Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Topic personal - între mister și revelație

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Și parcă pe vremea asta ar merge două dintre cele mai frumoase și faimoase tangouri din lume, anume, La Cumparsita și El Choclo:

 

 

 

 

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In Postul Craciunului nu este interzisa activitatea asta prin Romania???    In Amerika nu se tine post si nu se raclama asa ceva de preoti mai ales ca ei n-au drept de dat sfaturi de stil de viata populatiei chiar daca ar fi cu toti Rinoceri, Camile, Jaws sau Walrusi.   Eu voi dansa Duminica viitoare in curtea bisericii, ziua, pe vremea asta, daca nu va ploua!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toate cele bune de sărbători! 

 

 

 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
10 hours ago, The Unknown said:

Si tie la fel cu familia, numai de bucurii sa aveti parte!!!

     

Mercic, Olga. Și ție la fel. Adică, multă sănătate ție și celor care-ți sunt dragi!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Măh, îmi fugise și mie dorul. Însă noroc că s-a întors el, dorul, că nu știam ce să mă mai fac...

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 hours ago, The Unknown said:

 

Happy New Year 2024!!! ... dansam ...

 

La mulți ani!

 

Dans să fie!

 

 

 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi am mâncat cașcaval. Nu prea mănânc, de obicei, însă, nah, s-a întâmplat...

 

Chestia e că mi-am adus aminte de melodia lui Andrieș:

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:o:   Azi eu am cumparat Branza Telemea/FETA Grecesc, o bucata cam de 680 de grame cu 12 dolari, era sa inghet in magazin de frig ce a fost.   

Am nevoie pe un platou cu branzeturi de cat mai variate feluri, dar n-am pe cine sa impresionez ca nu vine nimeni la noi, dar asa-mi place.

In parcare nu era loc pentru masina, dar in magazin nu era lume multa, nu stiu cum s-a intamplat asta.   

Am mai cumparat un Ananas imens, oua sa avem, 8x12 bucati in frigider ca era la un pret de nimic dar si alte fructe: - capsuni, struguri, mango.

Voi face si o salata de fructe, mai adaug portocale si banane, mere si pere, ca le am in debara la rece, restul in portbagaj va petrece noaptea.

3 Cozonaci Panettone facuti in Brazilia pentru OMU' langa ceai, am mai ridicat din marea gramada de ce a ramas de la Craciun pe rafturi nevandut.  

Am platit doar 1,79 de dolari pe bucata ca deja le-au trecut timpul,  in loc de 7,99 dolari/bucata.

Unu am dat la prietena mea ca mi-a comandat niste bomboane de ciocolata cu ceva alcool dar inca n-au sosit pachetele, are si pentru ea alte

marfuri ca este mai bine asa ca n-are de mers la cumparaturi.   In caz ca nu-i place ceva, se trimite inapoi fara plata transportului. 

De la 1 Januarie 2024,  lumea va plati pentru acest lux ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×