Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

Care va fi noua ordine mondiala?

Postări Recomandate

3 hours ago, The Unknown said:

Nu cred ca cineva vrea sa se joace cu bombe nucleare stiind ce pateste!!!   Arunci primul ... mori al doilea,  n-ai scapare!!!

Nu crezi? Eu cred pentru ca am citit ca asa va fi. Acel cineva care va declansa Holocaustul Nuclear este profetit in Biblie sub diverse denumiri, Fiara, omul faradelegii, Anticrist etc. Este descris din cartea Genezei pana in scrierile lui Daniel, Pavel si Apocalipsa, unde se spune ca va conduce lumea din al treilea templu recladit de evrei in Ierusalim. Apropo, stii ca evreii au selectat 5 vaci rosii taman din Texas, pentru a le folosi ca sacrificiu animal in acest templu a carui reconstructie va incepe intr-un an, un an si jumatate maxim? Templul nu mai exista la Ierusalim din anul 70 de cand l-au daramat romanii, dar Pavel si Ioan scriu in epistole si cartea Apocalipsei (cap. 11) ca va fi recladit din nou. Si uite ca va fi. Si daca va fi, atunci e de belea, belea mare de tot! Pentru ca locatia va fi pe Domul Stancii de pe muntele Sionului unde este acea moschee care trebuie daramata si care un loc sfant pentru aproape 3 miliarde de musulmani. Templul nu poate insa avea o viata indelungata pentru ca e o insulta la adresa Ălui de Sus, asa ca din momentul dării lui in folosință, vor mai trece doar 7 ani pana la Holocaustul Nuclear (a se vedea cartea lui Daniel si Ezekiel cap. 39). Rusii (denumit Gog, domnul Rosului) dupa ce vor intra in faliment economic datorita razboiului din Ucraina, vor ataca Israelul impreuna cu Turcia, Iran, Sudan, Libia si alte tari islamice in scop de jaf. Atacul va veni din nord, din Siria si Liban. Vor fi infranti iar pacea o va aduce vreme de 7 ani acest lider mondial care se va instala taman in acest templu unde se spune ca se va da drept Dumnezeu pe pamant, ca cezarii romani de alta data. Insa dupa 3,5 ani va distruge nuclear Marele Babilon (SUA) si va declansa marcarea cu un cip de tip POS pe oamenii de pe restul pamantului. Acest lider politic mondial va fi secondat de un lider religios care va unii toate religiile, numit Prorocul Mincinos si care este posibil sa fie ultimul Papă de la Vatican. Detalii amanuntite despre cei doi in cap. 13 din cartea Apocalipsei. Vom vedea. 

Este mult mai probabil sa aiba loc aceste profetii decat delirurile liniare ale oamenilor politici care promit lapte si miere pe un pamant aproape distrus ecologic, in scurt timp, 10-15 ani. In 10-15 ani s-ar intra in blocaj economic de resurse, chiar si fara razboiul din Ucraina, dar datorita acestui razboi se va intra mult mai repede, zic eu ca prin 2025-2026, si nu doar eu ci si economisti rusi dizidenti.

Nimic din ce promit oamenii politici sau preotii direct interesati in negoț religios nu se va intampla. Este irelevant ce cred oamenii amagiti de alti oameni. Se va intampla doar voia Ălui de Sus. "Cine va cauta viata, o va pierde, si cine o va pierde pentru Mine, o va regasi!" - spune Domnul. 

 

 

 

Editat de Avalon73
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu NU citesc Biblia si nu cred in nici un Domn sau Dumnezeu uresc toti POCAITII =mincinosi prefacuti in ingerasi sa impresioneze naivii.  Observ ca tu traduci de acolo si dai o versiune pe care si tu crezi.   Ramai cu visele tale si vorbeste cu Zeii tai in continuare, o sa te sfatuiasca spre LUMINA fara luminare, etc.

De ce Marele Babilon nu este Arabia Saudita???    Pe vremea cand s-au scris acele povesti, America nu era descoperit inca!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vorba pacatosului adevar graieste! nu cred ca va exista o mare resetare /  dedolarizare mondiala, ci o demolare mondiala

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

s1.PNG.987d79502181f7e8780bfca71db221ee.PNG

io ma intreb unde le-a stat mintea alora de au montat ...LA ORDIN...asa ceva?

cat de batut de soarta sa respecti o asemenea indicatie la locul de munca?

sa pui la o scoala zabrele metalice si sistemele automate de recunoastere sub pretextul ca ti-ai facut treaba...?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

99% dintre absolvenții de 12 clase din România nu pot explica diferența dintre stânga politică și dreapta politică (dar merg la vot). Și inițiatorul topicului vrea să știe .. ce? 

Democratia, liberalismul, devin vorbe in vant cand nu mai sunt resurse. 

Democratia, sau iaurtul, apar si exista atat timp cat bacteriile bune au ce consuma din laptele proaspat muls (nefiert). Cand resursele din lapte (grasimi, proteine, glucide) se  termina, apare ... CANIBALIZAREA BACTERIILOR! Bacteriile rele, le papă pe alea bune si rămâne un lichid gălbui transparent, care pute! 

Să enumerăm țările unde acest fenomen de împuțire a laptelui are loc: mare parte din Africa  si America Latina, Yemen, Irak, Afganistan, acum Rusia si Ukraina, Corea de Nord, in fine, nu le stiu pe toate unde domneste oroarea, dar unde mai functioneaza iaurtul se poate gusta si vedea: UE, SUA, Canada, Australia, Noua Zeelanda, Emirate, Quatar, Israel si prea multe nu mai sunt. Restul lumii pute. Si putoarea se extinde. Ea are diverse fețe: demografică, climatică, energetică si nu in ultimul rand morala. 

Asadar, fara resurse, plus restul crizelor, nu poate fi decat extremism. Cred ca va fi o societate de tip neo-nazism (cum a spus Abraham Lincoln cum mult timp in urma).

“I see in the near future a crisis approaching that unnerves me and causes me to tremble for the safety of my country. . . . corporations have been enthroned and an era of corruption in high places will follow, and the money power of the country will endeavor to prolong its reign by working upon the prejudices of the people until all wealth is aggregated in a few hands and the Republic is destroyed.”

 attributed to Abraham Lincoln

Editat de Avalon73
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 33 minute, Avalon73 a spus:

Cred ca va fi o societate de tip neo-nazism (cum a spus Abraham Lincoln cum mult timp in urm

 attributed to Abraham Lincoln

Eu    cred ca  viitorul     apartine  Statului   Teocratic    ,    cu   o   populatie stigmatizata cu     codul  de    bare, care     se   va    strecura  bui,macita    intre   exigentele    statului  politienesc, si schimbarile  climatice 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
25 minutes ago, Canaris2 said:

Eu    cred ca  viitorul     apartine  Statului   Teocratic    ,    cu   o   populatie stigmatizata cu     codul  de    bare, care     se   va    strecura  bui,macita    intre   exigentele    statului  politienesc, si schimbarile  climatice 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×