Sari la conținut
Forum Roportal
ady70

Cum poti sa ai o viata de familie fericita ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tu pleci din start cu ideea ca fiecare familie este nefericita. Well, nu este chiar asa.

Este adevarat cea ce spuneti.Insa toate  au probleme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Better now. :)

:))))

Ce sa mai si zic. Sa-ti fie de bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca ar trebui modificat codul forumului astfel incat atunci cand cineva scrie cuvantul "iubire" sa fie inlocuit automat cu "sex".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Familia, pentru fiecare persoana inseamna altceva desi expresia este atit de uzuala.    

 

Din experientele mele am vazut soti care se foloseau de cuvantul familie sa elimine orice relatie de prietenie

din zona lor ca nu voiau sa primeasca pe nimeni si el in mod special nu voia sa mearga niciunde.

Nu erau fericiti deloc, ca el era foarte cicalitor, insa la putinele ocazii vazuti in public ea nu avea voie sa zica

niciun cuvant la nimeni decat  saluta si zambea putin, se ocupa de copiii mereu sa nu pateasca ceva langa ei.

A murit mult inainte de vreme de suparare, ea credea ca el o iubeste, el avea amante.

 

O alta pereche iar se ascundea in spatele cuvantului familie si de acolo transmiteau zambete fericite lumii de

frica sa nu cumva cea mai buna prietena sa cucereasca sotul seducator care schimba femeile cum voia si in

locuri publice si nu mergea acasa cu zilele.   Ea era convinsa ca lumea vorbeste de gelozie ... el a bagat divort

si nu conta unde era, critica pe ea in toate chipurile si intim chiar ca de aceea divorteaza ...

 

Am constatat ca nici fericirea sau iubirea nu merg mult si bine pe langa viata de familie.

 

S-a vorbit si la TV despre asta de o vreme, topicul a fost despre paternitate ca in State marea majoritate

al copiiilor nascuti dupa casatoria parintilor, sotul mamei NU este si tatal copilului, si s-a documentat foarte

natural si omenesc firea umana din care cauza se intampla asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci majoritatea copiilor in State sunt din flori ? :rot:


 

Am constatat ca nici fericirea sau iubirea nu merg mult si bine pe langa viata de familie.

 

 

Eu am constatat contrariul.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci majoritatea copiilor in State sunt din flori ? :rot:Eu am constatat contrariul.

 

Nu mai tin minte procentajul ca a trecut o vreme decand am vazut show-ul, dar asta este constatarea, dar nu numai in State ... ca si emigrantii sint verificati dar nu li se spune cand sa aibe statistica la curent in caz de operatie sau donare de oragan sa nu se mai mire de ce nu este compatibil al tatalui, ca s-a intamplat.   Una avea 5-7 copiii parca toti cu seful ei din birou si tot la donare de sange s-a aflat ca fiul nu accepta sangele tatalui.  El a divortat dar tot avea de dat bani de copiii ca erau pe numele lui, recunoscuti la nastere de el, si asta-i legea. 

 

Tu ai alte experiente si constatari personale, desigur foarte diferite de mine!!! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Tu ai alte experiente si constatari personale, desigur foarte diferite de mine!!! 

 

Pai la asta ma refeream, la constatari personale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista pareri si pareri.Totusi ,dincolo de comentarii , Biblia ofera foarte multe sfaturi cu privire la viata de familie.Prejudecatile nu ajuta la rezolvarea problemelor care apar.

Apreciez intrebarea dv.Nu cred ca se poate face o distinctie intre familie si cel care a instituit familia ,Dumnezeu.

Depinde ce numiti dv. fericire. Daca ar fi usor de gasit ,toti oamenii ar fi fericiti.Insa Biblia poate ajuta sa fii fericit in viata de familie.

E...Sunt sigur ca ati inteles mesajul...Daca partenerul dv. foloseste lopata ,e deilcata situatia....Dar sunt sigur ca nu e asa...

Biblia au scris-o niste barbati, incercand sa instruiasca pe alti barbati sa tina in frau instinctele femeilor (de a domina si comanda barbatii prin puterea sexului lor) fara sa foloseasca parul, funia si alte obiecte de coercitie.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×