Sari la conținut
Forum Roportal
Miss Bitch

Bucuresti

Postări Recomandate

Si tu chiar crezi ca locul lui era la Politica?

Ce are vaca cu prefectura?

Pai uite ca are. Sau prefectul nu o avea vaca, te pomenesti?!

Se vorbeste de mai multe, in principiu ne vom axa pe integrarea in UE. Care bineinteles ca va aduce cele mai multe schimbari capitalei noastre.

Editat de heidy_2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si tu chiar crezi ca locul lui era la Politica?

Ce are vaca cu prefectura?

pai hai sa vedem cateva motive:

1.reprezinta cartea de vizita a romaniei

2.capitala merita un loc special in discutii,nu amestecata cu celelalte orase.spun asta datorita statutului,nr de locuitorii si potentialului economic

3.toate drumurile duc la roma....care crezi ca-i roma pt romania?[sa nu spui madrid ca mananc tastatura :good: ]

5................... :spiteful: ....te asteptam cu sugestii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

existau niste fonduri de la madam comunitate, pe care scria:

- bani pe gratis - imprumut nerambursabil

- rugam utilizati pentru plantarea a 50.000 de copaci in Bucuresti

 

a vazut cineva vreun copac in plus? eu am observat ca lipsesc cativa. ah, da, si niste maturele plantate de-a lungul unor statii de tramvai, pe care totusi o sa le pun in carca copiilor neastamparati care rup crengi si pe urma le infig in pamant dupa ploaie.

 

cat despre cosuri de gunoi...hehehe...faza tare in paris ! sa mergi un bulevard intreg cu un cotor de mar in mana si sa nu gasesti un singur cos de gunoi. pana la urma sa te enervezi si sa-l pui in bratele usierului unui hotel, zambind - excusez-moi, je vous en pris... :tease:

 

bucurestiul s-a mai eliberat de muntii de gunoaie care tronau nonsalant mai peste tot. pe de alta parte, vizitati strazile laturalnice din spatele cladirilor impunatoare ale centrului bruxelles-ului. intr-un mod ciudat, m-am simtit "ca acasa"... si brusc am inceput sa ma enervez pe imbecilii infumurati care vin in romania si stramba din nas: "vai, la noi nu exista zapada neagra...". normal ca nu exista! ca nu se vede de maldarele de saci de gunoi ! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa se interzica circulatia vehiculelor care ne impiedica sa respiram. Sa ramana in trafic doar cele care corespund tehnic ultimelor standarde europene. Poate ca ar ramane si mai putine ca numar atunci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cu siguranta ar ramane mult mai putine masini. n-ar fi rau..dar asa ceva nu se prea poate. cu ce inlocuiesti masinile care polueaza prea mult? pana la urma in bucuresti totul se reduce la doua lucruri: bani si constiinciozitate din partea autoritatilor si a cetatenilor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cu siguranta ar ramane mult mai putine masini. n-ar fi rau..dar asa ceva nu se prea poate. cu ce inlocuiesti masinile care polueaza prea mult? pana la urma in bucuresti totul se reduce la doua lucruri: bani si constiinciozitate din partea autoritatilor si a cetatenilor

s-a facut o statistica si pe bucuresti sunt inregistrate 1 milion de masini. avand in vedere ca populatia bucurestiului este de 2 milionae, chiar credeti ca 1 din 2 locuitori ai capitalei au o masina? sa-si ia masini noi sau sa circule cu mijloacele de transport in comun.

eu una am avut masina de serviciu. avea o stare tehnica de "invidiat". am refuzat sa mai circul cu ea. mai bine pe jos decat sa contribui la poluare.

nu inteleg despre ce constiinocizitate vorbesti. despre cea cand platesti niste servicii care nu sunt prestate, cum face urbanul? :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca pare o metoda comunista..........dac cred ca o masina de familie este suficienta,poate ca un sistem de impozitare diferential ar ajuta,ceva de genul: daca o familie are o masina plateste suma x ca impozit,daca are 2 masini suma x se dubleaza,stiu ca nu-i cea mai cinstita.....dar ar reduce nr de masini iar bani stransi ar putea fi folositi pt n masuri de ecologizare.asta e situatia....legile nu trebuie sa trateze problema la nivel ideal,iar indivizii mai trebuie sa si renunte la anumite privilegii. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai la faza cu constinciozitate ma refeream exact la cetatenii care isi platesc(sau nu) taxele si autoritatile care cheltuiesc(sau arunca in vant) banii. faza cu reciclarea ar fi binevenita...dar trebuie educati si cetatenii in sensul asta. in alte tari daca nu reciclezi esti privit urat de ceilalti. cand o sa avem si noi o mentalitate asemanatoare vom fi pe drumul cel bun spre o capitala mai curata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de spatiu verde. :tease:

Ies ieri de dimineata din casa si cand, ce-mi vad ochii?! Niste muncitori care se chinuiau sa dea jos gardul ce imprejmuieste gradina blocului (gradina plina de iarba, de nuci si de alti arbori. da, cum sa nu, sunt insuficienti arbori!). Cand ma intorc acasa seara, vad jumatate din copacii care erau, culcati la pamant. :crazy:

Imi venea sa fierb, nu mai puteam! Dupa ce ca nu sunt si pe aia ii taie? :crazy: 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×