Sari la conținut
Forum Roportal
ady70

Cum poti sa ai o viata de familie fericita ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Omul de azi nu vaneaza ci distruge padurea si fauna, pusca poti sa ai insa si de talente de vanator e nevoie: rabdare, curaj noaptea de stat la panda, imaginat si considerat un atac salbatic din partea vanatului, moarte in destule cazuri ca el nu cunoaste legile scise judecatoresti doar cele innascute ... si mai lipseste acel ceva de rezistat la mirosuri de carcase si tarie sau forta fizica de jupuit fara mila si alte calitati necesare profesiei de vanator.   Unde a ramas cea de prelucrarea carnii, care-i o industrie intr-un cuvant.

Nu se poate pune semnul egalitatii intre o pusca si blana cu usurinta de a rosti sloave!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa ai o viata de familie fericita?

 

-Sa iti situezi familia mai presus de orice pe scara prioritatilor, fara a face compromisuri de niciun fel.

Cariera, ambitii, timp, tentatii.

Asta presupunand ca ai deja o familie bazata pe dragoste si respect reciproc.

Editat de stupid_me
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

presupunand ca ai deja o familie bazata pe dragoste si respect reciproc.

 

Cand ai deja familie, copiii se includ in aceasta categorie numai ... dragostea deviaza spre ei nu spre el.

Asta este o chestiune naturala, el ramane mai in spate la toate si nu-i convine, dar are comfort, servicii

de calitate, femeie frumoasa si sta. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand ai deja familie, copiii se includ in aceasta categorie numai ...

Eu cred ca iubirea pentru copii nu trebuie sa o excluda pe cea pentru sot/sotie, decat daca este o disfunctionalitate la mijloc. Faptul ca micutii au mai multa nevoie de timp si de atentie nu denota deloc ca iti iubesti partenerul mai putin. E o chestiune de maturitate, daca ma intrebi pe bine, bivalenta chiar. Si tatal ofera mai multa atentie si timp copiilor si e firesc asa. E cel mai mare proiect al vietii dus in parteneriat intre mama si tata.

Dar tot pentru binele copiilor e importanta si atentia dintre parinti, altfel familia nu va fi unita niciodata cu adevarat.

Editat de stupid_me
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca iubirea pentru copii nu trebuie sa o excluda pe cea pentru sot/sotie,

 

Si tatal ofera mai multa atentie si timp copiilor si e firesc asa. 

 

Nu-l face nimeni intentionat, insa vine de la sine si nu se poate nici masca situatia plus ca n-ai chef de berbec nici mort.

 

Asta-i o fantezie al unori femei doar, cu ce ofera tata in cresterea copiiilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca asta numai familie nu e, ci strict parteneriat.

Ca in afaceri.

Ma rog, fiecare cu socotelile lui.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Indiferent de tipul comentariului ,sunt sigur ca fiecare dintre dv. doriti sa aveti o familie fericita.Multi exclud Biblia, Dumnezeu din aceasta ecuatie.Nu credeti ca tocmai acest lucru e cauza problemelor ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×