbitru si sa atentezi la el e cea mai nasoala chestie pe care o poti face. Nu poti tine pe cineva cu forta.

9 luni e foarte mult timp, cine ai auzit tu ca a plans ani de zile dupa un barbat, nu era prea sanatoasa la cap si tu tot cam incolo te indrepti.

 

Dupa parerea mea, nu prea are cineva ce sa-ti mai zica, tu o tii una si buna, cum ar fi fost daca. Daca ce, daca te-ar fi iubit? Ar fi fost o chestie, dar ce sa vezi... Nu te-a iubit, n-a vrut ceva serios cu tine. Poate o mai lalaiati cumva, daca nu erai tu smechera si sa ii spui ca esti gravida (o mai mare tampenie e greu sa faca o femeie care vrea sa tina un barbat, dar in fine).

 

Macar nu mai intra in alte relatii, sa ii paradesti si pe aia. Dar oricum toti fug de genul tau de femeie. Cine si-ar  dori asa ceva?

 

Nu pot sa inteleg de ce si-ar face cineva rau la modul asta, la nesfarsit. Noua luni? Doamne fereste. Tu te plictisesti si n-ai cu ce sa-ti ocupi mintea, eu asa cred, de-ti permiti sa plangi dupa unu' 9 luni... and counting.

 

Viata merge inainte, nu se opreste la o relatie rupta. Tre sa continui sa traiesti in prezent, zi dupa zi. Nu sa traiesti din amintiri, ca e cel mai rau asa. O sa ajungi pe antidepresive pe bune.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa e.E naspa de tot cand ajungi sa te hranesti si sa traiesti doar din amintiri.

De fapt...nici nu se cheama viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca lui nu-i placea sa faca sex cu tine si de aia era asa indiferent.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lasa! Unii prefera papusile gonflabile.   :D

Poate pentru ca papusile gonflabile sunt sincere si dezinteresate.   :boredom:

Editat de romania inedit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×