Sari la conținut
Forum Roportal
ady70

Cum poti sa ai o viata de familie fericita ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu n-as avea o lista lunga de femei care nu vor sex in relatie sa inafara!!!   

Cateva au murit singure de suparare pe langa ca imaginau marea dragoste

cu cate cineva, nu se intampla.  Erau pacalite si stoarse de bani de iubiti

prefacuti care voiau sa astepte pana la noaptea nuntii.

 

Cunosc care s-au casatorit la peste 80 de ani fiecare si au trait o vreme.

Insa nu-mi plac cele care umbla sa divorteze familii pentru sotul alteia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta cu femeile care nu fac sex ma lasa rece. sa nu se mire ca li se duc barbatii dupa alte femei dispuse sa faca sex. una e ca iti e rau, ca esti rupt de oboseala, dar cand mereu ai scuze, mai lasa-ma!

Pe mine ma distreaza ca barbatii care cauta alte femei pt. sex, in cazul in care sotiile lor ii refuza mereu, nu-s condamnati, in timp ce femeile care cauta alti barbati pt. ca sotii lor fie au un apetit sexual sub al lor, fie nu se dau in vant dupa sex mai deloc, sunt aratate cu degetul si numite curve. Un mit de tot rasul este ca toti barbatii au un apetit pt. sex mai mare decat femeile, cand realitatea e cu totul alta, apetitul sexual nu tine de sex, nici macar de varsta nu tine.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Bodo şi-a găsit jumătatea după trei divorţuri şi acum se declară foarte fericit alături de Loredana, soţia sa. „De şase ani am ales să citesc Biblia şi să o consider cartea cu instrucţiunile vieţii. De atunci chiar ni s-a schimbat viaţa. Am devenit oamenii potriviţi unul pentru celălalt. Pe 30 ianuarie am aniversat 6 ani de căsnicie şi 8 ani de relaţie, căsnicia perfectă, femeia perfectă. Omul care mă înţelege, mă ajută şi mă susţine foarte tare. Se roagă pentru mine, mă iubeşte, glumeşte cu mine. Sunt foaarte fericit! Sunt pur şi simplu fericit!”, mărturiseşte artistul."

 

http://www.gandul.info/magazin/bodo-vorbeste-in-premiera-despre-mariajul-cu-ioana-basescu-am-fost-afectat-enorm-14233722

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma distreaza ca barbatii care cauta alte femei pt. sex, nu-s condamnati, in timp ce femeile care cauta alti barbati ... sunt aratate cu degetul si numite curve.

 

Nu cred ca e mare distractie cand cineva ajunge acolo dar inca este prejudicioasa viata femeii care cauta un barbat cu care se simte bine!!!

Oriunde ai fi pe planeta desi unele spun contrariul, dar tot acolo ajungem la sfarsitul zilei.   Nici o societate nu accepta femeia in pozitia asta, pentru barbati e doar o seara cu amicii intr-un restaurant daca-l vede cineva. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se roagă pentru mine, mă iubeşte, glumeşte cu mine.

 

 

A uitat si: "Face sex cu mine."

Pe mine ma distreaza ca barbatii care cauta alte femei pt. sex,

 

Cum sa nu fie condamnati ? Eu ii condamn.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine nu s-a certat cu partenerul ?! In urma  acestor discutii aprinse apar ,evident resentimente....Nu poţi uita lucrurile urâte pe care le-a făcut sau le-a spus partenerul tău; nu reuşeşti cu niciun chip să ştergi din minte cuvintele lui aspre şi acţiunile lui lipsite de consideraţie. În inima ta, afecţiunii pe care o simţeai odinioară faţă de el i-au luat locul resentimentele. Se pare că nu ai de ales decât să trăieşti într-o căsnicie lipsită de iubire, un motiv în plus pentru care nutreşti resentimente faţă de partener.

Resentimentele pot distruge o căsnicie. De ce? Deoarece subminează tocmai calităţile pe care ar trebui să fie clădită căsnicia, şi anume iubirea, încrederea şi loialitatea. Într-un anumit sens, resentimentele nu sunt consecinţa unei probleme conjugale, ci sunt problema în sine. Pe bună dreptate afirmă Biblia: ‘Orice amărăciune răutăcioasă să fie înlăturată de la voi’...

Tu alegi să nutreşti sau nu resentimente. Unii ar putea pune la îndoială această afirmaţie spunând: „Din cauza partenerului am resentimente”. Totuşi, un asemenea mod de gândire pune accentul pe ceva ce nu poate fi controlat: acţiunile celuilalt. Biblia oferă o alternativă: „Fiecare să dovedească ce este lucrarea lui” (Galateni 6:4). Nu putem controla acţiunile sau vorbele altora; ceea ce putem însă controla este modul în care reacţionăm noi la acestea. Resentimentele nu sunt singura opţiune.

Nu te lăsa cuprins de resentimente. E adevărat, e uşor să dai vina pe partener. Nu uita însă că faptul de a nutri resentimente e o chestiune de alegere.

Meditează la semnificaţia termenului „a ierta”. În Biblie, cuvântul „a ierta” traduce uneori un termen care în limba originală transmite ideea de a trece cu vederea ceva. Aşadar, a ierta nu presupune să minimalizezi o greşeală ca şi cum nimic nu s-ar fi întâmplat, ci ar putea însemna uneori să o treci cu vederea, ţinând cont de faptul că resentimentele îţi pot afecta mult mai mult sănătatea şi căsnicia decât greşeala în sine.

Intelepciunea este indreptatita prin lucrarile ei.Ce seamana omul aceea va si secera.

Multi se considera experti in viata de familie ,ghidandu-se dupa instinct sau sentimente trecatoare.Familia ar putea fi comparata cu o gradina plina cu flori (atunci cand este intemeiata).Insa pentru a arata in acest mod ,''gradina '' (familia) trebuie intretiunuta.In caz contrar apar spini, buruieni...Unii vazand aces peisaj abandoneaza ''gradina'' ....''Gradina '' ta cum arata ?Ce ''unelte " folosesti ?Nu uita : Daca esuezi in viata de familie ,o parte din vina o porti si tu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum poti sa ai o viata de familie fericita?

 

Fiind un om cumpatat in privinta starilor si gandurilor, in judecata si fapte, atent, care stie sa raspunda, sa ceara, sa propuna.

sau

Fiind un om care onoreaza orice impuls al omului iubit, doar pentru ca esti apt sa faci asa ceva, neglijand onorariul, continutul impulsului si tinand purtarea de a-ti vedea omul iubit in posesia unui impuls satisfacut.

 

Cine stie sa identifice omul asa cum este el insusi? Dupa identificarea caracteristicilor, cine va fi ca el, incat sa aiba o convietuire fericita? Ce om, asa cum este el insusi, va cauta, dar si va accepta, sa aiba alaturi un om tot ca el?

 

 

 

Sex poti fare oriunde si oricand, nu tre sa-ti faci familie pentru asta.

 

Familia sau cuplul de lunga durata = sex fara latex, in cazul in care niciunul nu are boli cu transmitere sexuala. Senzatii intense. Piele pe piele.

Oriunde, oricand cu oricine = sex cu latex, in caz contrar te poti imbolnavi. Senzatii scazute. Intre piei, si cauciucul.

 

Pentru omul pentru care este importanta senzatia pielii pe piele, utilizarea latexului este refuzata. Pentru cine totul este numai despre sex si mai putin despre senzatii?

Editat de Recent

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Familia sau cuplul de lunga durata = sex fara latex, in cazul in care niciunul nu are boli cu transmitere sexuala. 

 

Familia sau cuplul de lunga durata + boli cu transmitere sexuala = cuplu de scurta durata. :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×